Мога ли да давам минерална вода?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Май 2008, 15:34:07    Заглавие: Мога ли да давам минерална вода? Отговорете с цитат

На всички е ясно, че водата на папагалите трябва да се сменя минимум веднъж дневно. Аз обикновено я сменям сутрин и вечер. Въпреки това виждам как по поилката остава някаква "гнус" - не жябунясва, ама става едно такова лигаво и гадно и всеки път я мия добре. Чудя се обаче мога ли да давам минерална вода? Предполагам, че тъй като е по-чиста ще е по-добре и за папагалите, освен ако минерализацията не им пречи. Някой от вас пробвал ли е и знаете ли нещо по въпроса?
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Май 2008, 15:34:07    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Май 2008, 19:01:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Можеш! Аз им давам редовно. Въпреки това пак става така, но много по-бавно.

offtopic: Някой беше питал за това преди два-три дни, но не намирам темата.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

denkata_2808
Потребител
Потребител


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Апр 2008
Мнения: 68
Местожителство: pleven

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Май 2008, 23:34:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също давам на моите минерална вода и забелязвам че сега пият по повече вода явно им харесва
_________________
Имам две вълнити папагалчета едното зелено-Поли(мъжко) на 4 години и дрогото е светло синьо-Дейзи(женско) на 2 години и едно мини заиче няма годинка казвасе Пухи черно и бяло е
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Май 2008, 9:46:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Остава да не им харесва Smile Те щом пият чешмяна с всичките миризми, цветове и неприятни вкусове Smile /а уж водата не притежавала такива качества/. Още довечера ще им сипя минерална
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

alex66
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 13 Мар 2008
Мнения: 37
Местожителство: варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Май 2008, 22:41:56    Заглавие: минерална вода Отговорете с цитат

на папагали не се дава минерална вода,а обикновенна престояла,наливате в един буркан ,оставяш да престои една нощ и така даваш
_________________
ние сме отговорни за тези когото опитомих ме
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Май 2008, 9:22:05    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз имам съпротиви срещу даването на минерална вода на птици, особено, в предвид високата минерализация на някои. Натрупването на "полезните" минерали, може да даде обратен ефект. Съветът ми е, ако толкова държите да давате минерална вода, да го правите най-много веднъж седмично и най-добре да е "трапезна", а не минерална. Това във водата-чешмяната, с неприятния мирис е най-обикновен хлор, който няма особено влияние върху хората, рибите /за престоялата вода съм съгласна, така хлора се утаява/, съответно и за птиците. Не забравяйте, че лекарите забраняват даването на минерална вода на бебета....
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Май 2008, 10:08:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Не искам да правя реклама или анти реклама на мин. вода, ама аз към момента знам за една, че със сигурност е чиста минерална и за една доста широко разпространена, която е минимум 1/2 чешмяна....от първата не давам, а само аз я пия, от втората почнах да давам, защото е по-чиста от чешмяната......ще гледам обаче да я редувам с чешмяна...
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

ire_887
Нов
Нов


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 13 Юни 2009
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Юни 2009, 14:58:59    Заглавие: Отговорете с цитат

на мен ми казаха,че ако им даваш минерална вода дълго време и после я смениш с чешмяна известно време няма да искат да пият вода незнам дали е вярна но не бих рискувала и си им давам само чешмяна
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Юни 2009, 16:59:39    Заглавие: Отговорете с цитат

На моите до скоро им давах минерална, но сега няма и им давам чешмяна. Нямат проблеми с нея.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети