Корела ...

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

pamito_t
Нов
Нов


Години: 31

Offline
Регистриран на: 31 Юли 2008
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Юли 2008, 21:18:29    Заглавие: Корела ... Отговорете с цитат

Здравейте!

Вчера следобет си купих корела ... В магазина нз дали е женска или мъжка, защото са я докарали на същия ден. След време ще пусна снимки на Кики, за да го видите. Но имам няколко въпроса относно отглейдането му:

- Колко голяма клетка да си взема, за да не му е тясна?/защето сегашната е от старите ми вълнисти папагалчета и ми се струва, че му е малка/

- Как точно да го къпя и колко често? /във форума намерих само с душ, но нашата слушалка не е подвижна/

- Какви играчки е хубаво да му купя? /в момента има само кацалки в клетката и му е скучно/

- Има ли проблем, че през деня го изнасям под една бесетка? /интересно му е и е на въздух, но някаде четох, че не е хубаво да се сменя местото на клетката/

- Има ли плодове и зеленчуци, които не може да яде? Вече му давах моркови и много му харесаха

И ако може да ми дадете някакви съвети отностно отглеждането му. Ще ви бъда много благодарна

Едит: ето снимки на Кики. Съжалявам за качеството, но са ми от телефона.
тук  пуснах малко музика и корелата започна да танцува


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Юли 2008, 21:18:29    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Юли 2008, 21:40:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам кой ви е казал да си къпите папагала с душа и от къде сте го прочели но това е пълен абсурд.Няма по голям шок за една птица от  струя с вода под налягане насочен срещу нея. Ако го  направите забрвавете за бъдещите ви приятелски отношения .Качете снимка и ще разберем какъв пол е .Най общо казано  бузите на мъжките са по ярко червени.Ако е  бял  подопашието на женската е в по жълтеникав тон . Добре е да го изкарвате на  чист въздух.Такава смяна на обстановката не е вредна за него.Наблюдавайте го ако не се плаши значи няма проблеми. С моркова внимавайте че повечето имат нитрати.Ако е домашно производство няма опасност. Иначе е много полезен . Също така ябълки ,круши,сливи. Но това е до индивидоален вкус.Клетката за корела най добре да е с размери 50-50-60 като 60 е височината.      Успех на вас и на вашият приятел.

Последната промяна е направена от nightingale на 31 Юли 2008, 21:54:33; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Юли 2008, 21:49:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Да добре е че го снимахте.Папагалът ви е млад и още няма  утвърдени полови белези но за по сигорно му направете още една снимка на която да се вижда по добре главата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

pamito_t
Нов
Нов


Години: 31

Offline
Регистриран на: 31 Юли 2008
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Юли 2008, 22:04:15    Заглавие: Отговорете с цитат

За къпането го четох някъде из форума... Плодовете и зеленчуците, които му давам за производство на баба ми и мисля, че няма проблем. Ще му снимам глава утре, но и аз мисля, че още е малък. 50-50-60  - тази големина става ли и за 2 корели, защото мисля след време да си купя още една
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Юли 2008, 22:11:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Да този размер е подходящ и за 2 корели.Може също и да се размножат в такова пространство.Корелата е Австралийски папагал който не се къпи много във вода.Дивите  го правят сутрин в росата по дърветата.Окото на твоя е чисто черно без да се откроява зеницата от ретината което е белег  за млад екземпляр./което е за препоръчване при  покупка/.  Папагалчето е супер. Още веднъж много радостни мигове ви желая.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Юли 2008, 22:28:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей! Можеш да му вземеш люлка, огледалце...но не слагай прекалено много играчки, за да има място да се движи свободно в клетката. Замени някоя от пластмасовите клечки с дървена - обичат да гризат клечките. Преди това я измий много добре.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

pamito_t
Нов
Нов


Години: 31

Offline
Регистриран на: 31 Юли 2008
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Август 2008, 19:20:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Съжалявам ако съм нахална, но имам още 1 въпрос. От 2 дена даржа по 1 час клетката на Кики отворена, а той не иска да излезе. Вече свикна с мене, но въпреки това излизам от стаята да не го притеснявам. Сложих му и хранилката пред вратичката, но пак не излезе. Какво да направя???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

lapeto
Нов
Нов


Години: 30
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 10 Юли 2008
Мнения: 19

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Август 2008, 21:03:05    Заглавие: Отговорете с цитат

pamito_t написа:
Съжалявам ако съм нахална, но имам още 1 въпрос. От 2 дена даржа по 1 час клетката на Кики отворена, а той не иска да излезе. Вече свикна с мене, но въпреки това излизам от стаята да не го притеснявам. Сложих му и хранилката пред вратичката, но пак не излезе. Какво да направя???




Ако толкова много искаш да полети завии цялата клетка с нещо хавлиа или подобно само изхода да е отворен и то ще излезе
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Август 2008, 22:35:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Папагалати приема клетката като сигурно местенце и затова не излиза.
До колко е свикнал с теб? Предложи му нещо любимо и ще излезе.После ще имаш моя проблем- не иска да се прибира!
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Август 2008, 22:54:15    Заглавие: Отговорете с цитат

А защо  държиш толкова да излезе???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

pamito_t
Нов
Нов


Години: 31

Offline
Регистриран на: 31 Юли 2008
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Август 2008, 0:33:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Ем, защото почнах да го обучавам. Уж е свикнал с мен и не се плаши, но понякога почва да пищи и да бяга из клетката. Още не мога да разбера обаче кое му е любимото хапване...  Няколко съвета как да обуча?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Август 2008, 0:49:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Aми със сигорност няма да помогне пускането му от клетката и после гоненето из стаята да го хванеш и прибереш обратно.Изчакай малко та ти го имаш от няколко дена. Нека свикне с теб.А и какво точно имаш в предвит  като обучение?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

pamito_t
Нов
Нов


Години: 31

Offline
Регистриран на: 31 Юли 2008
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Август 2008, 0:54:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Явно не се изразих както трябва. Като го пусна искам да му покажа, че му давам свобода да лети из стаята. А по обучение искам да кажа по-скоро опитомяване. Страшно много свикнах със старите ми вълнисти папагалчета да си играем и сега някак си искам прекалено бързо и този да свикне с мен.

Скоро беше първият полет на Кики из стаята. Доста се притеснявах, защото папагалчето се блъскаше наляво- надясно. Не искаше да се прибира в клетката, но когато огладня сам влезе.



Ето и снимка отпред, за която помолихте, но не мисля, че може да се определи пола.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

pamito_t
Нов
Нов


Години: 31

Offline
Регистриран на: 31 Юли 2008
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Август 2008, 15:29:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Аз пак съм тук. Ето няколко снимки на Кики.



Кики в новата му клетка -



Вече се разкарваме от стаята, но не искаме да пеем.Само писка /затова аз си мисля, че е женска/ и то когато е в къщи много рядко - само ако е пуснат да се разкарва.

От 1 месец го имам а той все още бяга от мене. Всеки ден му говоря около половин 1 час, но не помага. Кажете ми какво да правя...

Искам да кажа, че Кики не иска да си яде плодовете. Яде само зърнаната храна и определено не иска да се къпе. Не мога да намера пулвелизатор, защото съм от едно малко градче и се чудя как да го разхлаждам в летните жег и.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

goshawk
Потребител
Потребител


Години: 43
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 06 Авг 2008
Мнения: 52
Местожителство: някъде из България

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Август 2008, 11:58:30    Заглавие: Отговорете с цитат

pamito_t написа:
... , но не искаме да пеем.Само писка  и то когато е в къщи много рядко - само ако е пуснат да се разкарва.

От 1 месец го имам а той все още бяга от мене. Всеки ден му говоря около половин 1 час, но не помага. Кажете ми какво да правя...

Искам да кажа, че Кики не иска да си яде плодовете. Яде само зърнаната храна и определено не иска да се къпе. Не мога да намера пулвелизатор, защото съм от едно малко градче и се чудя как да го разхлаждам в летните жег и.

Такааа,
от снимките оставам с впечатление, че пилето ти е още младо и най - верочтно затова не пее, още! Дай му време или да порасне малко или да свикне с новата за него обстановка. Не се знае колко време е изкарал във волиера с другите корели преди да го купиш. 1 месец, по принцип, е малко време.
С привикването към теб, въпроса стои по същия начин. Влиение, също, оказват и други фактори: например акио си е намерил нещо с което да се забвлява или му отвлича вниманието. Трябва да свикне най - напред с идеята, че ти няма да му направиш нищои лошо. Ще е добре това обучение да се проведе в стая без ТВ, радио, хора т.е. да е тиха и единственото което да чуева е спокойния ти глас. Така постепенно ще свикне с теб, но имай предвид, че това ще отнеме време.
По випроса с къпането: единия вариант е да го пръскаш с маркуча с лека друя вода. Друг вариант е да си направиш пулвелизатор: най - лесно ще да е да използваш стара опакаовка от почистващите препарати вкъщи - измиваш я хубаво, със сапун или веро, изплакваш я и я оставяш на слъце да изсъхне хубаво. Добре ще е преди да започнеш да пръскаш пилето да пробваш водата върху ръката си и ако няма алергична реакция, чак тогава пробваш и върху папагала.
В началото може и да не му допадне идеята, затова спри веднага, при първи признаци на безпокойство и пробвай отново след няколко дни! Цялото упражнение се повтаря докато свикне с пулвелизатиора.
Относно плодовете - може и да не му харесват тези които си му предлагала! Пробвай разнообразни плодове и зеленчуци, като същевременно му намалиш дажбата от зърнената храна, така когатя свърши зърнената дажба и е още гладен може да се заинтериисува и от плодовете и зеленчуците.
_________________
hawk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

akvadum
Нов
Нов


Години: 38
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 08 Сеп 2008
Мнения: 11

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Септември 2008, 15:18:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз имам един въпрос , мога ли да гледам  корели с  малки александри  ,  и  може ли да давам смукинови листа на   корелите , просто  забелязах че ги хапват , щото имам една смукиня до волиерата
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

pamito_t
Нов
Нов


Години: 31

Offline
Регистриран на: 31 Юли 2008
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Октомври 2008, 13:59:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Кики има разтройство.... Какво да правя???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети