Най-после се сдобих с папагалче :)

Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

go
Напредва
Напредва

Години: 24

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Май 2008, 18:36:00    Заглавие: Най-после се сдобих с папагалче :) Отговорете с цитат

Вчера си купих вълнисто папагалче   Много е сладко.Мисля че е женско но не съм сигурна,защото е само на няколко седмици.Въпроса е,че имам чуството че предпочита за компания огледалцето си отколкото мен  Не знам....правя какво ли не само да се сближа с него но то категорично отказва приятелството ми.Не знам дали въобще някога ще поиска компанията ми... Мисля да взема още едничко ,но първо искам да се сближа със сегашното.

Кажете ми ващите птици кога преодоляха страха си от вас?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Май 2008, 18:36:00    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

jo
Модератор
Модератор

Години: 36
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Май 2008, 20:41:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито приятелче.
Ще ни покажеш ли снимки да го/я видим?
относно сближаването всеки ще помага със съвети не се тревожи.Първо го остави да се отпусне малко в новата обстановка.

go
Напредва
Напредва

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Май 2008, 7:58:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси,jo Ето я

http://img402.imageshack.us/img402/7716/dsc02021bu7.jpg
Върнете се в началото

alex66
Напредва
Напредва

Местожителство: варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Май 2008, 11:09:52    Заглавие: папагалче Отговорете с цитат

сладурче,и наистина е бебе ,махни огледалото,понеже мисли че има друг папагал затова не ти обръща внимание,говори му, кацалки смени с дървени,за да може да източва клюна и ноктите,и измисли му повече играчки,с малко търпение ще успееш да се сприятелиш със него,късмет

go
Напредва
Напредва

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Май 2008, 11:28:35    Заглавие: Re: папагалче Отговорете с цитат

alex66 написа:
сладурче,и наистина е бебе ,махни огледалото,понеже мисли че има друг папагал затова не ти обръща внимание,говори му, кацалки смени с дървени,за да може да източва клюна и ноктите,и измисли му повече играчки,с малко търпение ще успееш да се сприятелиш със него,късмет

Мерси Махнах огледалцето и ще отида до село в най-скоро време да откъсна няколко клончета
Върнете се в началото

denkata_2808
Потребител
Потребител

Местожителство: pleven

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Май 2008, 16:45:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Много е сладка моите бяха 2 и едното по се страхуваше от мен но и то свикна.Нека първо да опознае обстановката трябва да имаш търпение всяка вечер аз четях на моите (сигорно ще ме помислите за луда но те ме слушаха)и бързо свикнаха.За друго папагалче изчакай малко като свикне това с теб тогава му вземи приятелче ако и вземеш сега тя ще си свикне с него и на теб никакво внимание няма да ти обърне.Късмет
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

go
Напредва
Напредва

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Май 2008, 20:40:05    Заглавие: Отговорете с цитат

denkata_2808 написа:
Много е сладка моите бяха 2 и едното по се страхуваше от мен но и то свикна.Нека първо да опознае обстановката трябва да имаш търпение всяка вечер аз четях на моите (сигорно ще ме помислите за луда но те ме слушаха)и бързо свикнаха.За друго папагалче изчакай малко като свикне това с теб тогава му вземи приятелче ако и вземеш сега тя ще си свикне с него и на теб никакво внимание няма да ти обърне.Късмет

И аз всяка вечер му чета.... приказки но още не е свикнало с мен сааамо да докосна клетката и започва да трепери нервно...
Върнете се в началото

denkata_2808
Потребител
Потребител

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Май 2008, 11:48:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще свикне но трябва да имаш малко търпение и моите от начало като се доближавах и почваха да крещат но сега ми стоят на пръста
Върнете се в началото

go
Напредва
Напредва

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Май 2008, 15:17:08    Заглавие: Отговорете с цитат

denkata_2808 написа:
Ще свикне но трябва да имаш малко търпение и моите от начало като се доближавах и почваха да крещат но сега ми стоят на пръста

А твоите горе-долу след колко време свикнаха?
Върнете се в началото

марио
Нов
Нов

Години: 110
Местожителство: СОФИЯ

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Май 2008, 19:27:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Писането на кирилица е задължително!
Веч от една седмица имам две вълнисти папагалчета но мъжкото е изключително страхливо за разлика от женското. Имам чувството че си допадат идори правят джиджи биджи от време на време.Моля кажете как да процедирам.
Върнете се в началото

denkata_2808
Потребител
Потребител

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Май 2008, 16:39:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Моите свикнаха за една две седмици но при теб може да е по бързо защото е едно папагалче а моите бяха две
Върнете се в началото

Savador
Активен
Активен

Години: 50

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Юни 2008, 13:40:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте на всички,
От една седмица имам две вълнисти папагалчета. Едното е мъжко и е над една година. Другото ми го продадоха за женско, но все още не съм сигурен защото е младо и няма нито розово нито синьо по восковицата.
  Искам да се посъветвам с Вас, защо не искат да слязат на пода, да се къпят във въничката и не ядат нищо друго освен храната от магазина. Трябва ли да им правя нещо като салата омесена с просо за да зпочнат да ядат и други работи, които чета че са полезни за тях???
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор

Години: 27
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Юни 2008, 16:04:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Вероятно ядът само семена, защото само с това са свикнали. Ако им даваш редовно може и да се пречупят да кусат нещо ново и да има хареса. А за слизането - вероятно се страхуват. И моите вълнисти са доста страхливи (плашат се от мен) и когато съм наблизо въобще не слизант на пода, дори да падне най-вкусното нещо там. Но сега са натерасат сами по цял ден и рядко ги безпокоя, и като погледно през прозореца виждам, че слизат на пода и ядът. А и редовно хартията на пода е разкъсана на парченца. Надали сама се разпада.

ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Savador
Активен
Активен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Юни 2008, 9:07:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за съвета! За слизането на пода разбрах че се страхуват от това, че пласмасовата тава е много висока и те като слязат нямат видимост навън. Като махнах тавата, започнаха да слизат веднага. Ще им намеря някоя по- плитка.
Върнете се в началото

Savador
Активен
Активен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Юли 2008, 10:37:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Може ли на пода да насипя пясък а не хартия...
Върнете се в началото

Entel
Модератор
Модератор

Години: 29
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Юли 2008, 11:05:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Savador написа:
Може ли на пода да насипя пясък а не хартия...

Да, няма проблем.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети