помогнете-корела без перушина и зачервяване под крилата

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

denitzza
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 03 Май 2009
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Май 2009, 18:15:32    Заглавие: помогнете-корела без перушина и зачервяване под крилата Отговорете с цитат

здравейте!аз съм нов потребител и ме извинете ако питам нещо,което вече е било обсъждано.Имам корела,който е може би на около 7  години.Преди месец забелязах ,че няма пера от крилата и реших ,че това е нормално.Но днес докато го пръсках с пулверизаторът ,той си беше разперил крилата, видях че е зачервено и няма пера,а и по крилцата в някои части няма от вътрешната страна.Има и малко пърхутSadНезнам дали да го водя на доктор или да приложа самолечение.Благодаря ви предварително за отговора!!!


http://i618.photobucket.com/albums/tt263/demoniza/P4170255.jpg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Май 2009, 18:15:32    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Май 2009, 22:13:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Това дето го писваш немога да си го представя. На снимката виждам хубава и симпатична мъжка корела. Ти ли си се грижил за него тези 7 години?  По принцип сега си сменят перцата и е нормално да падат повече.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

denitzza
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 03 Май 2009
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Май 2009, 23:10:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за бързия отговор.Иначе папагала го наследих преди 4 години от една приятелка и сега се грижа за него аз.Мисля,че си сменя перушината,защото са му излязли тук таме пръчици,от тея дето излиза перото.Но под крилцата почти не му е останала перушина,пък на мен ми изглежда болезнено.Като цяло няма промени в поведението и в останалата част от перушината.Възможно ли е да са гъбички или някакви бацили?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vbird
Нов
Нов


Години: 41
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 06 Фев 2009
Мнения: 12

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Май 2009, 23:15:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Животните не могат да говорят Smile , така че е трудно да се прецени проблема. Ако имаш възможност заведи го на добър ветеринар.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

denitzza
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 03 Май 2009
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Май 2009, 23:18:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Досега не съм го водила на ветеринар.Можете ли да ми препоръчате някои?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Май 2009, 0:43:02    Заглавие: Отговорете с цитат

В случея незнам какво да те посъветвам. От кой град си? Преди време пуснахме тема за търсене на добър лекар, но не събрахме много имена. Ако корелата ти позволява можеш ли да му снимаш крилата?
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

VALNISTI
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 19 Яну 2009
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Май 2009, 15:48:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз да ви кажа честно не съм експерт по корелите, но съм чел много за тях.Като гледам таза корела /мъжка е нали/ ми се струва това което казваш лъжа/не че то обиждам/ просто мисля че си сменя перушинката.
Това е мое мнение!!!Пиши какво става?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети