Корела помогнете

Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

nadia
Нов
Нов

Години: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Януари 2009, 14:36:48    Заглавие: Корела помогнете Отговорете с цитат

Здравейте, първо да се извиня ако темата, която пускам вече обсъждана, но не успях да открия нищо по въпроса.  
Ще съм изключително благодарна на всеки, който се опита да ми помогне.
Горди собственици сме от 1 месец на корелка, която би трябвало да е на 4-5 месеца. Започна да свиква с нас, но постоянно си дърпа жестоко перата и вече втори път сутри се събуждаме от неистово дрънчене на клетката. Днес успях да изтичам и да видя как любимото ми птиче се мята като риба на сухо на пода на клетката. Незнам как успява да пада, не знам проблема дали е в размера на клетката /която между другото е 35/35/45 височина/.  Ами с две думи преби се като магаре и то за втори път.
Моля ви дайте съвет, мисля да купя по-голяма клетка. Но все пак нечий папагал изобщо падал ли е така, на нашия май ще му стане навик.
Благдаря ви предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Януари 2009, 14:36:48    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

alexchencettoo
Нов
Нов

Години: 25

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Януари 2009, 14:41:53    Заглавие: Отговорете с цитат

нямала съм такъв проблем с моите корели(2 преди и 1 сега)..за перата те падат,моя папагал като усети че тръгват да му падат перата и понякога сам си ги дърпа,за да не му пречат..а за клетката мисля че е достатъчно голяма,но вие пускалили сте корелата си навън?може би е от това,но може и да греша

nadia
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Януари 2009, 14:53:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси за бързия отговор Не не сме я пускали, зощото е само от месец в къщи и ни е страх , мислим да изчакаме. А и в кръга на майтапа не е айродинамичен още защото преди две седмици при първото му пребиване си одърпа всички дълги пера на едното крило. Абе изобщо ....  много съм притеснена.
Върнете се в началото

alexchencettoo
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Януари 2009, 16:09:47    Заглавие: Отговорете с цитат

ТРЯБВА ДА ПУСНЕТЕ КОРЕЛАТА!!!!!!Няма от какво да ви е страх!!Трябва да си раздвижи крилата,затова са сигурно тези пребивания..за да не ви е страх да пускате корелата пускайте я в помещения където няма секции и няма как да се провре между тях или ако има нека са малки пространства.трябва да опознае домът ви Smile ако има някаква промяна пишете..моят папагал няпример като иска да излезе започва да ми пее и да седи близо до вратичката на клетката Smile

nadia
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Януари 2009, 16:22:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Такааа... махам новогодишната окраса утре и пускаме Нелито да полети, страх - не страх дано това да е било проблема. Ще пиша какво е станало, апък дето се вика все ще почерпя после
Върнете се в началото

alexchencettoo
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Януари 2009, 16:28:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Надявам се да съм помогнала и проблема да е решен

skarabei
Нов
Нов

Местожителство: Шумен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Февруари 2009, 14:37:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте на всички. Аз не съм много вещ по темите за папагалите, но ..... Аз също отглеждам две корели, които между другото от два дни вече си имат потомство и съм много щаслив . Та за твоя проблем nadia , на мен също ми се е случвало моите да ме събудят посред нощ по същия начин. Според мен просто незнайо за мен как падат от кацалката. Не мисля че трябва да се притесняваш за нещо
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

shad
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Март 2009, 23:05:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам дали е същото,но нашият Роко напоследък получава припадъци пада на дъното на клетката даже погръб ип ърха с криле и се мята като заклан.Никой не може да ми каже за какво става въпрос.На кой ли не съм писал и нищо.А в Бургас няма специалисти по птици доколкото знам.Само в една клиника по нета ми отговориха,че можело да има някакъв недоимък ама от какво не знам.
Върнете се в началото

jo
Модератор
Модератор

Години: 36
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Март 2009, 2:58:05    Заглавие: Отговорете с цитат

А ти заведе ли пилето на лекар?
Може да е недостатъчност, но каква точно трябва да реши лекаря.
Кажи му с какво се храни, отколко време е така от какво е боледувал, друго необичайно поведение..... изобщо всичко за което се сетиш.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети