Отворено писмо до РИОСВ

Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Offtopic / Да си поприказваме!
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

bubulina
Модератор
Модератор

Години: 39
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Март 2008, 10:39:38    Заглавие: Отворено писмо до РИОСВ Отговорете с цитат

На вниманието на РИОСВ
гр.София
Отворено писмо
Уважаеми дами и господа,
Преди 3-4 месеца, след кръстовището на кв.Суходол и Околовръстен път /в посока ж.к.”Люлин”/ се откри нов Зооцентър, с голямо разнообразие от животински видове и храни. Тъй като не знаем да има фирмено име, описваме местонахождението му. Там се продават  някои видове птици, именно поради които се обръщаме към вас. Особено внимание, искаме да ви обърнем върху папагал от вида синьо-жълта Ара, на име Джули, която се намира в отчайващо състояние. Цената и , определена от този магазин е, меко казано безумна, поради която и причина, птицата става непродаваема. Условията, в които се отглежда този папагал, не отговарят на никакви морални, етични, хигиенични и дори чисто професионални норми. Птицата е затворена в неподходяща за размера и клетка, наблюдават се промени в поведението и, състоянието на перата и . В този и вид,  едва ли някога изобщо ще бъде купена. Считаме, че отглеждането и е неправилно и нарушава новоприетия Закон за защита на животните, според който на тези , продаващи се в магазини, е необходимо да се осигурят поне елементарни условия на живот. Състоянието на останалите птици в същия Зооцентър, не е по-добро- канарчетата се държат в транспортни клетки, а корелите- по няколко броя в една клетка. Всички ние, подписани тук, се занимаваме с отглеждане на птици и имаме поне бегла представа, как трябва да се грижим за тях. Състоянието на въпросните птици, предизвиква негативни емоции у нас, както като любители на животните, така и като на потенциални купувачи.  Надяваме се, че ще обърнете внимание на писмото ни и ще извършите необходимата проверка
.
С уважение:
Любов Лютова
Йорданка Василева

Edit:Само незнам, как да направим така, че да могат да се подписват всички желаещи Кажете, ако смятате, че трябва да променя или допиша нещо, ще дам линка, в крайния вариант на писмото.

Последната промяна е направена от bubulina на 23 Март 2008, 1:45:07; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Март 2008, 10:39:38    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

jo
Модератор
Модератор

Години: 36
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Март 2008, 11:33:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако може някой да каже точното име на въпросния зооцентър както и точен адрес. Всеки който желае да се разпише да пише в темата. Моля ако някой има идеи дали пропускаме нещо в писмото или е излишно да каже.
Предлагам утре да изпратим писмото на РИОСВ- град София за да могат потребителите да се разпишат.

Емо
Потребител
Потребител

Години: 54
Местожителство: Благоевград

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Март 2008, 0:00:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Приятели, аз достатъчно говорих за този център в другата тема и съм за писмото !

Подписвам се : Емил Джалев

todpetrov
Редовен
Редовен

Години: 35
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Март 2008, 0:29:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Подпис: Тодор Петров
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

atanas
Активен
Активен

Години: 26

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Март 2008, 14:29:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Подпис : Атанас Добрев !
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Март 2008, 11:44:40    Заглавие: Отговорете с цитат

След месеци опити, най-накрая ми отговориха от РИОСВ Smile писах им за зооцентара и за зоомагазина в Люлин. Помолих ги да ми върнат отговор какво е необходимо да направим.
Иначе и аз се включвам тук Smile

jo
Модератор
Модератор

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Март 2008, 14:48:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Мария написа:
След месеци опити, най-накрая ми отговориха от РИОСВ Smile писах им за зооцентара и за зоомагазина в Люлин. Помолих ги да ми върнат отговор какво е необходимо да направим.
Иначе и аз се включвам тук Smile

И какво ти отговориха?

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Март 2008, 15:56:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами сега чакам да кажат нещо....
Аз преди време се опитвах да им пращам мейли, обаче ми се връщаха, защото нямало такъв адрес...и аз спрях да им пускам целия текст за зоомагазините и почнах пероидично пиша с въпрос към кого трябва да се обърна при нередности, които съм забелязала. Днес видях, че ми е писал някакъв мъж от РИОСВ. Пита нещо със сертификатите ли не било наред и т.н.. Аз му написах за Джули, за канарчетата, за зоомагазин в Люлин с умрялата корела и кученцата без храна и вода....абее всичко му написах. Накрая написах, че не само мен ме притеснява това /но не съм споменала форума/ и попитах можем ли да съберем подписка или ако не върши работа, то какво можем да направим....и сега чакам отговор...

jo
Модератор
Модератор

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Март 2008, 16:23:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Много се радвам че си писала. Повече оплаквания ще са само в полза на Джули и компания. Незабравяй да ни пишеш след като ти пишат.

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Март 2008, 16:35:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Задължително! Аз бях в такъв потрес като видях отвратителния магазин в Люлин, че съм готова на всеки да пиша и да се оплаквам, само да се промени нещо...
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Offtopic / Да си поприказваме! Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети