Зелени вълнисти папагалчета в гората !
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Март 2008, 17:40:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Алекс...не могат да оцелеят папагалчетата... Други птички може би да, но на папагалите им е нужна съвсем различна среда...
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Март 2008, 17:40:12    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

alex
Активен
Активен


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Дек 2007
Мнения: 79
Местожителство: софия

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Март 2008, 17:53:08    Заглавие: Отговорете с цитат

...

Последната промяна е направена от alex на 20 Май 2008, 12:25:01; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Емо
Потребител
Потребител


Години: 58
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 10 Ное 2007
Мнения: 68
Местожителство: Благоевград

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Март 2008, 17:56:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря на всички за коментарите!
Току що се въртах от екскурзия в страна където папагалите живеят свободно и там се сетих за идна стара моя детска идея /мечта/ да завъдя папагали в гората на вилата на село. Вече имам възможност и мога да се справя с финансовата част - не мисля че бюджета ще бъде толкова голям.

Да обобщим отново :

1. Трябват възрастни - вече давали потомство птици.
2. Мястото което съм избрал е близо до неголяма селска махала.
3. Имаме стопанска постройка близо до гората където съм готов да приложа идеята на Алекс - да изградя голяма волиера далеч от хората и да стартирам от там.

Повтарям, че ще стартирам след консесус между участниците във форума.


Благодаря специално на Руси Атанасов :
"Разбира се че има по-подходящи птици... Дивите канарчета... И планинска чинка... Ако успееш да ги развъдиш и реинтродуктираш... Ще бъдеш златен "
- Очаквам помощ и съм готов да завия в тази посока !
_________________
БЕЛИ ПАУНИ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

alex
Активен
Активен


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Дек 2007
Мнения: 79
Местожителство: софия

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Март 2008, 18:19:06    Заглавие: Отговорете с цитат

...

Последната промяна е направена от alex на 20 Май 2008, 12:25:18; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Март 2008, 18:57:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз се отказвам да ви разубеждавам...надявам се да греша...за доброто на папагалчетата...
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Руси.Атанасов
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Яну 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Март 2008, 20:15:58    Заглавие: Отговорете с цитат

alex написа:
misho написа:
Ако може да се огради голяма площ, за да поживеят малко в диви условия, но в същото време защитени от някои опасности, дали няма да се приспособят!? Но и аз съм против да се пускат вълнисти.



Аз мисля че ще стане и категорично няма да пречат на местните видове.Хубаво е да е в смесен район кадето има хем гора и място за гнездене хем да има населено място кадето има храна и домашни животни.мисля че проекта би бил успешен ако известно време птиците се хранят някаде,бъдат приучени че на едно и също място им се дава храна и вода всеки ден.Достатъчно интелигентни са за да свикнат.В московския зоопарк вълнистите папагали издържат на минус 30 градуса.За проекта трябват пари....незнам кой би хвърлил толкова средства за една кауза която е по скоро начесване на  крастата.
Хрумна ми нещо.Ако те се оставят рано напролет да гнездят в някакво заграждение далеч от хора...и след като имат яйца и малки и се пуснат те ще се връщат при малките си,инстинкти.
и малките им ще бъдат вече диво производство.Същевременно биха могли да се хранят изкуствено на това място....

Ами много хубаво.... И много дълго можем да поспорим за това дали ще вредят... И все-пак аз съм прав... Щом тези птици не са естествено там значи и не трябва да са там... По някакви причини!!!
_________________
http://canaryfanclub.forumi.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Март 2008, 20:48:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Не виждам смисъл да заселваш гората с видове, които не са от тук. По-добре някои застрашени местни птици или както Руси.Атанасов каза - диво канарче.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Руси.Атанасов
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Яну 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Март 2008, 23:17:35    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
Не виждам смисъл да заселваш гората с видове, които не са от тук. По-добре някои застрашени местни птици или както Руси.Атанасов каза - диво канарче.

Ами да... Диви канарчета... Но едва ли имаш финансовата и физическата възможност....
_________________
http://canaryfanclub.forumi.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Емо
Потребител
Потребител


Години: 58
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 10 Ное 2007
Мнения: 68
Местожителство: Благоевград

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Март 2008, 23:26:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Руси вече писах че съм готов за завой в идеята с твоя помощ разбира се !

Опиши накратко - става въпрос за органел ли ?

И откаде да намеря птици !
_________________
БЕЛИ ПАУНИ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Март 2008, 23:33:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Неможе ли да сложиш къщички и хранилки и да привлечеш местни видове? При достатъчно храна и къщички ще можеш да ги наблюдаваш спокойно.
Тези почивани дни се разходих по един селски баир. Птичките вече са започнали да се ''охажват'' и се чуваха всякакви хубави песнички.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Руси.Атанасов
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Яну 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Март 2008, 0:06:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Емо написа:
Руси вече писах че съм готов за завой в идеята с твоя помощ разбира се !

Опиши накратко - става въпрос за органел ли ?

И откаде да намеря птици !

Ами да... Аз не съм свикнал да му казвам органел... И за това му викам диво канарче Smile . Но мисля че няма да има смисъл... А и закопуването му (ако все-пак) това е възможно ще ти излезе много солено.. И ще бъде възможно само от чужбина....


jo написа:
Неможе ли да сложиш къщички и хранилки и да привлечешместни видове? При достатъчно храна и къщички ще можеш да ги наблюдавашспокойно.

Тази идея по ми харесва... А и е сякашпо-изпълнима... Разходи се... Ти можеш да направиш чудеса Smile . И вярвайми ще бъдеш доволен... Ако искаш да направиш нещо в тази насока ми пишина лични... Аз ще ти пратя модели и размери... Както и идеи Smile .
_________________
http://canaryfanclub.forumi.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

alex
Активен
Активен


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Дек 2007
Мнения: 79
Местожителство: софия

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Март 2008, 0:57:55    Заглавие: Отговорете с цитат

...

Последната промяна е направена от alex на 20 Май 2008, 12:25:42; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Руси.Атанасов
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Яну 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Март 2008, 10:13:58    Заглавие: Отговорете с цитат

alex написа:
Оффффффффффф тук пак почнахте да преливате от пусто в празно.човека пита за папагали не за канарчета.тея лигави птици няма да оцелеят и 1 седмица навън.
а и в горите и поляните е пълно с всякакви разновидности на какви ли не врабчета.
Alex.... Сега разбирам че  представа си нямаш  от  орнитология....  Аз имах на предвид дивият вид Диво КАНАРЧЕ!!! Но след като не разбираш няма смисъл да ти обяснявам.... А за всякаквите видове врабчета те са само четири вида..... По-добре не спори... Ами вземи попрочети малко литература....
_________________
http://canaryfanclub.forumi.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

alex
Активен
Активен


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Дек 2007
Мнения: 79
Местожителство: софия

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Март 2008, 12:58:17    Заглавие: Отговорете с цитат

...

Последната промяна е направена от alex на 20 Май 2008, 12:26:01; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Емо
Потребител
Потребител


Години: 58
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 10 Ное 2007
Мнения: 68
Местожителство: Благоевград

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Март 2008, 13:06:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Руси и Алекс,

Съжалявам че бях причина за този сериозен спор между Вас, но аз по скоро се насочвам къв идеята на Алекс и ще направя волиера близо до гората и далеч от хората със зелени вълнисти. Пък дали ще ги пусна и кога ще реша в движение според настройката им. Може би ще свикнат и ще се връщат за храна - което е идеалния вариант.

Ще ми трябва помощ откъде да си намеря добри птици и от колко различни места и как точно да си купя мъжките и женските !
_________________
БЕЛИ ПАУНИ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

alex
Активен
Активен


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Дек 2007
Мнения: 79
Местожителство: софия

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Март 2008, 15:46:42    Заглавие: Отговорете с цитат

...

Последната промяна е направена от alex на 20 Май 2008, 12:26:21; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Март 2008, 16:06:46    Заглавие: Отговорете с цитат

И самочувствието на Алекс си го бива...

Модератор: Тук не е място, нито за спора им, нито за такива коментари...
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Руси.Атанасов
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Яну 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Март 2008, 22:35:15    Заглавие: Отговорете с цитат

alex написа:
Емо написа:
Руси и Алекс,

Съжалявам че бях причина за този сериозен спор между Вас, но аз по скоро се насочвам къв идеята на Алекс и ще направя волиера близо до гората и далеч от хората със зелени вълнисти. Пък дали ще ги пусна и кога ще реша в движение според настройката им. Може би ще свикнат и ще се връщат за храна - което е идеалния вариант.

Ще ми трябва помощ откъде да си намеря добри птици и от колко различни места и как точно да си купя мъжките и женските !



Алекс дава най добрите съвети...

Аз много се радвам че си толкова скромен... Но мога да ви кажа че с това необмислено пускане на неместни и на вредни видове само ще е минус за нащата така и така оскъдна орнитофауна.... А алекс... Не си мисли че ти си единственият който си мисли че разбира... Просто ставаш смешен.... След като един вид не е местен...
Всъщност аз какво ти обяснявам? Ти знаеш ли къде е родината на сивият и черният плъх? Едва ли... Може даже и да не знаеш от къде е гугутката.... И те са ВРЕДИТЕЛИ!!! Както и вълнистите папагали.... Само обричате на смърт невинни същества....
_________________
http://canaryfanclub.forumi.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

david_67
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Сеп 2007
Мнения: 84
Местожителство: Кюстендил

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Март 2008, 23:03:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Емо мисля че идеята ти е хубава но утопична .Вълнисия папагал може да издържа минусови температури .Но когато дойде зимата той не може да си доставя необходимото количество храна.Тези папагали могат да изържат без вода но без храна за 24часа умират.Другия фактор това са хишниците. Те са ярко оцветени независмо това че са зелени и стават обект на тях.Другият момент е тва че са излпени в неволя.
Ако си решил твърдо от мен успех !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

alex
Активен
Активен


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Дек 2007
Мнения: 79
Местожителство: софия

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Март 2008, 4:08:51    Заглавие: Отговорете с цитат

...

Последната промяна е направена от alex на 20 Май 2008, 12:26:46; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети