Някои въпроси преди да закупите птица

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Още... : Обучение и полезни съвети
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Август 2007, 21:57:46    Заглавие: Някои въпроси преди да закупите птица Отговорете с цитат

Купуването на птица: Важно решение
     
Птиците са чудесни домашни любимци, те могат да донесат много радост в къщи. Отглеждането на птица, обаче, изисква не малко усилия и е не по-малко отговорна от съжителството с котка или куче. Първо се уверете, че птицата няма да пречи на изпълнението на задълженията ви и тогава изберете вида, който най-много би ви подхождал. За начало, може да направите списък с причините, поради които искате птица, като ги степенувате по важност. След като се спрете на вида, който бихте желали, направете отново списък с причините, защо точно този вид. Ето няколко въпроса, които биха могли да ви помогнат при вземането на решение:

• Защо искате птица? За домашен любимец на децата? За компания на друга ваша птица?
• На каква възраст са децата в семейството Ви? Ако купувате птица по настояване на тийнейджъри, какво ще стане с нея, ако те заминат да учат в друг град?
• Къде ще стои клетката с птицата? В къщи? Във всекидневната или в коридора ? Навън във волиера?
• Искате ли да я научите да говори? Какво количество шум сте способни да понесете вие, семейството и съседите? Някои видове птици са спокойни по природа; други са доста шумни и кресливи.
• Колко време сте способни всекидневно да отделите на вашата птица? Половин час дневно е необходим само за ежедневното хранене и почистване. Какво остава за социализацията и играта? Време е необходимо и за приготвяне на дневната хранителна дажба.
• Колко дълго смятате, че ще искате да живеете с птица? Финките живеят около 5 години; вълнистите папагали около 7 години; Какадуто, 40г.; Амазоните и сивото Жако могат да доживеят 50 и повече години. Убедете се, че планирате птиците за цял живот. Това означава да предвидите и дългогодишни грижи.
• Колко пари можете да отделите за вида птица,клетката, аксесоари, храна и други консумативи? Цените варират от 10-15 лв.за финка и вълнисто папагалче, до няколко хиляди лева за Хиацинтова Ара.
• Кой ще се грижи за птицата ви, докато сте в отпуск със семейството? Някои видове птици понасят добре транспортирането,но има и такива,които се чувстват най-добре в къщи и е необходимо някой да се грижи за тях.
• От къде ще закупите птицата? Развъдник? Зоомагазин? От някъде,където вече не желаят да се грижат за нея?
• Колко на брой птици искате? Някои птици понасят добре самотата и човешкото присъствие им е достатъчно, но за други компанията е добре дошла и дори необходима, например Неразделните папагали.
Здравето е много важен фактор при закупуването на птица. Различните заболявания могат да се пренесат върху другите ви птици, а някои дори върху човека. Погрижете се да разберете, как точно изглежда здравата птица и как се държи. Най-добре е да я заведете на ветеринар веднага след покупката или още по-добре, по време на покупката да я види специализирано лице. Ако имате предпочитания относно пола на птицата, трябва да знаете, че при някои видове това е доста трудно да се определи. Ако планирате да размножавате този вид,  е желателно да определите пола чрез ДНК тест или хирургическа интервенция в специализирана клиника.Тези въпроси са само малка част от всичко, което може да се запитате относно отглеждането на птица. Птиците са удивителни създания, които заслужават дълъг, здравословен и щастлив живот. Ако решите да закупите и  живеете с птица, вие ще бъдете много щастливи с вашия  нов домашен любимец.




Превод: bubulina
Източник: www.peteducation.com

Точкова система с награди: 3 точки!
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Август 2007, 21:57:46    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Август 2007, 8:33:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля че тези въпроси трябва да си ги зададе всеки любител на птиците.За съжаление се сещат за тях след като си вземат птица а не преди това.
Статията е много добра.Продължавай да превеждаш.На мен поне ми е интересно.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Август 2007, 23:15:24    Заглавие: Отговорете с цитат

jo написа:
Мисля че тези въпроси трябва да си ги зададе всеки любител на птиците.За съжаление се сещат за тях след като си вземат птица а не преди това.
Статията е много добра.Продължавай да превеждаш.На мен поне ми е интересно.

Ами ще превеждам до като има какво Very Happy Радвам се,че ти е интересно и съм съгласна с тбе,че хората обичайно първо действат, а после мислят. Наистина би било по-добре, ако си задават някои въпроси преди да си вземат толкова деликатно същество като птицата. Аз отглеждам доста и знам, колок тежък процес е това. Но за сметка на това и много приятен! Razz
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Август 2007, 0:01:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Важното е птицата да се чувсва добре в твоя дом.Щом можеш да им усигуриш нормален живот тогава добре, но ако са само прищявка по добре да не си ги взимаш.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nikolai
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 41

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Август 2007, 23:43:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Супер е  Very Happy  от както сме в нов форум сякаш сичко се изчисти много подредено стана  Very Happy  за жалост не мога да флизам непрекаснато имам мноо работа но постепенно  Wink  Very Happy Статията е супер дайе ще я пратя на един приятел обещах му да отидем да си купи папгалче  Wink  Embarassed  Very Happy  Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Обучение и полезни съвети Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети