Как да си направя кракер ?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

peter_m
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Авг 2007
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Януари 2008, 22:56:04    Заглавие: Как да си направя кракер ? Отговорете с цитат

Та това ми е въпроса. Става въпрос за голям папагал (не че има значение). Сега му купувам кракери, които струват 5 лв - 2 броя и ми се вижда малко скъпичко. Вътре има дървена пръчка - това не е проблем да се намери (или пластмасова). Ще си направя калъп за формата (квадратен или правоъгълен). Главният ми въпрос е какво да използвам за "лепило" на семената ? Нещо, което като изсъхне, да стегне и да ги държи прилепени. Някой от вас пробвал ли е подобно нещо или има ли идея с какво ще стане ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Януари 2008, 22:56:04    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

david_67
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Сеп 2007
Мнения: 84
Местожителство: Кюстендил

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Януари 2008, 23:18:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако питаш мен знаи че това няма да го накара да се чувства като в природата ! Слагай си му семената в хранилките и знай че няма да ти се расърди ! Лепилата не са безвредни !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

atanas
Активен
Активен


Години: 31

Offline
Регистриран на: 09 Окт 2007
Мнения: 110

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Януари 2008, 17:12:29    Заглавие: Отговорете с цитат

приятел аз давам по 8 лв за два кракера за жакото ми ама е така щом имаш скапи папагали трябва да им даваш най-доброто
_________________
Едно кралско жако - Додо Smile
И едни валнисти папагалчета - Кики и Коко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

peter_m
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Авг 2007
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Януари 2008, 19:16:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Неслучайно "лепило" го написах в кавички. Естествено че няма да използвам лепило. Въпроса е с какво се получава залепването на зърната.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Януари 2008, 20:59:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Би трябвало да е нещо, което става за ядене и е безвредно. Виждал съм да се продават "зеленчукови", дори и с мед, но не знам дали могат да го ядът.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Януари 2008, 22:57:53    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
Би трябвало да е нещо, което става за ядене и е безвредно. Виждал съм да се продават "зеленчукови", дори и с мед, но не знам дали могат да го ядът.

Могат да се слепят с мед, да ядат го.Но въпреки всичко, поддържам мнението, че "купешките "кракери не са съвсем читави и лепилата с които ги лепят, не са най-доброто решение. Така, че ако държиш да си направиш домашен, ще трбва да  заложиш на домашните "лепила"-мед, белтък от яйце и т.н
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

mimi
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 23 Дек 2007
Мнения: 20

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Януари 2008, 1:01:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз им давам кракери на Power Vit ,много ги харесват и не са толкова скъпи , два за 2лв и нещо ,а за "лепилото" не знам,но те си изяждат и него,едва ли е вредно все пак няма логика да вреди щом птица ще го яде нали.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nikolai
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 41

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Януари 2008, 14:01:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами и аз също им купувам.Когато ползвам купешки се чуствам по сигурно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

atanas
Активен
Активен


Години: 31

Offline
Регистриран на: 09 Окт 2007
Мнения: 110

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Януари 2008, 15:20:46    Заглавие: Отговорете с цитат

приятел земай си за голям папагал кракери на vitakraft аз на моя додо му земам такива сяка седмица верно не са много ефтини но ...
_________________
Едно кралско жако - Додо Smile
И едни валнисти папагалчета - Кики и Коко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubu
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 19 Апр 2008
Мнения: 27
Местожителство: Прага

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Май 2008, 14:36:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Та това ми е въпроса. Става въпрос заголямпапагал (не че има значение). Сега му купувам кракери, коитоструват 5лв - 2 броя и ми се вижда малко скъпичко. Вътре има дървенапръчка -това не е проблем да се намери (или пластмасова). Ще си направякалъпза формата (квадратен или правоъгълен). Главният ми въпрос е какводаизползвам за "лепило" на семената ? Нещо, което като изсъхне, дастегнеи да ги държи прилепени. Някой от вас пробвал ли е подобно нещоили имали идея с какво ще стане ?


Погледни http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=543.  Дала съм там рецепта за кракер.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Lexso
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 24 Авг 2008
Мнения: 72
Местожителство: гр.Смолян

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Август 2008, 20:27:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами не сам сигорен дали смолата е безвредна   но би трябвало да не е и затова спорет мен наи добре е със смола. Аз понеже сам във Смолян и навсякаде около мен има дървета  такаче ще опитам но бих изкал някои да напише някои съвет дали е добра идея
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

goshawk
Потребител
Потребител


Години: 43
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 06 Авг 2008
Мнения: 52
Местожителство: някъде из България

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Август 2008, 0:05:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Lexso написа:
Ами не сам сигорен дали смолата е безвредна   но би трябвало да не е и затова спорет мен наи добре е със смола. ...  

Смолата е кофти идея!
Съдържа отровни вещества!!!

За "лепило" на домашните си кракери може да използвате желатин!
Желатина е изключително практична идея:

  • не съдържа вредни или отровни вещества, защото е от животински произход;
  • намира се в почти всеки хранителен магазин или супермаркет и струва стотинки;
  • лесно се приготвя - само го разтваряте в топла вода;
Ето и принципната идея за приготвяне на кракер с желатин:

  1. вземате 1 или 2 пакетчета желатин;
  2. разтваряте ги в топла вода (според упътването);
  3. изливате го в желаната формичка или съд, намазани с мазнина (за да не залепне за стените на съда, иначе ще се получи доста "къдрав" кракер);
  4. докато разтвора е още в течно състояние към него прибавяте: семена (според вкуса или размера на пилето), дървени стърготини, малко креда (тебешир, може и натрошена сепийна кост), бисквити (ако папагала ви, харесва определен вид);
  5. към разтвора прибавяте смески до получаване на гъста каша;
  6. разбърквте добре, за хомогенезиране на сместа;
  7. закрепвате някаква пръчица или връвчица;
  8. оставяте на стайна температура, да се втвърди, вече приготвената смес;
  9. след наколо часа или ден имате пресни домашни кракери.
Успех с опитите и да кажете какво се е получило!
_________________
hawk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети