Намерих птиче

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици : Диви птици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

blackadder
Нов
Нов


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 18 Юни 2008
Мнения: 5
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Юни 2008, 1:36:14    Заглавие: Намерих птиче Отговорете с цитат

Здравейте, днес следобед намерих едно малко пиленце в двора си и по всичко личи,че е паднало от гнездото си. Не разбирам от птици но вероято е славейче или нещо което прилича на такова. Пиленцето има малко перушина и оформени крила и опашка. Няма признаци да има счупвания, но явно е много малко и не може да пази равновесие. Настаних го в една кутия за обувки и понеже имам декоративен заек, използвах талаш и от сеното за да му направя нещо като гнездо. Проблем е храненето не знам колко често и с какво трябва да го храня. От някакъв сайт намерих съвет да му давам размекната храна за гризачи и отново използвах от гранулите на заека. Дадох ги на пилето със спринцовка, но то не ми изглежда много доволно от това което яде и трудо преглъща. Също така му сипах малко вода през човката. Ако има някой желаещ да се грижи за това малко същество нека да ми даде знак на 0887 58 58 70 - Краси. Ако пък никой не му се занимава аз ще се опитам да го спася доколкото мога, но малко ме съмнява че ще оцелее понеже съм доста зает и немога да го храня на всеки час както пишеше някъде по сайтовете. Мерси предварително и всяка помощ или съвет са добре дошли.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Юни 2008, 1:36:14    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Юни 2008, 9:15:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Снимай птичето! Може някой да познае какво е.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

blackadder
Нов
Нов


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 18 Юни 2008
Мнения: 5
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Юни 2008, 9:52:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Птичето преживя ноща. На няколко пъти яде не с голям кеф, но все пак яде нещо. Сутринта към 7 отидох пак да видя няма ли начин да го върна при майка му в гнездото и за съжаление намерих още 2 мъртви птичета паднали на земята. Сега мисля да изкарам птичето малко на терасата да го понапече слънце, че доста съм го намокрил в опитите да го храня с кашата. Малчото трябва да издържи до 2 и после ще го дам на дядо ми, който е ветеринар и мисля,че ще се грижи за него много по-добре, докато събере сили да полети. Ето няолко снимки на мъника. Всякакви съвети са добре дошли.
П.С. Сега се сетих да питам защо вчера издаваше звуци като го хранех, а днес само си мълчи? Това някакъв приснак ли е или да не му обръщам внимание?


http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=6124781


http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=6124782


http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=6124783


http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=6124782


http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=6124781
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Юни 2008, 10:54:44    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен ми прилича на лястовиче. Ето и едни малко по-пораснали - приличат си.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!


Последната промяна е направена от misho на 18 Юни 2008, 10:57:10; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Юни 2008, 10:55:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Снимките ти не се отварят.,пробвай на ново да ги качиш.

Админ: Оправих снимките и вече се виждат!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

blackadder
Нов
Нов


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 18 Юни 2008
Мнения: 5
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Юни 2008, 11:14:37    Заглавие: Отговорете с цитат

nightingale
мерси,че оправи снимките не знам, как точно се поставят.
Що се отнася до вида на птичето мисля, че не е лястовиче. Гнездото е различно и майката го е направила в пространството м/е една от гредите на покрива и керемидите. Друго което ме кара да мисля,че не е лестовица е, че до сега за 2 години около нас не съм виждал да прелитат. Това птиче има ярко жълта перушина в задната част на главата и под човката, също така една жълта ивица на крилете. Перата по продължението на гърба м/у крилете са тъмно зелени. Доколкото съм виждал лястовици те са предимно в кафява, бяла и черна украски. Преди малко му направих каша от пастет значително по лесно го яде отколкото заешките гранули.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

T-rex
Нов
Нов


Години: 45
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 18 Май 2008
Мнения: 6
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Юни 2008, 12:52:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте , според мен птичето е синигер...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

blackadder
Нов
Нов


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 18 Юни 2008
Мнения: 5
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Юни 2008, 13:13:22    Заглавие: Отговорете с цитат

T-Rex мисля, че си прав след като каза синигер погледнах снимките в гугул и намерих една която е едно към едно с птичето


http://imeleon.com/photo/163/great_tit.jpg

Нещо повече може ли да ми кажете за него и най-вече на колко време да му давам храна и вода? От 2 часа се дърпа и не иска да яде, а не искам много да го насилвам и да му отварям човката.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Юни 2008, 13:17:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е  малко пиле от вида'' голям синигер''.Дърпа се и не яде най вероятно защото предлаганата му храна не е подходяща за него. Върви му налови на първо време малко скакалци.Трябва да се храни минимум на половин час.Може  да му даваш и сварен жълтък.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

blackadder
Нов
Нов


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 18 Юни 2008
Мнения: 5
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Юни 2008, 16:07:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Незнам дали жълтък и скакалци късно му дадох или просто така му е билописано, но мъничето полетя към безкрайните небеса. Жалко че не можахповече да направя за него, беше голям сладур и много ми харесваше. Искам да благодаря на всички които ми помогнаха със съвети, научих интересни неща.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vanya
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 25 Юли 2008
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Юли 2008, 18:40:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Преди 6 седмици намерих 2 птички, паднали от гнездото си. Бяха вече прогледнали и оперени, но не можеха да кълват. Сега вече се хранят сами (оставяме им храна) и могат да летят-в кухнята са на свобода, не са в клетка. Мислим да ги пускаме, но не знаем какви са и дали сега е подходящия момент. Ето тяхна снимка:<xml><o></o>
<o> </o>

[IMG]http://i508.photobucket
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vanya
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 25 Юли 2008
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Юли 2008, 19:25:58    Заглавие: Отговорете с цитат

[IMG]http://i508.photobucket
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Диви птици Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети