Помогнете ми да спася канарче. Моля ви!

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Канарчетата
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Bella
Нов
Нов


Години: 32
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 02 Мар 2011
Мнения: 7

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Април 2011, 18:03:15    Заглавие: Помогнете ми да спася канарче. Моля ви! Отговорете с цитат

Здравейте, спешно се нуждая от помощ. Вчера видях едно канарче жълто в един зоомагазин и днес го взех защото видях че нещо очето му не е на ред и не може да се кача на кацалките. Не е яло и е доста слабо. Само перата му са бухнали. Нама сили дори да се движи. Иска само да спинка но аз не му разреавам сега го взех и му дадох мокра храна за малки канарчета. Кажете какво да му взема нещо с което бързо да натрупа маса да го посъживя малко. какво да му давам. Хубаво е и не ми се иска да умира. всичко бвъзможно ще направя само ми помогнете и вие. Безпомощно е милото. Не знам кой го е окепазил така. От зоомагазина ми казаха че са им го донесли с проблем в очето и не можело да се кача на кацалата и вероятно за това не се е хранило а в магазина няма кой да му обръща толкова много внимание и да се грижи за него.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Април 2011, 18:03:15    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Bella
Нов
Нов


Години: 32
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 02 Мар 2011
Мнения: 7

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Април 2011, 18:04:04    Заглавие: Отговорете с цитат

http://img219.imageshack.us/i/ssa52830.jpg/
Ето я малката
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Април 2011, 21:50:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Виждам, че и яйце си има, което е добре. Утре обаче отиди при ветеринар и обясни какво му е (вероятно ще искат да го видят, но не знам колко добра идея е да го разкарваш сега). Сигурно ще ти дадат антибиотик и витамини за водата. Общо взето, това е което можеш да направиш в случая. А относно очите, цитирам ти какво пише в книжката, която има за канарчета:
Цитат:
Болест:
Възпаление на очите
Те се дължат най-често на лоши условия на гледане: течение, дим, пръскащи средства или други изпарение от химикали може да бъдат причина за конюнктивит и сълзене на очите.

Лечение
Навлажняване с тампон, напоен с борова вода или екстракт от лайка. Ако сълзенето и възпалението не престанат, потърсете ветеринарен лекар, тъй като може би се касае за инфекциозно очно възпаление и трябва да се приложи антибиотик.

Дано оздравее!
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Bella
Нов
Нов


Години: 32
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 02 Мар 2011
Мнения: 7

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Април 2011, 22:37:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря много за информацията.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Април 2011, 13:41:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Как е канарчето? Има ли подобрение?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Канарчетата Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети