Въпрос за жако.

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

jossanny joss
Нов
Нов


Години: 44

Offline
Регистриран на: 12 Юни 2009
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Юни 2009, 1:19:08    Заглавие: Въпрос за жако. Отговорете с цитат

Имам жако сигурно вече от 1 година и 7-8 месеца  и постепенно почва да се отпуска и да свиква с нас ,много е закачлив и любопитен .Обаче още си е страхлив като е в клетката се държи така всеедно е при мен от 10 години изобщо не го е страх постоянно си изкарва главата извън клетката(има малко отворче) за да види какво става и търси компания да има при него постоянно ,но като е извън клетката нещата са съвсем различни .Става по страхлив и за най малкото слухти да не е опасност....Та въпроса ми е колко време ще му трябва за да се отпусне напълно и как да го накарам да ми се качва на ръката ?Знам че трябва да си слагам храна в ръката и постепенно той ще свикне и ще се качи но това го права сигурно 1 година и още не се е обезстрашил да се качи ..Имам чувстото че го е страх данеби да падне а не толкова че го е страх от мене,понеже постоянно идва при мене като ме види и много се закача даже ми е кацал и на рамото от единия край на стаята прелитайки до другия.Мерси предварително !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Юни 2009, 1:19:08    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

jossanny joss
Нов
Нов


Години: 44

Offline
Регистриран на: 12 Юни 2009
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Юни 2009, 15:20:01    Заглавие: Re: Въпрос за жако. Отговорете с цитат

мерси за помощта...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Юни 2009, 11:08:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз нямам голям опит с Жако! Гледах едно за няколко дни, докоато стопаните му са извън страната. За тези дни не чух нито един звук. Само ядеше. Но наистина не издаше звуци. Като се прибра у дома се отпусна и пак се разбърбори и си стана стария любопитко.
Предполагам на всяко пиле му е нужно различно време. Още повече ако е диво уловено и не е ръчно хранено от развъдчик. Важното с тези пилета е да имаш търпение. Като цяло птиците , по мое наблюдение, ги е страх от ръце. Кацат на рамо, на глава, но на ръка най-трудно се научават.

Цитат:

мерси за помощта...


Дай повече информация за твоето пиле, по това което си написал/а не се разбира на каква възраст е, в какви условия се отглежда, пол..... изобщо неща които са много важни за социалния статус.

ПП. Моите приятели взеха жакото си вече питомно. Било е на 5-6 години когато го взеха и въпреки ,че беше опитомен от 'предишния' собственик пак имаше период на адаптация от няколко месеца.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети