Опасение за проблем с Финки !?

Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Амадини (Финки)
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

simobg1
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Ноември 2008, 16:02:23    Заглавие: Опасение за проблем с Финки !? Отговорете с цитат

Здравейте.Искам да ви попитам нормално ли е финките ми да са с леконастръхнала перушина и да си олръщат главичките и да си ги мушкат вперушинта(отзад).Това нормално ли е (приятели ми казаха,че това енормално за този сезон и ,че си били сменяли перушината) или трябва даим се дава като нещо витамини и т.н.(За витамини им слагам през седмицав поилките.

Реклама
Реклама

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Ноември 2008, 16:02:23    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор

Години: 27
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Ноември 2008, 18:19:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Навират си главата отзад (това прозвуча странно ), когато спят. Нормално е. Проблем е само, ако спят много и са настръхнали и през другото време - в този случай може да са настинали.

ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

simobg1
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Ноември 2008, 20:38:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Под навират си главта отзад имам в предвид,че се обръщат и симушкатглавата меду крилцата в перушината.Спят през целия ден по начина,който описах по горе и са леко бухнали(насръхнали).Ако са настиналикакво лечение трябва да се предприеме за тях ?

misho
Администратор
Администратор

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Ноември 2008, 23:54:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, разбрах те. Точно така спят. Но по-цял ден...не е нормално. Като за начало можеш да им дадеш твърдо сварено яйце. Това го знам за канарчета, но мисля че и можеш и на тях да дадеш. Нека по-запознатите да се включат в темата.

Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

krokodil22
Нов
Нов

Години: 35

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Декември 2008, 18:17:45    Заглавие: :) Отговорете с цитат

Принципно не е нормално да спят по цял ден. Опиши по-подробно състоянието им, както и в какви условия ги отглеждаш(температура,храна,светлина...)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

simobg1
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Декември 2008, 21:37:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи температурата е около 19-21 градуса(гледамги в  стаята ,в която спя )
Условията,мисля,че им осигурявам добри условия(клетката е с размире60*30*90,в нея имам 18 зеброви финки,всеки ден им сменям водата ихраната.Храната,която им слагам е:просо,канарено семе,бисквити или хлабнатопени в прясно мляко,в клетката си имат паничка с пясък,по рядко имслагам варено яйце поради причината,че доскоро мътиха,а доколкотозная,зокато мътят не трябва да им се слага варено яйце,защото си чупяттяхните)Ако има какво още да се желае от мен моля споделете ми,защотоискам да допринеса а нормално отглеждане на финките ми.Благодаряпредварително.

misho
Администратор
Администратор

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Декември 2008, 22:23:35    Заглавие: Отговорете с цитат

simobg1 написа:
Значи температурата е около 19-21 градуса(гледамги в стаята ,в която спя )
Условията,мисля,че им осигурявам добри условия(клетката е с размире60*30*90,в нея имам 18 зеброви финки,всеки ден им сменям водата ихраната.Храната,която им слагам е:просо,канарено семе,бисквити или хлабнатопени в прясно мляко,в клетката си имат паничка с пясък,по рядко имслагам варено яйце поради причината,че доскоро мътиха,а доколкотозная,зокато мътят не трябва да им се слага варено яйце,защото си чупяттяхните)Ако има какво още да се желае от мен моля споделете ми,защотоискам да допринеса а нормално отглеждане на финките ми.Благодаряпредварително.

Наистина ли може ди им се дава мляко? Нали не са бозайници.

Върнете се в началото

krokodil22
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Декември 2008, 22:41:50    Заглавие: Отговорете с цитат

simobg1 написа:
Значи температурата е около 19-21 градуса(гледамги в  стаята ,в която спя )

Сложи им и една сепийна кост и картината ще е пълна, колкото до яйцето мога да поспоря, но сега няма значение.Искам да те попитам всички ли се държат еднакво т.е. всички ли по цял ден спят. Забелязал ли си да има агресия, която да пречи на някои от тях да се хранят... Лошото е че когато се разболеят, независимо от какво, се държат по един й същи начин(може би с малки изключения) и не може да се даде универсална рецепта, пък и аз не претендирам че съм от знаещите...
Поздрави.
Върнете се в началото

simobg1
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Декември 2008, 23:37:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Не,не всички.Две от тях са с това поведение.За агресия,има но тя е вминимални количества,а докато се хранят изобщо не се закачат.По въпросас яйцето не твърдя,че е така.Чувал съм,че ги чипят когато им сложишварено яйце,а доколко това е вярно не зная.Каква е тази "Сепийна кост"и от къде може да се намери и какво имаш в предвид с картината ще епълна?

simobg1
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Декември 2008, 23:42:19    Заглавие: Отговорете с цитат

за млякото не съм имал проблеми.Слагал съм бисквити и хляб натопени въввода/кисело мляко/прясно мляко,само дето с киселото мляко цвъканото име бая рядко.

krokodil22
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Декември 2008, 2:27:05    Заглавие: Отговорете с цитат

simobg1 написа:
Не,не всички.Две от тях са с това поведение.За агресия,има но тя е вминимални количества,а докато се хранят изобщо не се закачат.По въпросас яйцето не твърдя,че е така.Чувал съм,че ги чипят когато им сложишварено яйце,а доколко това е вярно не зная.Каква е тази "Сепийна кост"и от къде може да се намери и какво имаш в предвид с картината ще епълна?

С "картината ще е пълна" имах впредвид, че тогава ще им предоставиш всичко необходимо. Сепийна кост можеш да си вземеш от някой зоомагазин. Представлява ето това http://shop.zoomania.org/components/com_virtuemart/shop_image/product/ad90bb42ddd44b50e8f2fb4231ab7d51.jpg
Аз лично давам яйце на моите и то откакто се размътят, не съм имал проблеми, но може и да имамSmile само трябва да е много твърдо сварено.
За съжаление не мога да те посъветвам нищо повече... аз имам мъници сега на по 2 месеца и те имат подобно поведение, но мисля че е нормално за младите птици. Ако твоите са биле добре и са се влошили после, най-малкото което можеш да направиш е да им дадеш витамини (Орнилукс,Падован...не взимай от евтините), наблюдавай ги дали се хранят, дори ги отдели ако трябва и им давай твърдо сварено яйце(и семена разбира се). Ако положението се влоши ги закарай на ветеринар(не искам да те отчайвам, но от финки не разбират много, или поне на тези които аз съм попадал) Можеш да им дадеш и някой широкоспектърен антибиотик, но трябва да се консултираш с лекар преди това.
Успех!
Върнете се в началото

simobg1
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Декември 2008, 8:06:20    Заглавие: Отговорете с цитат

АААААААА за тази сепийна кост съм им слагал 3 пъти за последните 6месеца.И трите пъти изчезва за около седмица,защото юли месеч ми сеизлюпиха 3 мълчогана(един мъжки и две женски)За витамините им слагамкомбизол мулти.За хващането е лесно да се каже но е доста трудно да сеосъществи при наличието на 18 коршума в клетката

VALNISTI
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Май 2009, 10:24:11    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз ще се намеся в този хубав форум. Проблема ми е такъв , че имам 2 финки и те измътиха едно пиле . Но това съкровище не ще да излезе Вече е на 26 дена- не е нормално нали?Чел съм че финките излизат на 21 дена до 22 дена. Ако някой знае какъв е отговора на въпроса ми да пише!

Благодаря предварително !!!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Амадини (Финки) Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети