Как да разбера дали папагалчето в зоомагазина е здраво?

Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Март 2008, 17:11:57    Заглавие: Как да разбера дали папагалчето в зоомагазина е здраво? Отговорете с цитат

Така.....нали си търся кавалер за дамите и днес в зоомагазина на Славейков /в София/ си харесах едно красиво зелено вълнисто папагалче и тъкмо се навих да си го взема и забелязах, че на две от папагалчетата в клетка им липсва перушинка по главите и гръбчетата...продавача каза, че се скубят взаимно и освен това линеят, ама аз реших първо да попитам някой знае ли дали не е възможно да е болест някаква и да си заразя и моите папагалки...

Реклама
Реклама

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Март 2008, 17:11:57    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

Entel
Модератор
Модератор

Години: 29
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Март 2008, 17:32:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Вероятно наистина линеят. Много малко болести се характеризират с опадване на перата. По принцип скубане на перата се наблюдава при самотни птици, когато не им се обръща достатъчно внимание или понякога при двойки, когато мъжкия скубе перата на женската. В случая най - вероятно се дължи на линеене. Така че, това не е болест, но нищо на пречи тези папагали да носят други зарази...

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Март 2008, 17:36:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Ухх, много се притеснявам да не взема вместо за хубаво да им купя приятел, да им докарам някоя зараза.... Преди 2-3 седмици нямаше да се замисля, ама сега както непрекъснато пишем за някакви болести и ме е хванала параноята...
Моите папагалки уж също линеят и се скубят, ама никаде нямат плешиво място...

piqnica
Потребител
Потребител

Години: 30
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Март 2008, 23:09:43    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз забелязах в един магазин това. Имаше две мъжки папагалчета и една женска. На женската и липсваше малко перушинка на 2-3 места а мъжкарите бяха мн хубави, ама някви обездвижени, изобщо не мърдаха.. а женската беше на другата кацалка и се зяпаха само..   Що така?

alex66
Напредва
Напредва

Местожителство: варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Март 2008, 1:37:45    Заглавие: здраво папагалче Отговорете с цитат

подобре потърси добре изглеждащи папагали,тези може да имат паразити,краста или друга болест,не си заслужава риска!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

piqnica
Потребител
Потребител

Години: 30
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Март 2008, 13:45:44    Заглавие: Отговорете с цитат

А в един друг магазин имаше около 15-тина папагалчета (вълнисти) разделени в 3 клетки. Имаше много цветущи птички - зелени, жълти, бяло-сини.. Повечето от тях бяха игриви и подскачаха постоянно и пееха, а когато приятелката ми подсвири на папагалчетата и едно се доближи до клетката и започна да я гледа много мило Направо ми стана едно такова готино.. А по-спокойните пилета бяха зеленичките, за които четох, че е характерно да са по-спокойни. Не забелязах да им липсват пера или да имат насъбирания около клюнчето.
Аз лично бих искал по-живи пилета (мъжко и женско) вие какви съвети ще дадете?

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Март 2008, 13:59:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз си избирам папагалчетата с приятеля ми и така възникват малко проблеми - той винаги гледа най-дивите пилета в магазина. Аз също харесвам шантави папагалчета, обаче ми става жал като видя от кротичките, дето всички ги настъпват и никой не ги купува...така стана и в събота, като си купихме Коки. За него бяхме единодушни, че го искаме, но трябваше да си вземем и още едно. От там аз си харесах едно мъничко и кротичко, дето всички минаваха през него и го гониха, а приятелят ми категорично отказа да вземем него....и така след 45 мин в магазина си тръгнахме само с първото папагалче...

alex66
Напредва
Напредва

Местожителство: варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Март 2008, 23:24:20    Заглавие: избор на папагал Отговорете с цитат

да ти кажа честно,аз моя го избрах по интуиция,влюбихсе в него от пръв поглед ,струваше 500лв ,една седмица обикалях града,оглеждах и проверявах, и накрая върнахсе в магазина и си го купих,колегите казаха че трябва да се лекувам ,но не съжалявам
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Март 2008, 12:25:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Не си луд, разбира се! Съвсем нормално е това, което ти се е случило и няма пари, които да са по-важни от любовта към животинчето ти!
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети