Проблем с крачетата на някои канари!

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Опасности : Болести
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

nEpOTo_
Потребител
Потребител




Offline
Регистриран на: 05 Апр 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Октомври 2008, 13:50:50    Заглавие: Проблем с крачетата на някои канари! Отговорете с цитат

Здравейте колеги!
Когато поставях пръстенчета на канарите ми тази година имах един проблем!Понеже бях много зает с пуста работа и на няколко птици изпуснах периода,когато трябваше да поставя пръстенчетата им!Крачетата им бяха порастли вече и имах малко затрудненея при поставянето на пръстенчетата им!Справих се с поставянето им,но през следващите дни се подуха леко крачетата им в основата където започват пръсчетата им!В следствие на това кожата там,започна да им се лющи!  Confused  Crying or Very sad Мина се известно време и им се оправиха от самосебе си!Да,но ето че тези дни ги гледам,че отново им се е появил същия проблем!Какво бихте ме посъветвали да направя!За първа година откакто гледам канари ми се случва такова нещо!Просто закъснях с 2 - 3 дни и проблеми беше налице!Има ли нещо като мазила,мехлеми или антибиотици,които могат да решат проблема!Бих се радвам,ако някой ме посъветва как да се оттърва от тези подутини по крачетата им!Благодаря Ви предварително!

Приятен ден!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Октомври 2008, 13:50:50    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Октомври 2008, 17:43:32    Заглавие: Отговорете с цитат

При подобни подувания, причинени от други причини, моят ветеринар ме посъветва, да топя крачетата на пилетата в много бледо розов разтвор на Калиев перманганат и после да ги напудря с "Топицин" /и двете струват "жълти" стотинки и можеш да купиш от всяка "човешка" аптека. При мен, помогна.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nEpOTo_
Потребител
Потребител




Offline
Регистриран на: 05 Апр 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Октомври 2008, 18:14:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Много благодаря за съвета!Ще го пробвам и ще пиша в последствие дали е подействало на птиците в добрия смисъл!

Лека вечер!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Болести Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети