Какви птици имате?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : За всички птици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

jurassic park
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 06 Авг 2008
Мнения: 6
Местожителство: Сливен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Септември 2008, 14:13:24    Заглавие: Отговорете с цитат

piqnica написа:
ToNio написа:
Ем здравейте ! Днес случайно намерих този форум от един сайт, поразгледах го и се регистрирах. Та отностно темата ...
Баща ми се занимава с отглеждане и продаване  на декоративни птици от много време, и от както се помня и аз така
- В момента имаме две ята Вълнисти папагали от около 100 броя ятото, от които  имаме
вече отделени малки. Някои даже отлетяха за Турция
- Имаме голямо ято корели, повечето от чифтовете са на път да излюпът своите малки
- Маскови и Неразделни папагали.
- Имаме и от всички видове Розели без Пенантови - 10 чифта
Някои от тях излюпиха малки за втори път вече
- Имам три годишен, женски ротвайлер, на име Хера.
В момента е бременна за втори път и трябва съвсем скоро да ражда  
- Останалото е един черен сирийски хамстер и дългокосместо морско свинче
70 литров аквариум с няколко принцеси, големи сомчета, гупи и хелери от които от
скоро имам малки

Как се грижите за всичко това ?

Да се похваля пак! И на нашите домашни любимци им се увеличава бройката.
От вчера вече си имаме Аратинга Яндая на име Сара Smile Предишния собственик я е закупил от Entel - мин. год. Пилето е много готино и социално и постоянно търси нашата компания.
Поздрави на Entel за красивите птици, както и на предишната собственичка на Сара!

Edit: Снимка на Сара


С много любов и труд, все пак колкото и да е ги гледаме в изкуствена среда и трябва да им се обръщат изключително много грижи
Още малко инфо за колекцията от розелчета - ще разширим бройката драстично
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Септември 2008, 14:13:24    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Lexso
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 24 Авг 2008
Мнения: 72
Местожителство: гр.Смолян

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Октомври 2008, 19:42:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди една седмица си купихи второ вълнисто папагалче
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

realniki
Активен
Активен


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 20 Авг 2008
Мнения: 116
Местожителство: Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Октомври 2008, 21:46:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Коко и Поли - вълнисти папагали
_________________
Тук може да качвате снимки на вашите птици или каквото искате.

<object></object
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

tedddd
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 07 Ное 2008
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Ноември 2008, 18:18:20    Заглавие: Отговорете с цитат

моите папагали са корели на 4 месеца те са бели с оранжеви бузи и с жълт гребен  междудругото теса 2  мъжки и женски
_________________
gotin
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Heis
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Ное 2008
Мнения: 25

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Ноември 2008, 16:39:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз имам 2 вълнести папагалчета-Коко и Коколина разбира се мъжко и женско но още се чудя за името на женското дали да е коколина или поли . Имам ги от 1 ден но женската е доста нагла и яде много общо взето е много любвеобилна и жизнена както и казах си хапва добре а мъжкото издава рядко звуци и прехвръква от 1-то колче на другото но все пак са ми от 1 ден и не мога да ви кажа много засега толкова след 1 месец повечеSmile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Julie
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Яну 2009
Мнения: 6
Местожителство: Лом

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Януари 2009, 22:13:34    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз отскоро имам папагалче
Ето я моята Коко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

feralieva88
Нов
Нов


Години: 35
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 06 Ное 2008
Мнения: 12
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2009, 14:30:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз имах вълнист-Пепи(но остана при родителите ми).
Имах и Корела-Джони(за него не ми се говори, защото ми е болна тема, изпуснах го ).
Днес си взех Малък Александър-Кико..... още е много стресиран, но се надявам скоро да се успокои и да ни радва.... когато това стане ще кача и снимки Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

kami_zamfirova
Напредва
Напредва


Години: 40
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 29 Юли 2008
Мнения: 27
Местожителство: SOfiq,Ovcha kupel 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Май 2009, 15:45:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте аз имам една корела на Име 4око,две вълнисти папагал4ета Коко и Кика,две канар4ета  - Ники и Ками,и две диамантени гугутки - Ромео и Жулиета.А утре ще имам и двойка оризарки и амадинки.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Syndrome
Нов
Нов


Години: 33
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 24 Юни 2009
Мнения: 1
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Юни 2009, 21:42:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте Нов съм във форума и съм стопанин на керкенез (черношипа ветрушка).Води се най-удобното пиле за начинаещи соколари, но аз нямам намерение да ставам такъв
Ето снимка Smile

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Юни 2009, 22:30:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Syndrome написа:
Здравейте Нов съм във форума и съм стопанин на керкенез (черношипа ветрушка).Води се най-удобното пиле за начинаещи соколари, но аз нямам намерение да ставам такъв
Ето снимка Smile


Много е хубав. Как се сдоби с него? Пускаш ли го да лети на открито? Не съм запознат със соколарството, но съм виждал да ги пускат сред природата. Мисля, че в къщи ще му е тясно.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Aragoen
Нов
Нов


Години: 33

Offline
Регистриран на: 01 Ное 2008
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Юни 2009, 13:56:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Този керкенез го държиш незаконно според мен няма пръстени и вероятно не е регистриран. Предай го на Зелени Балкани или на някой който ще го обучи и ще го пусне.........
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Dilqn Svetoslavov Dishev
Нов
Нов


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 04 Юли 2009
Мнения: 1

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Юли 2009, 17:26:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!!
Днес си купих Какарики-мъжки, много е красив,но не знам почти нищо за тях! Отглеждал съм много вълнисти папагали, но последният умря скоро и реших да разнообразя с друг вид пиле Smile Моля някой с опит да ми разкаже начина им на живот - с какво да го храня, дали се приспособява лесно и живо ме интересува колко години живеят!! Също така забелязвам че често заспива през деня, което не беше нормално при вълнистите които имах и ме е страх да не е болно. Иначе се храни добре, лети нормално и не се страхува от мен, което ме навежда на мисълта че ще го опитомя лесно Smile

Моля пишете ми, каквато и да е информация ще ми е полезна.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Юли 2009, 21:47:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Dilqn Svetoslavov Dishev написа:
Здравейте!!
Днес си купих Какарики-мъжки, много е красив,но не знам почти нищо за тях! Отглеждал съм много вълнисти папагали, но последният умря скоро и реших да разнообразя с друг вид пиле Smile Моля някой с опит да ми разкаже начина им на живот - с какво да го храня, дали се приспособява лесно и живо ме интересува колко години живеят!! Също така забелязвам че често заспива през деня, което не беше нормално при вълнистите които имах и ме е страх да не е болно. Иначе се храни добре, лети нормално и не се страхува от мен, което ме навежда на мисълта че ще го опитомя лесно Smile

Моля пишете ми, каквато и да е информация ще ми е полезна.

Здравей!
Какъв какарики точно? Най-добре дай снимки! Нормално е да спи по някое време през деня. Това важи и за вълнистите. Друго е вече, ако цял ден дреме и е безжизнен. Ето и две теми, които могат да са ти от полза:
Червеночел какарики
Жълточело Какарики - Cyanoramphus auriceps
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

vizitka
Нов
Нов


Години: 50
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 16 Авг 2009
Мнения: 1
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Август 2009, 16:31:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Моето птиче е канарче.
_________________
http://www.bg-vizitka.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

hellvanio
Нов
Нов


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Сеп 2009
Мнения: 7

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Септември 2009, 22:46:49    Заглавие: Отговорете с цитат

още един папагал от мен корела е мъжка и се зове КОКО.Админ колко папагала станаха Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Септември 2009, 23:09:09    Заглавие: Отговорете с цитат

hellvanio написа:
още един папагал от мен корела е мъжка и се зове КОКО.Админ колко папагала станаха Smile

Да ти е честит!
Отдавна не бях ги броил. Изкарах ги 217 без споменатите ята вълнисти и изобщо по-големите групи птички.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

hellvanio
Нов
Нов


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Сеп 2009
Мнения: 7

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Септември 2009, 11:49:08    Заглавие: Отговорете с цитат

благодарско супер сте всички във форума и по специално ентел много отзивчив и бурза инфо. дава поздрави на всички в форума
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

aggressive
Нов
Нов


Години: 34
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 27 Окт 2009
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Октомври 2009, 14:11:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте ! Smile Казвам се Лили,регистрирах се тука,защото вече съм горда притежателка на едно папагалче и след една седмица ще бъда на две.Силно се интересувам от папагали и чета доста за отглеждането им,но видях,че сте много отзивчиви и че помагате на новаци в отглеждането на птички,затова реших,че ще ми е полезно да ви задавам въпроси и да се уча от опита Ви.Птичето ми е малък Александър,много е красив,на 3 год. е,малко е големичък,но за мен това няма значение,ще си го гледам с много любов.До една седмица чакам да ми пристигне другото папагалче,което е Кралско Жако,новоизлюпено,него ще си го гледам от бебе.И двете са момченца,ще ги гледам в отделни клетки,едното е за най-добрата ми приятелка,живеем двете и отдавна ни беше мечта да си гледаме птичета.Подарък са ни от най-добрия ни приятел,който има възможност да прави такива подаръци,често пътува и тези ни ги взе от Чехия,ако това има някакво значение.Не знам обаче изобщо как стои въпроса със поставянето на пръстени на папагалите,имаше такава тема,но не я намерих и затова все пак ще помоля някой да ме насочи,ако има информация къде да порчета. Друго,за което искам да Ви попитам е дали тези папагалчета ще се сближат с другия ни домашен любимец-дакелче на 3 месеца,надявам се да няма проблеми,защото и той е малък и ще свикнат заедно.Така се случи,че в един период напълнихме къщата с животни,надявам се дакела да не проявява желание за изяждане на папагалите,искам да ги пускам по 2 часа на ден поне свободно,до сега не е проявил,но докато пускам едното затварям кученцето в другата стая,защото ме е страх.

Предварително благодаря и се надявам да ми обърнете внимание Smile))

Поздрави
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Октомври 2009, 21:53:49    Заглавие: Отговорете с цитат

aggressive написа:
Здравейте ! Smile Казвам се Лили,регистрирах се тука,защото вече съм горда притежателка на едно папагалче и след една седмица ще бъда на две.Силно се интересувам от папагали и чета доста за отглеждането им,но видях,че сте много отзивчиви и че помагате на новаци в отглеждането на птички,затова реших,че ще ми е полезно да ви задавам въпроси и да се уча от опита Ви.Птичето ми е малък Александър,много е красив,на 3 год. е,малко е големичък,но за мен това няма значение,ще си го гледам с много любов.До една седмица чакам да ми пристигне другото папагалче,което е Кралско Жако,новоизлюпено,него ще си го гледам от бебе.И двете са момченца,ще ги гледам в отделни клетки,едното е за най-добрата ми приятелка,живеем двете и отдавна ни беше мечта да си гледаме птичета.Подарък са ни от най-добрия ни приятел,който има възможност да прави такива подаръци,често пътува и тези ни ги взе от Чехия,ако това има някакво значение.Не знам обаче изобщо как стои въпроса със поставянето на пръстени на папагалите,имаше такава тема,но не я намерих и затова все пак ще помоля някой да ме насочи,ако има информация къде да порчета. Друго,за което искам да Ви попитам е дали тези папагалчета ще се сближат с другия ни домашен любимец-дакелче на 3 месеца,надявам се да няма проблеми,защото и той е малък и ще свикнат заедно.Така се случи,че в един период напълнихме къщата с животни,надявам се дакела да не проявява желание за изяждане на папагалите,искам да ги пускам по 2 часа на ден поне свободно,до сега не е проявил,но докато пускам едното затварям кученцето в другата стая,защото ме е страх.

Предварително благодаря и се надявам да ми обърнете внимание Smile))

Поздрави

Добре дошла във форума! Тук има информация за CITES документите, които трябва да имат и двете ти птички. За пръстените не съм съвсем сигурен как стоят нещата, но по принцип те се селагат, още когато птичето е новоизлюпено. А относно дакела...не съм сигурен дали ще са в безопасност с него. Дори и да не е злонамерен, все пак той е по-силен и може да и ги наранаи без да иска.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

aggressive
Нов
Нов


Години: 34
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 27 Окт 2009
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Октомври 2009, 10:53:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Хех благодаря за отговора Smile Гледах,че тука има хора,които гледат котка с папагали и мисля,че няма да е проблем,а дори да е,няма да ги пускам в едно помещение с него,когато искам да ги пусна на свобода или да поиграя с тях Smile ще разгледам как стоят нещата с пръстените и документите още веднъж,Александъра няма пръстен със сигурност,за Жакото още го чакам и не знам дали ще са му сложили...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : За всички птици Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 5 от 7

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети