Бебета Жако

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

marion_75
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 04 Апр 2010
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2010, 13:38:44    Заглавие: Бебета Жако Отговорете с цитат

Здравейте,имам нужда от съвет относно отглеждането на две бебета жако,които са на месец и половина.Мъничетата са от два дни при мен,храня ги през четири часа със специално закупена храна за новоизлюпени.Искам да попитам трябва ли още нещо да им давам,кога се включват плодове и зеленчуци,вода колко често им се дава?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2010, 13:38:44    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2010, 20:52:38    Заглавие: Re: Бебета Жако Отговорете с цитат

marion_75 написа:
Здравейте,имам нужда от съвет относно отглеждането на две бебета жако,които са на месец и половина.Мъничетата са от два дни при мен,храня ги през четири часа със специално закупена храна за новоизлюпени.Искам да попитам трябва ли още нещо да им давам,кога се включват плодове и зеленчуци,вода колко често им се дава?


На тези въпроси биха ти отговорили най-добре там , от където си ги взела .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

marion_75
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 04 Апр 2010
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2010, 21:56:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Щом търся съвет и помощ тук значи, че там откъдето съм ги взела не могат да ми помогнат.Не съм седнала тук да си чеша езика или да си убивам времето с празни приказки.Но виждам, че съм попаднала на неподходящото място...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Април 2010, 13:04:35    Заглавие: Отговорете с цитат

marion_75 написа:
Щом търся съвет и помощ тук значи, че там откъдето съм ги взела не могат да ми помогнат.Не съм седнала тук да си чеша езика или да си убивам времето с празни приказки.Но виждам, че съм попаднала на неподходящото място...


Е , не се сърди , не беше замислено с лошо ! Просто реших , че щом някой е отгледал птиците до 45-тия ден , то ще знае и как се гледат  докато станат самостоятелни . . . Защото това е логично ! Но явно съм сбъркала - птиците са извадени от гнездото  в такава крехка възраст  . . . А преди това са хранени от родителите . . .

Със жака нямам опит , но съм отглеждала какарикита на ръка и съм ги хранела с прахта ( специалната храна ) , докато започнат сами да проявяват интерес към семената . От време на време им ги предлагах и те се заиграваха . Колкото до плодовете - един познат забъркваше по малко към храната от пюрираните бебешки пюрета ( тези , в малките бурканчета ) - мисля , че те са по-добре смилаеми от "суровите" плодове . С порастването на птиците се променя и консистенцията на храната , предполагам знаеш и това .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

pesho84
Нов
Нов


Години: 40

Offline
Регистриран на: 18 Май 2010
Мнения: 1

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Май 2010, 22:54:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Докато ги храниш не ти трябва нищо освен кашата. Тъи като и аз имах бебе жако (което е вече на 4 месеца) направих едно саитче за хората които немогат да се оправят http://papagali.free.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети