Събиране на 2 двойки корели

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

duzko
Нов
Нов


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Дек 2008
Мнения: 1

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Декември 2008, 13:30:44    Заглавие: Събиране на 2 двойки корели Отговорете с цитат

Здравейте на всички съфорумници! Значи ситуацията е следната: до вчера си имах  двойка корелки, които са от 3-4 години заедно. Но реших да взема още една двойка, като съответно вземах и огромна клетка, защото намерението ми беше да ги събера. Не знам дали съм постъпил правилно, но реших първата нощ да оставя двете клетки една до друга, ужда се поопознаят. Днес ми направи впечатление, че мъжкия от старата двойка седи на дъното на клетката и си пощи перата, като се качва нагоре само за да яде. странно е, защото той е много любопитен и не е толкова плашлив. За сметка на това пък женската само зяпа в другата клетка и си комуникира с другите с едни такива малко гърлени звуци и потъркване на клюн. Тя пък винаги е била много, ама много плашлива и неконтактна...чудя се дали има повод да се притеснявам и някой въобще има ли опит с отглеждане на повече от една двойка заедно? Защото изчетох почти всичко, което успях да намеря за корелки, но по този въпрос нищо не открих. Дали са ревниви, дали допускат други птици за съвместно съжителство, дали да очаквам един вид опит да се покаже кой е шефа и разни такива...
Благодаря предварително и ще очаквам мненията ви с нетърпение.
Поздрави
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Декември 2008, 13:30:44    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Декември 2008, 14:19:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм гледал две двойки и не мога да гарантирам как ще реагират. Зависи дали някоя от птиците е по-агресивна. Можеш да г събреш, но в момент, когато ще имаш време да ги наблюдаваш по-дълго време, за да се намесиш, ако има нужда. Аз гледам два мъжки (баща и син) и женска (майката) и няма проблеми. Женската се храни със сина си, пощят се и тримата, мъжките се надпяват... Понякога се карат, но съвсем безобидно.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети