Храна за вълнисти

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

realniki
Активен
Активен


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 20 Авг 2008
Мнения: 116
Местожителство: Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Януари 2009, 19:12:20    Заглавие: Храна за вълнисти Отговорете с цитат

Не знам дали има такава тема. Искам да ви питам вие с какво храните вълнистия. Аз ги храня с чисто просо и им купувам отделно витамини.
_________________
Тук може да качвате снимки на вашите птици или каквото искате.

<object></object
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Януари 2009, 19:12:20    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Януари 2009, 19:17:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Смеска за вълнисти, насипна. Може би 90% просо, малко слънчоглед, някакви други семки и гранулки с витамини, които никой не яде.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

realniki
Активен
Активен


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 20 Авг 2008
Мнения: 116
Местожителство: Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Януари 2009, 20:33:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз преди купувах една комбинирана храна, само я хвърлях.
_________________
Тук може да качвате снимки на вашите птици или каквото искате.

<object></object
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Lexso
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 24 Авг 2008
Мнения: 72
Местожителство: гр.Смолян

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Януари 2009, 10:37:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз моите ги храня със някъкви смески за папагали които се продават в зоомагазините.
Последната храна която купих беше за корели, но моите вълнисти я харесаха. Не забелязвам до има голяма разлика между храната за корели и за вълнисти папагалчета.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Януари 2009, 17:25:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Почти няма разлика. За корели има повече слънчогледи и понякога фъстъци, тиквени семки, сушени плодове и други по-едри неща.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

avstraliisko_momiche
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Авг 2009
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Август 2009, 22:34:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще питам тук, понеже е част от храненето им. За пясъка става дума. Вие то къде купувате / взимате пясък? Има ли специален по магазините и може ли да се дава морски? Прочетох две категорично противоположни мнениия - че е полезен /но трябва д асе измие/ и че е вреден и не бива да им се дава.

Благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Август 2009, 23:09:06    Заглавие: Отговорете с цитат

avstraliisko_momiche написа:
Ще питам тук, понеже е част от храненето им. За пясъка става дума. Вие то къде купувате / взимате пясък? Има ли специален по магазините и може ли да се дава морски? Прочетох две категорично противоположни мнениия - че е полезен /но трябва д асе измие/ и че е вреден и не бива да им се дава.

Благодаря!

Важното е да е чист. Положението е същото и с клончетата от дървета. Те също трябва добре да се измият преди да им се дадат. Аз им бях взел една кутийка пясък от зоомагазина, която включваше и малко кост от сепия. Беше под формата на солница (500гр) и я ползвах повече от две години. Може да им се дава също креда или кост от сепия.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

avstraliisko_momiche
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Авг 2009
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Август 2009, 23:36:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря много за отговора!
Предполагам креда и кост от сепия също се продава в зоомагазините. Аз като отида да купувам ще си попитам, но да питам и вас, че да не ми пробутат милион ненужни неща.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Sirakov
Нов
Нов


Години: 37

Offline
Регистриран на: 23 Юни 2009
Мнения: 8

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Август 2009, 12:39:03    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
avstraliisko_momiche написа:
Ще питам тук, понеже е част от храненето им. За пясъка става дума. Вие то къде купувате / взимате пясък? Има ли специален по магазините и може ли да се дава морски? Прочетох две категорично противоположни мнениия - че е полезен /но трябва д асе измие/ и че е вреден и не бива да им се дава.

Благодаря!

Важното е да е чист. Положението е същото и с клончетата от дървета. Те също трябва добре да се измият преди да им се дадат. Аз им бях взел една кутийка пясък от зоомагазина, която включваше и малко кост от сепия. Беше под формата на солница (500гр) и я ползвах повече от две години. Може да им се дава също креда или кост от сепия.


Здравейте,

След като стана въпрос за пясъка и аз искам да попитам нещо.

Има ли разлика в пясъка за различните папагали?
Вчера исках да купя пясък, но в магазина имаше само един голям пакет с надпис " Пясък за големи папагали"

На какво трябва да обръщам внимание, когато взимам пясък за моят Малък Александър?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Август 2009, 14:20:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм обръщал внимание. Освен да е по-едър не виждам какво друго може да е. Важно е само да е чист.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Sirakov
Нов
Нов


Години: 37

Offline
Регистриран на: 23 Юни 2009
Мнения: 8

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Август 2009, 14:33:38    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
Не съм обръщал внимание. Освен да е по-едър не виждам какво друго може да е. Важно е само да е чист.


ОК

Благодая
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

mirkata555
Нов
Нов


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юли 2010
Мнения: 14
Местожителство: Сливен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Юли 2010, 2:12:00    Заглавие: Отговорете с цитат

По темата: Храня вълнистите си папагали със смески от зоомагазините, в които повечето е просо. Давал съм им различни плодове и зеленчуци и съм забелязал, че от тях най-много обичат зелето и марулите Smile Също така много обичат белен овес и черен пълнозърнест хляб от най-безвкусните (те са като деликатес за моите птички) Давал съм и глухарче..и него го обожават и т.н. (споменах най-важното )
_________________
Шишо и Яшо - 2 мъжки обичащи се папагала Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

AnitYy
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 12 Май 2012
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Май 2012, 12:24:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Папагалчетата ми ядат само зърнена храна. Няколко пъти съм им давала плодове и зеленчуци(на дребни парченца) и ни ядат. Мъжкия отива на хранилката опитва едно парченце и останалите ги изхвърля извън клетката. Как да ги накарам да ядат плодове и зеленчуци
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Май 2012, 17:37:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Сложи между решетките голямо парче плод или зеленчук(за предпочитание ябълка или морков), ама така го сложи че да е до любимото им място за стоене.
_________________
Живей за мига, не за деня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети