Каква е тази птичка

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Gri
Нов
Нов


Години: 60
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 30 Май 2010
Мнения: 4
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Май 2010, 15:42:33    Заглавие: Каква е тази птичка Отговорете с цитат

Здравейте на всички. Първо да кажа, че не разбирам нищо от птици. Просто търсех форум, в който да питам каква е тази птичка, която си е направила гнездо на едно дърво в двора на вилата. Снимал съм я от много далеч и не се вижда ясно. Също и гнездото и яйцата (издебнах я като отлетя нанякъде, за да не я плаша). Не мисля, че трябва да се грижа по какъвто и да е начин за нея, все пак не е питомна Smile Единственото е, че вече заобикаляме дървото поне на два метра встрани. Жената я откри случайно пръскайки дървото срещу неприятели. Добре, че литна преди да я напръска самата нея, препарата е вреден за птици, риби и т.н.

Та на въпроса, големината е между вребче и гълъб, синьо-зелени яйца (5бр.). Казаха ми, че може да е дрозд. А и на снимката във Wiki ми изглежда, че е така (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D0%B5%D0%BD_%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%B4). Кажете моля, какво е пилето, с което делим един двор Smile
Снимките:
Птичката
Гнездото

Благодаря
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Май 2010, 15:42:33    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Май 2010, 16:07:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Toва е поен дрозд.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Gri
Нов
Нов


Години: 60
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 30 Май 2010
Мнения: 4
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Май 2010, 22:52:50    Заглавие: Отговорете с цитат

nightingale написа:
Toва е поен дрозд.

Благодаря за бързия отговор Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Gri
Нов
Нов


Години: 60
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 30 Май 2010
Мнения: 4
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Юни 2010, 16:51:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето и живо продължение
Излюпени
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

evgeniboy
Напредва
Напредва


Години: 44
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Мар 2010
Мнения: 27

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Юни 2010, 20:03:08    Заглавие: Отговорете с цитат

хе....браво...добре си ги снимал....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Юни 2010, 22:01:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Да. Добра снимка. Пойният дрозд събира храна за малките си на не повече от 200 метра от гнездото . Ако си по- наблюдателен може лесно да ги откриеш.  Те са наземни птици (хранят се на земята) Избягват да кацат във високата трева. Обичат пътечки, обработваеми площи, отъпкани  места около храсти и горски постели. Ако гнездото обаче е направено в  хранителен ареал на сойки, малките няма да оцелеят. Дроздът и косът са най големите''донори'' на тези птици. Всичко е пресметнато разбира се. Когато загубят потомството си те се подготвят  за повторно люпило. Когато малките от него се излюпят ,тези на сойките вече ще са достатъчно пораснали и станали самостоятелни. ''Протеиновите хапки'' от снимката вече няма да бъдат нужни за изхранването им. Какво да се прави -природа. Изключително красива и също толкова жестока .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Gri
Нов
Нов


Години: 60
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 30 Май 2010
Мнения: 4
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Юни 2010, 18:39:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Да,
nightingale, всичко се потвърждава от гореописаното от теб. Виждах я как излита и снове из двора, по земята и най-вече, където е разкопано за цветя и др. Не смея да снимам вече, защото се появи и мъжкият и не мога да уцеля момент да ги няма и двамата. Последната ми снимка е със 4 излюпени и 1 цяло яйце.

За сойките си пак прав, бях свидетел на един бой в близкото дърво, още докато не се бяха излюпили. Да, природата е жестока, но затова ни има, и ние сме такива, еволюция, оцеляване....

Все пак имам един съветник и по-знаещ от мен - бащата на жена ми. Той отглежда и селектира канари, за собствено удоволствие, не за продажби. От време на време и той ми казва по нещо, например да им оставя купа с вода и нещо забъркано с жълтък на яйце, но не разбрах какво точно, жената знае (имам бачкане).

Радвам се, че незнаещ като мен успя да впечатли, дори малко, някого от форума. Е, със снимки де.

Благодаря Ви.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети