Пак ми се излюпиха финчетаааааааа

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Амадини (Финки) : Развъждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

alex
Активен
Активен


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Дек 2007
Мнения: 79
Местожителство: софия

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Март 2008, 1:03:20    Заглавие: Пак ми се излюпиха финчетаааааааа Отговорете с цитат

Админ:
alex написа:
   Днес след много чакане се пръкнаха 2 малки финчета...утре чакам и другите.Днес им сложих яйчена каша от жълтък,галета и малко настърган морков.Ядът я ,но каква е гаранцията че хранят мъниците.
Много искам да ги отгледат,аз тях си ги гледам като малки деца.Угаждам им като на малки аристократчета...
Страх мее да не се гътнат както предните...много ревах,почти 10 минути
аххахахахаха


Последната промяна е направена от alex на 20 Май 2008, 11:58:07; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Март 2008, 1:03:20    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Март 2008, 1:16:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито да са ти живи и здрави.

ПП.НЯкой не беше ли писал да не им се дава морков?
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Март 2008, 1:20:22    Заглавие: Re: Пак ми се излюпиха финчетаааааааа Отговорете с цитат

alex написа:
   Днес след много чакане се пръкнаха 2 малки финчета...утре чакам и другите.Днес им сложих яйчена каша от жълтък,галета и малко настърган морков.Ядът я ,но каква е гаранцията че хранят мъниците.
Много искам да ги отгледат,аз тях си ги гледам като малки деца.Угаждам им като на малки аристократчета...
Страх мее да не се гътнат както предните...много ревах,почти 10 минути
аххахахахаха

Защо не четете бе хора, продължавам да се чудя..Какъв морков бе, приятелю? Разкарай го веднага, ако не е късно...те не могат /пиленцата/да го смелят, до сега са хранени с жълтък. Само яйце или зърно, което родителите омекотяват. Дано не съм закъсняла...да не плачеш още 10 минути....
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

alex
Активен
Активен


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Дек 2007
Мнения: 79
Местожителство: софия

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Март 2008, 13:05:57    Заглавие: Пак ми се излюпиха финчетаааааааа Отговорете с цитат

Админ:
alex написа:
махнах гоооооооо...той беше много малко.още са живи.незнам как да разбера дали ги хранят или не


Последната промяна е направена от alex на 20 Май 2008, 11:58:26; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Март 2008, 13:17:26    Заглавие: Re: Пак ми се излюпиха финчетаааааааа Отговорете с цитат

alex написа:


махнах гоооооооо...той беше много малко.още са живи.незнам как да разбера дали ги хранят или не

Първо по това, дали майката и мъжкия пъхат нещо в човките им, това трябва да стане до час след излюпването, след като женската ги е подсушила с тялото си. След това, на малките пиленца, които са добре нахранени им се образуват нещо като топчета в гушките /това всъщност е храната, преди да отиде в стомахчетата им/. Съветвам те да не прекаляваш с наглеждането на гнездото, за да не подплашиш майката и да спре да ги храни.Или пък да не мъти останалите, а съответно и да не топли пиленцатата си. Повече от веднъж- два пъти дневно, не е желателно. Най-добре е да наблюдаваш, когато тя стане да се храни, а не да я вдигаш принудително от гнездото.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

alex
Активен
Активен


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Дек 2007
Мнения: 79
Местожителство: софия

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Март 2008, 15:28:09    Заглавие: . Отговорете с цитат

Админ: Мнението е иpтрито от alex!

Последната промяна е направена от alex на 20 Май 2008, 11:58:43; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Март 2008, 14:13:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво !!!
Но само немога да разбера защо не даваш и белтък?
А моркови не давай и след това ако не са от сигурен източник , че може и за големите на плачиш Sad
Сега да се имат дивото просо и яйсето всеки ден е достатъчно Smile , а като поотраснат малко ще
отскочиш до някоя поляна и ще им набереш малко глухарче Smile но и от него ще даваш по малко
по 1-2 листа на ден Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Развъждане Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети