Намерих, кацна, долетя. Всичко за птиците изпаднали в беда.

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици : Диви птици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Юни 2008, 14:46:09    Заглавие: Намерих, кацна, долетя. Всичко за птиците изпаднали в беда. Отговорете с цитат

Имам нужда от помощ за разпознаване на 1 птичка!!!!!!!! (www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=645)

dmsdee написа:

Намерих я вчера пред нашия блок доста стресирана и я прибрах..мисля че е още мъниче и се опитва да полети но нямам идея какъв вид е и дали не е от тип соколови..много ми прилича...наистина имам нужда от помощ,защото ако тук не и е естествената среда да я карам км центъра за защита на птиците и те да се погрижат за нея...
Това е снимка на мъника

http://i116.photobucket.com/albums/o19/dms_dee/DSC04158.jpg


icoto написа:

тва е някаква граблива птицa направо я караи във центъра за зачтита на птиците


spinus написа:

Козодой!!! Насекомоядна. Прочети в интернет за нея, интересен начин на хранене.


nightingale написа:

Това е бързолет.Възрастен.  Сродник е на лястовиците .Начина на живот и хранене е почти еднакъв с техния.Не може а и не трябва да се гледа в клетка.Лошото е че не се ли храни повече от 9-10 часа умира. Кажи какво му е ,къде си го намерил и ще се опитаме  да му помогнем.Ако птицата е все още у теб свари яйце и вземи желтъка отиди до някой зоомагазин и купи храна за рибки/дафния/ или за кустенурки/гамарус/ стрий храната на прах и я смеси със твърдосвареният желтък ,помъчи се да направиш топчета , ако е много влажна сместа  добави малко галета за да се получи нужната консистенция . После се опитай да го нахраниш насила.


spinus написа:

Sorry!!! Прав е nightingale, бързолет е!. Заблудих се от ракурса на снимката! Но прочети за козодоя все пак, интересно е!


Намерих птиче (намерен синигер бебе)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Юни 2008, 14:46:09    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Диви птици Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети