История за Чочка

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели : Болести / Здравословни проблеми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

didi_stoeva
Нов
Нов


Години: 33
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 29 Мар 2011
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Март 2011, 16:24:24    Заглавие: История за Чочка Отговорете с цитат

Здравейте. нова съм във форума, но искам да ви разкажа историята за моята Корела- Чочка.  Подариха ми я преди около 2 год. и 9 месеца, когато тя беше едва на 2-3 месеца, до тогава е живяла с родителите в една клетка. Купихме й всичко необходимо (по-думите на човека от ЗОО магазина, по негови думи беше и мъжки, но година по-късно... снесе и стана Чочка ). Първите дни беше много уплашена- нормално, но ми направи впечатление, че не яде, ставаше все по-унила, стигна до там, че нямаше сила да се защити... просто не можех да я оставя да умре и със сълзи на очи започнах да и слагам по едно зрънце просо в човката и така малко по малко започна да ги чопли и да се храни, в продължение на седмица-две ядеше само от ръката ми, после свикна да яде самичка . От тогава си имахме голямо доверие излизали сме навън, а тя си седи на рамото ми и ми подрежда косата даже и да излети като я повикам идва.... Беше страхотно. Ще превъртя малко лентата до преди 5-6 месеца когато се разболя... опашката й се причупи на долу, изпражненията й започнаха да се събират като топче и трябваше да я мия с хладка вода, ветеринаря ми даде антибиотик от които имаше малко малък ефект. Подобрението беше няколко месеца. На 27.03.2011г., Чочка умря   сутринта като тръгвах за работа беше добре, изпрати ме с крясъци както винаги... но вечерта я нямаше. Около опашката и устата е имала кръв.
Миналата година тя не снесе, може ли от това да е умряла?
Смятам да си взема пак Корела, но искам да знам дали това е причината за смъртта на Чочка и какво се прави в подобни ситуация ?
Благодаря Ви!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Март 2011, 16:24:24    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Април 2011, 10:01:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Съжалявам за Чочка!
За съжаление не знам каква може да причината. По принцип е възможно някой път да не успее да снесе яйцето и то да заседне, но е изключено така да е прекарала дни или месеци. Имах подобен проблем с едно вълнисто папагалче, на което яйцето беше се подало наполовина, но нямаше как да не разбера, тъй като очевидно не се чувстваше добре. Наложи се да ѝ го счупя, за да го извадя. В следващите 1-2 дни беше много зле - лежеше, не мърдаше, не ядеше, не пиеше вода, но се оправи. Не съм си мислил, че може да оцелее след всичко това.
Причината няма как да е това, че не е снесла. По-скоро двете неща може да имат обща причина, но само гадая. Наистина, не знам от какво може да е.
А първият път, когато е била унила, веднага след снасянето ли беше?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

didi_stoeva
Нов
Нов


Години: 33
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 29 Мар 2011
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Април 2011, 18:15:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Първия път когато снесе сякаш всичко мина добре, това беше миналата година, но тази година нямаше нито едно яйце, за това си мисля че е от това... Първия път беше унила беше преди 5-6 месеца, защото се опитваше да снесе. След антибиотика не знам какво точно и помогна, но явно не е било за дълго и не е помогнал за снасянето.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

YassBG
Напредва
Напредва


Години: 33

Offline
Регистриран на: 19 Юни 2018
Мнения: 28

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Юни 2018, 11:50:24    Заглавие: Отговорете с цитат

горкото папагалче
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Болести / Здравословни проблеми Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети