Приобщаването на папагалчетата към даден човек

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Георги
Нов
Нов


Години: 31
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Авг 2008
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Август 2008, 0:14:02    Заглавие: Приобщаването на папагалчетата към даден човек Отговорете с цитат

Добър Вечер!
Ще карам направо-имам две вълнисти папагалчета (мъжко и женско). Имам ги от 7 години. Изглежда добре се грижим за тях-имат си храна, вода, ваничка, крикери, пясък и прочие. Мисълта ми е как да ги приучавам да ми се доверяват. Ще се задоволя и с кацане на ръка Smile.
Там, рядко имаме свободно време, грижим се за тях. Мъжкото обича царевични пръчици и печени кръгчета. Та, когато аз съм застанал до клетката с едно от двете в ръка папагалчето ми се доверява-идва, хапва малко и отлика на полилея. Как мога да спечеля доверието му? Не мисля, че като непрекъснато да съм до клетката с някое вкусно лакомство ще даде резултат. Или се бъркам?
Друго искам също да попитам-още от рано ги научихме да ги пускаме да си летят във стаята. Няма опастност за здравето им (общо взето живеят в спалнята). Има ли някакъв начин да ги науча да се прибират? Те, естествено, се прибират когато се стъмни, но понякога се налагаше да ги прибираме по рано.
Трето-не съм сигурен, че давам разнообразна храна. Принципно вътре, в клетката има 3 хранилки + крикер. Но това всичко са семена и смески. Давам (периодично) я по някоя клонка да гризкат, или пък парче ябълка или някой друг плод. Бихте ли ме посъветвали какво "меню" да им създам?
И последно- в една книга, още от соца, четох, че не е нужно клетката да има повече от 2-3 игрички. Аз съм закачил в нея една люлка и стълбичка (последното не го употребяват често, де). Днес, в интернет, четох, че трябва да има доста играчки в и извън клетката. На кое да вярвам?
_________________
skype-todorovi26
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Август 2008, 0:14:02    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

black_parrot
Нов
Нов


Години: 28
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 8

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Август 2008, 12:21:15    Заглавие: Re: Приобщаването на папагалчетата към даден човек Отговорете с цитат

Как мога да спечеля доверието му? За да се сближиш с папагала е нужно доста търпение. Аз моите ги имам от 3 години и когато им давам храна от ръка в клетката те се качват на ръката ми и почват да ядат. Пред това време ми позволяват да им пипам коремчетата и крилцата. До 1 година се надявам да ми кацат на ръката и без храна.

Има ли някакъв начин да ги науча да се прибират? И аз си ги пускам да летят в стаята (при мен е хола). Отварям вратата и след няколко минути слизат долу (като са в клетка за 10 папагала имат доста да слизат ) , ядат и излитат. Харесали са си една тонколона и само на нея са. Преди да влезнат в клитката те кацат на нея. И понеже бюрото е до клетката аз слагам малко храна на него и те идват при мен. След няколко часа летене се прибират защото са огладнели и почват да ядат. Понякога и след това излизат, но в повечето случаи се унасят на клончетата. Затварям им вратата и следобяд преди да отворя им давам храна от ръка.

Бихте ли ме посъветвали какво "меню" да им създам? Аз имам 2 хранилки и вземам няколко вида храни с витамини и обикновена. Слагам 1 лъжичка обикновена и по половин лъжичка от допълнителните. Преди ядяха и слънчоглед моите, ама сега женския като види семчица обръща хранилката и затова слагам по по-малко храна и я сменям когато не са в клетката.

Днес, в интернет, четох, че трябва да има доста играчки в и извън клетката. На кое да вярвам? Попринцип във книгите и във интернет пише, че трябва да има много играчки, ама аз не ги разглезвам много .Имат 2 тебешира в клетката а вънка имат много цветя на които да кацат и все си намират занимение. (пък ги и наторяват ).

Това беше от мен, надявам се да съм била полезна.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Август 2008, 16:14:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Бихте ли ме посъветвали какво "меню" да им създам?
Освен зърнената им смеска може да им вземаш и допълнително витамини, макар че в храната си има, както каза black_parrot. Също пробвай да им дадеш кост от сепия, може да им хареса. Давай и плодове и зеленчуци, когато имаш. Погледни тази тема (http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=780) - там съм писал малко по-подробно за храната.


Днес, в интернет, четох, че трябва да има доста играчки в и извън клетката. На кое да вярвам?
В клетката им сложи най-важните (по-точно любимите им). Обикновено люлка, огледалце, някоя дървена клечка, да си я гризат, а и да имат разнообразие. Не претрупвай клетката, за да могат да се движат свободно. Извън клетката можеш да слагаш колкото си искаш стъблички, люлки, но няма гаранция, че ще ги харесат. Виж тази тема (http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=154) за вдъхновение, ако ти се занимава. Но си подбирай мястото, че за съжаление торят не само цветята, а и паркета, килима, библиотеката...
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Георги
Нов
Нов


Години: 31
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Авг 2008
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Август 2008, 0:02:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря и на двама Ви!
Общо взето добре се грижа за папагалите. Но за приобщаването-няма как да стане. То рядко имаме време за тях, гледаме ги, но явно няма да се сближим доста. А имам и друг въпрос-Може ли да ги сложа в моята стая(аз прекарвам около 10-15 часа) при положение, че има компютър? Той вреди ли им? Има си цветя, кактуси, отворен прозорец, но за летене не става...
_________________
skype-todorovi26
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети