говори ли вашата корела
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

irito
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 09 Окт 2007
Мнения: 6

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Октомври 2007, 9:32:24    Заглавие: говори ли вашата корела Отговорете с цитат

здравеите!чета по разни статии че корелите могат да се научат да говорят,но аз имам корела и тя определено не гожори.интересива ме дали наистина могат да се нау4ат и дали вашите говорят,постигнал ли е някой този успех?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Октомври 2007, 9:32:24    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

nikolai
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 41

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Октомври 2007, 10:22:58    Заглавие: Отговорете с цитат

М чел сам на много места и сам почти сигурен (90%),че корелите немогат да се научат да говорят.Е естествено сигурно има исклучения  Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Октомври 2007, 10:49:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Всички папагали (включително и корелите) могат да се научат да имитират човешка реч или звуци...
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Октомври 2007, 12:35:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Еди потребител о тстария форум беше казал, че негвата корела казвала 2 думи.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Октомври 2007, 19:30:30    Заглавие: Re: говори ли вашата корела Отговорете с цитат

irito написа:
здравеите!чета по разни статии че корелите могат да се научат да говорят,но аз имам корела и тя определено не гожори.интересива ме дали наистина могат да се нау4ат и дали вашите говорят,постигнал ли е някой този успех?

Ентел е прав, абсолютно всички папагали могат да се научат да имитират звуци или говор, но за някои се изисква огромно търпение и постоянство. имах позната с говорещо вълнисто папагалче, но тя го гледаше от яйце буквално, а и тъй като не работеше по здравословни причини му отделяше адски много време. ако птицата ти е млада и ти имаш нужното търпение, сигурна съм че ще я научиш да говори или поне да казва няколко думи.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nikolai
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 41

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Октомври 2007, 20:10:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Да вярное и винаги сам твардял че абсолутно всички папгали могат да говорят просто някой ми бвеше казал че корелите немогат,но предпочитам вашето мнение по вапроса Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

atanas
Активен
Активен


Години: 31

Offline
Регистриран на: 09 Окт 2007
Мнения: 110

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Октомври 2007, 20:27:53    Заглавие: Отговорете с цитат

айде и аз да кажа тука нещо
значи корелите могат да се научат да говяорят просто имат по малак шанс от другите папагали но естетвено има някои папагали които са касметлиии и имитират речта абсолютно всеки папагал може да проговори
_________________
Едно кралско жако - Додо Smile
И едни валнисти папагалчета - Кики и Коко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Октомври 2007, 9:24:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля, че когато папагалчето не е само вероятноста да научи някой дума е много малка. То се занимава с другото папагалче не обръща такова внимание на стопанина си.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Октомври 2007, 10:38:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Чочо повече повтаря мелодии.Много обича да слуша музика.Бързо хваща ритама на чалгите Laughing , затова вече са му забранени. Беше научил една аларма и я пееше всяка сутрин в 8.(много я зацикляше)Казва КАК Е ЧОЧО, ЧОЧО, ЕЙ, ЧАО и ПАПАГАЛАВЪВТАВА.Последното по скоро го изпява отколкото да го казва но му се разбира. МИналото лято май имаше слънчево затъмнение или беше поминалото.... Чочо пя в кулминацията  мелодиято от междузвезни войни. Все едно наистина джедайте отвръщаха на удара.... Laughing  hurra
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

irito
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 09 Окт 2007
Мнения: 6

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Октомври 2007, 12:28:21    Заглавие: Отговорете с цитат

мерси на всички ,които ми отговориха.аз се старая да обръщам много внимание на моята корела,коята е самичка и се надявам да успея да я науча да казва някоя и друга дума,но дори да не проговори няма да има особено значение,защото аз си я обичкам!  Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

suffer
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 07 Окт 2007
Мнения: 15

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Октомври 2007, 18:10:43    Заглавие: Отговорете с цитат

А вълнистите по-малка възможност ли има да проговорят от корелите?
Щото моето си чурулика нещо понякога,и като му говоря все едно,че повтаря,ама само си чурулика там под човката.Не може да се каже,че говори,но имам надежди Razz
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Октомври 2007, 18:16:12    Заглавие: Отговорете с цитат

suffer написа:
А вълнистите по-малка възможност ли има да проговорят от корелите?
Щото моето си чурулика нещо понякога,и като му говоря все едно,че повтаря,ама само си чурулика там под човката.Не може да се каже,че говори,но имам надежди Razz

вълнистите също могат да проговорят, но трябва да са млади и да имаш адско търпение. вече казах че имах позната чието вълнисто говореше. ако е само шанса ти е по-голям, но пък в двойка са по- жизнени и забавни.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Октомври 2007, 19:29:32    Заглавие: Отговорете с цитат

suffer написа:
А вълнистите по-малка възможност ли има да проговорят от корелите?
Щото моето си чурулика нещо понякога,и като му говоря все едно,че повтаря,ама само си чурулика там под човката.Не може да се каже,че говори,но имам надежди Razz


Гледахме едно вълнисто паапгалче вкъщи преди 2 години (сега е в помещението заедно с другите птици), и то беше се научило да си казва името и да си намила някакви думички, които не се разбират. Сега когато съм при него го виждам (и чувам) как лае като кучето ни, само че много тихо.
Така, че и твоето може да се научи, успех!
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

merilynm
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Сеп 2007
Мнения: 27

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Октомври 2007, 8:30:28    Заглавие: Отговорете с цитат

И моя Кори имитира успешно алармите на колите. Много добре го докарва на славейче (една вметка : Кори си го хванах от улицата,така че не знам с какви птици се е срещал и какво е запаметил Smile) От време на време грачи като гарван. Сигурна съм,че може да запамети и думи, но за жалост нямам толкова време да му повтарям като папагал....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

vanko1
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 23 Окт 2007
Мнения: 91

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Октомври 2007, 23:29:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Хора след няколко дни ще си взимам корела плс кажете какав да си взема Question
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

atanas
Активен
Активен


Години: 31

Offline
Регистриран на: 09 Окт 2007
Мнения: 110

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Октомври 2007, 23:33:27    Заглавие: Отговорете с цитат

за мен по добре е да си вземеш мажка корела защото издава повече мелодиики докат повечето женски само викат
_________________
Едно кралско жако - Додо Smile
И едни валнисти папагалчета - Кики и Коко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vanko1
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 23 Окт 2007
Мнения: 91

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Октомври 2007, 23:48:09    Заглавие: Отговорете с цитат

ще помисля но благодаря все пак
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Октомври 2007, 16:24:31    Заглавие: Отговорете с цитат

vanko1 написа:
Хора след няколко дни ще си взимам корела плс кажете какав да си взема Question



Вземи си младо пиле.Вероятноста да свикне с теб е по-голяма. Относно ''говоренето'' повечето хора мислят че само мъжките могат, но аз не съм съгласна.Най-важно според мен птицата да е млада.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vanko1
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 23 Окт 2007
Мнения: 91

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Октомври 2007, 0:23:10    Заглавие: Отговорете с цитат

мерси Very Happy

плс кажете ми на каква вазраст снасят корелите Very Happy

Админ: Ползвай функцията edit!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Ноември 2007, 9:50:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Женската ми корела каза 'ЧО'.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети