Опитомяване на вълнисти папагали
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

blue_mag1c
Нов
Нов


Години: 32

Offline
Регистриран на: 06 Ное 2008
Мнения: 17

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Ноември 2008, 22:19:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами защо моят като се качи на люлката и постоянно хрупа нещо ? Мохи не ядат така ли ? Щото аз му хварлих една и незнам дали ще я яде
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Ноември 2008, 22:19:46    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Ноември 2008, 22:28:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Вероятно се търка клюна. Не знам защо правят така, но моите постоянно го правят. А за месото - в софийския зоопарк съм виждал как гълъби се бят за кебапче. Но това показва друго - колко месо има в кебапчето!
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Heis
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Ное 2008
Мнения: 25

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Ноември 2008, 18:37:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте отново сам аз днес поли излетя от клетката и вече свобоно си лети из стаята и мисля че и харесва гледа всичко с интерес и кооко по същия начин и тои излетя и заедно си хвъркат мого се радвам
_________________
Имам си 2 вълнести папагалчета,на име Коко и Поли на по 5-6 месеца.Много са сладки и се обичат много.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Heis
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Ное 2008
Мнения: 25

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Ноември 2008, 0:14:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Ам отново сам аз....... днес пуснах моите вълнисти папагалчета и 4 часа си летяха после прибрах поли като ми беше на праста и си я вкарах вътре след това трябваше да хвана коко понеже не мърдаше стоеше на лампата горе и трябваше да го хвана.... много ме болеше но нашите ме накараха... и та ако ги пусна утре проблем ли ще е или трябва пак да чакам да се успокоят Sad ?
_________________
Имам си 2 вълнести папагалчета,на име Коко и Поли на по 5-6 месеца.Много са сладки и се обичат много.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Ноември 2008, 16:42:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Но ако ще ги пускаш няколдни по дред, защо направо не ги оставиш да спят навън. Какъв е смисълът да ги прибираш насила всяка вечер, а сутрин да ги пускаш?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Heis
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Ное 2008
Мнения: 25

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Ноември 2008, 11:52:06    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
Но ако ще ги пускаш няколдни по дред, защо направо не ги оставиш да спят навън. Какъв е смисълът да ги прибираш насила всяка вечер, а сутрин да ги пускаш?
ами питай нашите но вчера много хубаво стана пуснах ги да си леят колкото исках и им сложих клетката така че да я видят след около 4 часа те се върнаха в клетката и аз им затворих вратичката смятам така да ги науча докато напълно свикнат с обстановката и вече по нататак ще ги оставам колкото си щат да летят Smile
_________________
Имам си 2 вълнести папагалчета,на име Коко и Поли на по 5-6 месеца.Много са сладки и се обичат много.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Lexso
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 24 Авг 2008
Мнения: 72
Местожителство: гр.Смолян

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Ноември 2008, 16:37:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз се опитвам да ги науча да си влизат сами но никога не оспявам. Добре че ми кацат на пръста и оспявам да ги пребера.
Познавам един човек на когото папагалите винаги стоят пуснати но когато огладнеят се пребират сами
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Heis
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Ное 2008
Мнения: 25

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Ноември 2008, 0:11:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Lexso написа:
Аз се опитвам да ги науча да си влизат сами но никога не оспявам. Добре че ми кацат на пръста и оспявам да ги пребера.
Познавам един човек на когото папагалите винаги стоят пуснати но когато огладнеят се пребират сами
може би сам аз защото моите като огладнеят се прибират сами Smile пускам ги за около 2 часа и знам че ще се приберат след това пак излязоха за около 30-60 мин и пак се варнаха и вече им затворих вратичката и така постепено ще ги науча да свикват да се прибират и вече ще ги оставям каквото си искат да правят но чак др седмица за да мога да ги науча да ми идват на пръстите понеже само Поли го прави но трябва да и докосна крачетата и чак тогава но Коко още бяга през клетката дава да го галят но ще видим утре Wink
_________________
Имам си 2 вълнести папагалчета,на име Коко и Поли на по 5-6 месеца.Много са сладки и се обичат много.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Heis
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Ное 2008
Мнения: 25

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Декември 2008, 20:29:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Още преди 1 седмица научих вече моите папагалчета да ми кацат на ръката Smile много се кефя
_________________
Имам си 2 вълнести папагалчета,на име Коко и Поли на по 5-6 месеца.Много са сладки и се обичат много.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Heis
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Ное 2008
Мнения: 25

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Декември 2008, 13:33:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Lexso написа:
Аз пък оспях да опитомя моето вълнисто папагалче. Научих го да ми яде от  раката, и когато я види веднага каца на нея.
  и аз ги научих моите от много отдавна   и сега даже ги уча да се къпят много хитро ги уча да се къпят Razz :Д: Д слагам една пъничка с вода на бюрото и те ходят влизат вътре и се чипкат много големи лица са :Д
_________________
Имам си 2 вълнести папагалчета,на име Коко и Поли на по 5-6 месеца.Много са сладки и се обичат много.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Lexso
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 24 Авг 2008
Мнения: 72
Местожителство: гр.Смолян

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Декември 2008, 8:46:30    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз мисля да им сложа ваничка или накаква купичка, но ме е страх да не земе да пличка и да намокри всичко.
Всъщност това ми е въпроса, какви са вашите наблюдения - мокри ли много ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Heis
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Ное 2008
Мнения: 25

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Декември 2008, 14:27:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Lexso написа:
И аз мисля да им сложа ваничка или накаква купичка, но ме е страх да не земе да пличка и да намокри всичко.
Всъщност това ми е въпроса, какви са вашите наблюдения - мокри ли много ?
  ами не не праска много само на мънички капчици ти става бюрото или монитора но не е проблем с една кърпичка се почиства всичко Smile много обичат да се къпят но не забравяй топла вода колкото човек се къпи Smile
_________________
Имам си 2 вълнести папагалчета,на име Коко и Поли на по 5-6 месеца.Много са сладки и се обичат много.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Декември 2008, 14:38:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Моите пръскат много. Затова слагам ванат в средата на стаята, на паркета, далеч от прозорци, стени и всичко, което се бърше по-трудно. После просто избърсвам пода и готово.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Boji
Нов
Нов


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 31 Дек 2008
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Декември 2008, 20:08:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз имам 2 вълнисти папагала  но вобще незнам как да ги опитомя.Имам ги вече от 8 месеца и двата , но незнам на каква възраста са.Единия вече го пускам от клетка и ако го поставя на пръста си седи на него но иначе сам не иска да се качи дори бяга от мен.Другия само като се приближа до клетката за да им дам храна и вода той просто побеснява и клетката сякаш "полита''.Ако някои има някакви съвети какво да правя да пише. Благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Heis
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Ное 2008
Мнения: 25

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Януари 2009, 20:35:00    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
Моите пръскат много. Затова слагам ванат в средата на стаята, на паркета, далеч от прозорци, стени и всичко, което се бърше по-трудно. После просто избърсвам пода и готово.
  не всички папагали ще кацнат на земята в ваната така че... моя пример според мен най-добре ще помогне Very Happy
_________________
Имам си 2 вълнести папагалчета,на име Коко и Поли на по 5-6 месеца.Много са сладки и се обичат много.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Heis
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Ное 2008
Мнения: 25

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Януари 2009, 20:37:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Boji написа:
Аз имам 2 вълнисти папагала  но вобще незнам как да ги опитомя.Имам ги вече от 8 месеца и двата , но незнам на каква възраста са.Единия вече го пускам от клетка и ако го поставя на пръста си седи на него но иначе сам не иска да се качи дори бяга от мен.Другия само като се приближа до клетката за да им дам храна и вода той просто побеснява и клетката сякаш "полита''.Ако някои има някакви съвети какво да правя да пише. Благодаря предварително!
остави ги 2-3 дена да си летят в стаята не ги притеснявай изощо слагаи им храна там чисти им ако има ефект от това след това ти предлагам да им махаш храната за около 1 час и след това ги пускаш да летят след като ги видиш там кадето по принцип ходят взимаш в ръка на длънта ти малко от любимата им храна и леко си доближаваш ръката до тях и чакаш след малко е възможно да ядат от ръката ти .Така започва фазата на опитомяване трябва да постигнеш това и при двамата!!! Айде успех Smile
_________________
Имам си 2 вълнести папагалчета,на име Коко и Поли на по 5-6 месеца.Много са сладки и се обичат много.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Boji
Нов
Нов


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 31 Дек 2008
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Януари 2009, 21:02:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:

остави ги 2-3 дена да си летят в стаята не гипритеснявай изощо слагаи им храна там чисти им ако има ефект от товаслед това ти предлагам да им махаш храната за около 1 час и след товаги пускаш да летят след като ги видиш там кадето по принцип ходятвзимаш в ръка на длънта ти малко от любимата им храна и леко сидоближаваш ръката до тях и чакаш след малко е възможно да ядат отръката ти .Така започва фазата на опитомяване трябва да постигнеш товаи при двамата!!! Айде успех

А има ли друг варянт защото наще не дават да направя така
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Heis
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Ное 2008
Мнения: 25

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Януари 2009, 0:37:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Boji написа:
Цитат:

остави ги 2-3 дена да си летят в стаята не гипритеснявай изощо слагаи им храна там чисти им ако има ефект от товаслед това ти предлагам да им махаш храната за около 1 час и след товаги пускаш да летят след като ги видиш там кадето по принцип ходятвзимаш в ръка на длънта ти малко от любимата им храна и леко сидоближаваш ръката до тях и чакаш след малко е възможно да ядат отръката ти .Така започва фазата на опитомяване трябва да постигнеш товаи при двамата!!! Айде успех

А има ли друг варянт защото наще не дават да направя така
  тогава ги остави от сутринта до вечерта не трябва ти да ги прибираш изчакай когато се приберат и ги затвори но това чак след 3-4 часа и така постепенно да свикнат с обстановката.... Такам после вече почваш с храната както ти обясних Smile и това е.Запомни трябва да ги пускаш всеки ден по 2-3 часа поне или ако не всеки ден поне през ден да е!
_________________
Имам си 2 вълнести папагалчета,на име Коко и Поли на по 5-6 месеца.Много са сладки и се обичат много.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Boji
Нов
Нов


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 31 Дек 2008
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Януари 2009, 1:29:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Разбрах благодаря моного
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

realniki
Активен
Активен


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 20 Авг 2008
Мнения: 116
Местожителство: Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Януари 2009, 14:56:24    Заглавие: Отговорете с цитат

да ви кажа като взех Поли си подадох пръста в клетката и тя започна тюда се търка в него, но сега като се запозна с Коко не ми обръща внимание
_________________
Тук може да качвате снимки на вашите птици или каквото искате.

<object></object
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети