Бебе врабче на терасата ми :(

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици : Диви птици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Юли 2008, 17:26:46    Заглавие: Бебе врабче на терасата ми :( Отговорете с цитат

Помощ! Над терасата ми има гнездо на врабчета и едно бебе е паднало вътре Sad
Оперено е, но още има жълто около човката. Едва му дадох малко вода с пипета, пробвах и мокър хляб, но го плюе. Адски много проблеми имам тези дни и последното , от което имах нужда е да се грижа за врабче. Нито мога да му ловя храна, нито имам време да седя  до него и да полагам необходимите грижи. Бяга бързо, но почти не лети. Какво да го правя? Сигурно е гладно, не знам от колко часа е на терасата.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Юли 2008, 17:26:46    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

tetzi
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2008
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Юли 2008, 11:21:14    Заглавие: Отговорете с цитат

В последният брой на сп. "Птици", юли 2008,  има статия по този повод - "Намерих птиче бебе. Какво да правя?". Дано да ти помогне по някакъв начин. Там пише, че не трябва да даваш вода на птичето направо в устата, даже въобще да не даваш вода, за да не навлезе в белия му дроб и да умре. А доколкото разбирам си има перца, значи има шанс да оживее.  Може би да се обадиш на "Зелени Балкани", може там да има специалисти, не знам. Но би било много хубаво, врабчето да оцелее и да полети със своите другарчета.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Юли 2008, 17:44:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Чела съм броя, обаче нямах нужното време, което да му отделя. За водата също знам, но на терасата ми температурата е такава, че ако изкараш два часа без течности няма шанс да оцелееш. Както и да е, направих външно гнездо на пилето от кутия за обувки, поставих го точно под гнездото, от което е паднало и след 30 мин изчезна. Не го виждам долу, така че се надявам да е литнало Smile Сега чувам доста силно чуроликане от гнездото, предполагам , че е там Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Юли 2008, 21:53:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте.Щом гнездото е над терасата ви не се притеснявайте,родителите му ще го чуят и ще го дохранят докато укрепне още малко и започне да лети.Тогава то само ще се присъедени към своите братя и сестри.Доста често се случва ''истърсака'' на люпилото да попадне в такава ситуация след като дойде време за напускане на гнездото.Важно е да му предоставите спокойствие и да не го закачате много.Ако  няколко часа никой не му обръща внимание от майка му и баща му значи имаме проблем
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Юли 2008, 9:38:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля, че вече си е горе в гнездото Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Диви птици Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети