Въпрос за вълнисти

Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

stenli
Нов
Нов

Години: 36

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Януари 2009, 18:43:18    Заглавие: Въпрос за вълнисти Отговорете с цитат

Честита Нова година на всички членове на форума!
Един от подаръци, които се озоваха вкъщи покрай празниците са два сладки вълнисти папагала. Гледал съм преди и имам някакъв опит, осигурил съм им просторна клетка, завет, хубава храна, сепия, креда, пясък. Повечето от желаните неща
Както се и очаква, животинкките си цапат прилично, което не е голяма трагедия/в Метро срещу 20лв си взех мини прахосмукачка и за няма и минута оправям пораженията/.
Но все пак искам да намаля цапането до минимум. Клетката, която взех е разположена в легенче, а птичките ходят по решетката, нямат достъп до дъното, там падат само остатъците. Мисля да сипвам по малко вода в легенчето, като по този начин шлюпките и перошинките нямат да се разхвърчат при всяко едно течение от птиците. Само се притеснявам, ако има някакви изпарения от водата ще има ли проблем за папагалите.
Приемам всякакви съвети!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Януари 2009, 18:43:18    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор

Години: 27
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Януари 2009, 19:29:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам дали легена с вода е добра идея. Аз им слагам гащи. Пак падат боклуци навън, но и в гащите остава много. Доста са полезни за вълнистите ми, които имат навика да изхвърлят храна през клетката.

ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Lexso
Потребител
Потребител

Години: 23
Местожителство: гр.Смолян

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Януари 2009, 10:45:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Да и аз слагам гащи (наричат ги същто така рокличка). Така няма почти никаква храна по земята. Едното ми папагалче си яде вътре в хранилката, но другото може би го е страх да не му направя нещо докато е вътре и като клъвне зранцето веднага се изправя. Така половината от храната която му слагам беше вънка. Но сега нямам никакви проблеми.
Върнете се в началото

stenli
Нов
Нов

Години: 36

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Януари 2009, 15:26:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Задължително и гащи ще имат в близките дни, но като допълнителен вариант проверявам и този.
Върнете се в началото

mi6i_97
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Януари 2009, 22:49:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,Честита Нова Година!
Имам два вълнисти папагала на име Коко и Поли.Имам ги от 1 година.Имат си гнездо ,но не знам защо досега не са проевили интерес да влязат вътре?Ще бъде чудесно да си имат малки малчугани...Мисля си ,че може това че до тяхната клетка е клетката с 2-те ми канарчета : Пипи и Пепи им пречи да се разножат???Кажете какво да направя за да си имам малки папагалчета ???Приемам всякакви съвети.
Върнете се в началото

Stelly95
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Януари 2009, 19:16:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте моят вълнист папагал влиза в хранилката, заравя главата си и рови с краката в храната трябва ли да му взема нещо пясък... или незнам какво постоянно има храна по дъното и ми писна да чистя всеки ден .
Върнете се в началото

Nasya
Нов
Нов

Години: 31
Местожителство: Шумен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Януари 2009, 20:43:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Мишо, намеси се моля те - половината тагове не работят, а работещите се виждат...

misho
Администратор
Администратор

Години: 27
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Януари 2009, 23:42:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Nasya написа:
Мишо, намеси се моля те - половината тагове не работят, а работещите се виждат..

Stelly95 е изключил BBCode, затова не работят. Това е оправено.

А по въпроса: да трябва му по-скоро креда и (или) сепийна кост. Продават се в зоомагазините. Но това няма да го спре да рови и да цапа. Примири се! Единствения начин да намалиш изхвълнените зрънца, обелки и перушина е да им вземеш гащи.

ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Stelly95
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Януари 2009, 20:35:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Взела съм и сепиева кост но пак си рови...ще трябва да се примиря : )
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети