Кога слагате папагала си да спи?
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

watson
Потребител
Потребител


Години: 38
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Апр 2008
Мнения: 54

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Май 2008, 18:11:51    Заглавие: Кога слагате папагала си да спи? Отговорете с цитат

Аз лично покривам клетката на моите корели вечер към 9:30, така че сутрин към 8-9 часа да са се наспали. До колкото знам трябва да спят 10-12 часа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Май 2008, 18:11:51    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Май 2008, 18:59:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля, че колкото е дълга нощта, толкова трябва да спят. Те сами се събуждат, щом стане светло, независимо от часа.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

piqnica
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Мар 2008
Мнения: 72
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Май 2008, 21:27:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Вълнистите не дават да ги покривам. Като го направя и вътре в клетката става лудница
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Май 2008, 21:58:32    Заглавие: Отговорете с цитат

И моите вълнисти са така - побъркват се като видят парцал, тениска или нещо такова.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Dian4o
Нов
Нов


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 05 Май 2008
Мнения: 11
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Май 2008, 22:11:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз преди като имах вълнисти папагалчета и нямах проблем с покриването, но въпреки това го избягвах. Иначе според мене ако им покажете по някакъв начин че няма нищо страшно от покривалото няма да се плашат толкова... Моите папагали от почти всичко ги научих да не ги е страх като им показвах че въпросният предмет "не хапе"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Май 2008, 10:02:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Моите също ги е страх, но аз така или иначе не ги завивам, а ги оставям да си заспиват естествено...явно им е достатъчно, щом ме събуждат в 6 сутринта.... Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

denkata_2808
Потребител
Потребител


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Апр 2008
Мнения: 68
Местожителство: pleven

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Май 2008, 22:55:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Moите като се стъмни и си заспиват а сутрин като изгрее слънцето и веднага почват да си пеят затова сутрин завивам клетката с една тънка кърпа
_________________
Имам две вълнити папагалчета едното зелено-Поли(мъжко) на 4 години и дрогото е светло синьо-Дейзи(женско) на 2 години и едно мини заиче няма годинка казвасе Пухи черно и бяло е
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Май 2008, 8:31:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Само на моите ли не им пречи тъмното да крещят? Те дори и през ноща понякога истерясват...
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Май 2008, 9:45:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Мария написа:
Само на моите ли не им пречи тъмното да крещят? Те дори и през ноща понякога истерясват...

Това не е добре. Папагалите се нуждаят от почивка, точно колкото и ние хората. Явно нещо ги стряска и плаши. Завиваш ли ги? Дребните породи са чувствителни към шум и нощното будене обикновено е признак на стрес. Ако не ги завиваш, помисли върху тази възможност, освен ако няма начин да ги отглеждаш в стая, където нощем няма човешко присъствие или включени уреди.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

watson
Потребител
Потребител


Години: 38
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Апр 2008
Мнения: 54

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Май 2008, 9:48:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Моите като се събудят, ако аз още спя, са много тихи, само наблюдават. Една нощ ги не бях прибирал и сутринта кацнаха близо до леглото и ме гледаха сигурно 20 минути. Естествено, ако до 2 часа не съм станал, започва кряскане, блъскане по клетката, докато се събудя и после са доволни и кротки.

Аз много рядко ги оставям незавити, защото и аз спя в същата стая, а и понякога работя до по-късно на компютъра и ако не са завити въобще и не си помислят да заспиват. Иначе щом видят покривалото малко съскат, но веднага се качват на най-високата кацалка и се успокояват.
Завивам ги с плътна черна покривка, но винаги оставям едната страна на клетката непокрита, защото вднъж имаха прословутите "night frights" и беше много гадно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Май 2008, 9:58:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Не изглеждат стреснати, а и през ноща няма какво да ги буди - всичко е изключено. Не ги завивам, защото като видят да се приближавам към тях с покривка полудяват. Понякога пък заспиват през деня - общо взето правят каквото си поискат и изглеждат жизнени и весели за сметка на мен сутрин.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

VIP...
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Юни 2008
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Юни 2008, 23:44:40    Заглавие: спът Отговорете с цитат

Мойте папагали спът когато искат на убяд ги прибирам в стаята ми че мн шум вдигат винаги щом ги пребера те заспиват самоче като се стъмни те заспаха прогвах да погаля папагала а ма той майче се оплаши  повече и от мен .            Истина ли е че папагалите не виждат през тъмното

Последната промяна е направена от VIP... на 17 Юни 2008, 16:33:02; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Юни 2008, 0:12:26    Заглавие: Re: спът Отговорете с цитат

VIP... написа:
Истина ли е че папагалите не виждат през тъмното



Ти можеш ли?
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

VIP...
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Юни 2008
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Юни 2008, 0:18:15    Заглавие: спът Отговорете с цитат

Ти можеш ли?ДА ама това да нее човек папагала
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Юни 2008, 0:37:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Папагалите са дневни птици. Повечето дневни птици виждат добре през деня и трудно или почти не нощем. Хората също виждат добре денем и невиждат без светлина нощем.



ПП.Папагалати се е стреснал понеже се е страхувал.Не те е видял!
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

lapeto
Нов
Нов


Години: 30
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 10 Юли 2008
Мнения: 19

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Юли 2008, 22:51:22    Заглавие: Отговорете с цитат

моята корела не я покривам но ного оби4а да спи на телевизор
аз мислех 4е 6те иска спокоиствие но на вториа ден разбрах 4е спи с отворени о4и
(колко сам тъп) размардах рака покраи нея и не реагира докоснах я през ре6етките на клетката и тугава ме иссаска така разбрах 4е спи с отворени о4и
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Юли 2008, 8:23:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Не спи с отворени очи! Остави я на тъмно да се наспи нормално, не оставяй телевизора или нещо друго да и свети и да и пречи. Не реагира, защото при слаба светлина зрението им е по лошо, а те съска, когато я докоснеш, защото усеща, че има някой не не го вижда и се плаши.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

lapeto
Нов
Нов


Години: 30
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 10 Юли 2008
Мнения: 19

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Юли 2008, 10:32:56    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
Не спи с отворени очи! Остави я на тъмно да се наспи нормално, не оставяй телевизора или нещо друго да и свети и да и пречи. Не реагира, защото при слаба светлина зрението им е по лошо, а те съска, когато я докоснеш, защото усеща, че има някой не не го вижда и се плаши.



мале аз сам го побаркал папагалето до 12 -1 сам го даржал будно
добре ве4е 6те го покривам да не му свети
благодаря
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

kyynadd
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 34

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Юли 2008, 23:03:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Когато легна аз - тогава ляга и той, когато стана аз - тогава и той си почва гимнастиката. Така вече 9 години. Заспива и на светлина от лампа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

pamito_t
Нов
Нов


Години: 31

Offline
Регистриран на: 31 Юли 2008
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Юли 2008, 21:28:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Как да продцедирам като клетката на корелата ми е точно до компютъра и вечер стоя много до късно и не мога да заспя бяз телевизор? А и няма как да я преместя в дръга стая... Някой може ли да ми помогне, защото не искам да я държа будна всяка вечер до 2 часа???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети