Отпуснати крила

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали : Болести / Здравословни проблеми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

valevbg
Нов
Нов


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 28 Окт 2008
Мнения: 2
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Декември 2008, 21:35:12    Заглавие: Отпуснати крила Отговорете с цитат

Здравейте и мам десетина вълнисти папагалчета и забелязвам че едното ми папагалче нещо почна да оклюмва.
Смисъл настръхнала му е перушината трепери сгушвасе и крилата са му отпуснати.
Инъче храни се здраво няма проблем с изпръжненията и не знам какво да правя.
в момента им давам витамини във водата но не мога да се сетя какви бяха от ветеринар са, но се чудя да му взема ли антибиотик и дали пречи да го давам и на другите папагали.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Декември 2008, 21:35:12    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Декември 2008, 22:01:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако ще му даваш антибиотик - отдели го! А и да не му даваш може би ще е добре да го отделиш замалко.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Декември 2008, 1:47:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Това което описваш може да е всичко!!!
Разкажи повече за пилето: на каква възраст е, с какво се храни, другите папагалчета с него ли живеят или е само, боледувало ли е преди, имал ли си наскоро болни папагалчета... всичко което се сетиш.
Не му давай антибиотик ей така, по добре първо се консултирай с ветеринар.Птиците са чувствителни на много антибиотици и може да му навреди.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Lexso
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 24 Авг 2008
Мнения: 72
Местожителство: гр.Смолян

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Януари 2009, 18:16:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
днес открих проблем с мъжкото ми папагалче - когато го пуснах из стаята забелязах, че
неможе да лети. Започва да маха с крила но се издига едва 40 - 50 см. от земята.
А когато падне си растваря леко крилото и осещам че го боли. Иначе е пъргаво не е омърлушено.
Какво да правя?
На вас случвало ли ви се е?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Януари 2009, 0:45:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Да са му падали пера? Така беше с единия ми вълнист, преди 2-3 години. По необясними за мен причини (знам, че линеят, ма чак пък толкова) мъжкия остана пез пера на опащката само за 1 ден. Направо си остана без опашка. Горкия, не можше да се качи дора до клетката.
Също се е случвало с другите ми вълнисти - след като не съм ги пускал дълго и нямаха сили да летят. Шумяха като гълъби, когато излитата и падаха след няколко метра. Може би, защото не са летяли дълго...
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Lexso
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 24 Авг 2008
Мнения: 72
Местожителство: гр.Смолян

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Януари 2009, 13:01:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Моите  летят през 3 - 4 дена Обаче днес пак го изкарах и видяк как капнаха малко капчици кръв от едното  крило   Като погледнах имаш рана. Дали ще заздравее?
  Незабелясвам да е останало без пера но по земята намерих около 6  перца от него.
А опащката му е дълга.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Януари 2009, 18:38:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Наранил се е някъде и вероятно си е оскубал, там където го боли.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Болести / Здравословни проблеми Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети