Болна ли ми е амадината?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Амадини (Финки) : Болести / Здравословни проблеми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

stangwarrior
Нов
Нов


Години: 42

Offline
Регистриран на: 26 Юни 2010
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Юни 2010, 12:58:22    Заглавие: Болна ли ми е амадината? Отговорете с цитат

Привет, имам две зеброви амадини - Куку и Пипи.Днес забелязах, че на Куку по гръбчето му липсват пера.От опашката до средата на гърба почти.И като го хванах да го разгледам, като го пипна по гърба и му падат още повече, но като че ли отдолу никнат нови (или са остатъци от корените на старите)Кожата изглежда здрава...Възможно ли е да е нормална смяна на перата?Куку е мъжки.
Благодаря, ако някой отговори!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Юни 2010, 12:58:22    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Юни 2010, 23:39:30    Заглавие: Re: Болна ли ми е амадината? Отговорете с цитат

stangwarrior написа:
Привет, имам две зеброви амадини - Куку и Пипи.Днес забелязах, че на Куку по гръбчето му липсват пера.От опашката до средата на гърба почти.И като го хванах да го разгледам, като го пипна по гърба и му падат още повече, но като че ли отдолу никнат нови (или са остатъци от корените на старите)Кожата изглежда здрава...Възможно ли е да е нормална смяна на перата?Куку е мъжки.
Благодаря, ако някой отговори!

По принцип птиците сега започват да линеят , но ти го наблюдавай - ако не започне да расте нова перушина ще трябва да предприемеш мерки ! А до тогава запази спокойствие !

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

stangwarrior
Нов
Нов


Години: 42

Offline
Регистриран на: 26 Юни 2010
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Юни 2010, 1:17:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако не е от линеене какво да му взема?Или с какво да го мажа?Храня ги със смесени семена и в пясъка долу имат черупки от миди и т.н. сиреч калции...витамини?Ще пиша пак като забележа промяна.
Мерси!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Юни 2010, 21:53:54    Заглавие: Отговорете с цитат

stangwarrior написа:
Ако не е от линеене какво да му взема?Или с какво да го мажа?Храня ги със смесени семена и в пясъка долу имат черупки от миди и т.н. сиреч калции...витамини?Ще пиша пак като забележа промяна.
Мерси!

По принцип имаш всичко , което им трябва . Давай им и малко зелено ( листа от глухарчета , парче краставица ...) , а ако имаш течни витамини можеш да им слагаш по малко във водата . Наблюдавай ги също , дали не се скубят една-друга .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Болести / Здравословни проблеми Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети