РАЗМНОЖИТЕЛЕН ПЕРИОД
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали : Развъждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Януари 2010, 15:21:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Наблюдавайте ги, ако започнат да се охажват и да влизат в къщатата най-вероятно са!
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Януари 2010, 15:21:25    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Magellan
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2009
Мнения: 45

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Януари 2010, 16:35:42    Заглавие: Отговорете с цитат

А в какво се изразява охажването?

Извинявам се за може би глупавия въпрос, но питам, защото моите папагали само си играят и хвъркат постоянно из клетката. Не съм забелязвал досега да са се карали или нещо такова. И в такъв смисъл задавам въпроса, по какъв начин се охажват... Все пак съм начинаещ така да кажа и за това питам професионалисти като вас.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Януари 2010, 19:34:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Доколкото си спомням мъжкия започва да храни женската, постепенно започва да се качва на гърба и да консумират брака си.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Magellan
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2009
Мнения: 45

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Януари 2010, 20:04:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега вече разбрах, макар че той мъжкия малко захлюпен тъй като го гледам

Иначе добре звучи за "консумирането" на брака

Чувал съм, че може да им се дават витамини в комбинация А, Д3 и Е, защото стимулирали полово папагалите... Дали е вярно това?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Януари 2010, 20:26:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако им е дошъл момента, няма нужда от стимулиране.
Най -добре им сложи подходяща кутия за гнездене и гледай какво ще стане.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Magellan
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2009
Мнения: 45

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Януари 2010, 21:35:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Така и ще направя. Само че не съм много обнадежден.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Януари 2010, 11:27:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Пожелавам ви късмет.
Аз съм против насилственото размножаване на пилетата, понеже е сложно и ако се прави от някой който незнае как и какво прави стават грешки.
Моя съвет е да им сложите кутия за гнездене , да ги оставите на спокойствие и ако те пожелаят да създадат потомство. Вълнистите трудно се размножават когато са само две. Обикновенно са нужни няколко двойки за да започнат.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Magellan
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2009
Мнения: 45

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Януари 2010, 13:19:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Не, неможе да става дума за насилствено. Ще ги оставя нормално да си се размножават, но щом казвате че ако са една двойка е трудно, знчи най-вероятно няма да стане...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Magellan
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2009
Мнения: 45

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Януари 2010, 21:48:19    Заглавие: Отговорете с цитат

А според вас, какъв е процента да се размножат ако са се харесали? Защото като ги гледам доста са си допаднали.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

edislav
Нов
Нов


Години: 24

Offline
Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 3
Местожителство: SOFIA

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Юли 2013, 13:53:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте аз имам мъжки вълнист папагал имам го  от 7 месеца и напоследък е неспокоен  в магазина задомашни  любимци ми  казаха че от юни  до септември еразмножителен период. Кажете  наистина ли е тека .                    
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

eser
Нов
Нов


Години: 22

Offline
Регистриран на: 18 Фев 2014
Мнения: 1

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Февруари 2014, 21:52:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Зтравейте искам та попитам как мога та накарам вълнистите ми папагали та се чифтосват или как та разбера.
Често мъжкият ми папагал отива при женската и започл се натува и та си клати главата нагоре-натолу искам та попитам какво ознацажа това та си клати главата нагоре-натолу.Благотаря претварително .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

toni83
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 20 Фев 2014
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Февруари 2014, 20:47:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Клaти глaвaтa зaщото я ухaжвa което не ознaчaвa че скоро ще имa поколение.При сaмa двойкa много трудно ще се получи aкa сa повече стaне много по лесно.Относно ти дa ги нaкaрaш нямa кaк дa стaне.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Развъждане Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети