моля за помощ и съвет

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

bongibo
Нов
Нов


Години: 42

Offline
Регистриран на: 26 Май 2011
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Май 2011, 21:06:33    Заглавие: моля за помощ и съвет Отговорете с цитат

Здравейте!Първо се извинявам,че може би не пиша където трябва,но бързах и се надявам да не е късно.Днес намерих едно птиче на балкона,което само прехвърква и не може да лети добре..мъничко е като вид,но аз идея си нямам ,какво е и колко е голямо.Утре сутринта мисля да го водя при ветеринарния лекар или направо да го пусна в гората,ако е по добре  Това е пиленцето,ще съм благодарна за всеки съвет или помощ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Май 2011, 21:06:33    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Май 2011, 21:46:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей,
Не знам какво точно е пиленцето (малко ми заприлича на бяла стърчиопашка, на май не е), но определено е малко. Още има жълто около човчицата и ме съмнява да оцелее само. А това, което ме притеснява е, че малките имат нужда от храна по няколко пъти на ден. Дано ветеринарът може да помогне с нещо!
Препоръчвам ти да се обадиш в Зелени балкани (има телефони в Контакти и в Екип -> Служители). Мисля, че те могат да ти кажат какво е птичето, с какво да го храниш и изобщо как е най-добре да постъпиш. Успех! Пиши какво се е случило!
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

bongibo
Нов
Нов


Години: 42

Offline
Регистриран на: 26 Май 2011
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Май 2011, 23:03:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Много благодаря за отговора.Утре рано ще се обадя на сдружението.Междувременно по прочетено от форума тук,опитах да го нахраня с малко жълтък и плюнка.Хапна съвсем мъничко.Една троха,може би..След малко ще опитам пак.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

rocking
Нов
Нов


Години: 35

Offline
Регистриран на: 30 Май 2011
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Май 2011, 15:09:34    Заглавие: Нужда от помощ Отговорете с цитат

Здравейте,
не знам дали тук е мястото, но приятелят ми е намерил птичка, смята, че е лястовичка. Прибрал я е в офиса, но няма възможност да я остави там. Проблемът е, че й липсват перца(поне така разбрах) и не може да лети. Дал й е вода. Тъй като в момента няма финансовата възможност да я заведе на ветеринар, какво бихте посъветвали? Към кого може да се обърне или какво да направи?  Надявам се на бърз отговор! Много ви благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Май 2011, 17:41:39    Заглавие: Re: Нужда от помощ Отговорете с цитат

rocking написа:
Здравейте,
не знам дали тук е мястото, но приятелят ми е намерил птичка, смята, че е лястовичка. Прибрал я е в офиса, но няма възможност да я остави там. Проблемът е, че й липсват перца(поне така разбрах) и не може да лети. Дал й е вода. Тъй като в момента няма финансовата възможност да я заведе на ветеринар, какво бихте посъветвали? Към кого може да се обърне или какво да направи?  Надявам се на бърз отговор! Много ви благодаря!

Ако птичето наистина е лястовиче, темата Намерих лястовиче, може да ти е от полза. Имай предвид, че малките птички имат нужда от храна почти целодневно и не е добре да остават гладни повече от 2-3 часа. Пусни снимка тук, за да кажем какво е птичето със сигурност, ако можем!
Друг вариант е да се обадите на Спасителния център за диви животни към Зелени балкани (в менютата Екип и Контакти има телефони за връзка), за да ви насочат какво да правите и дали има нужда да им изпращате птичето.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

rocking
Нов
Нов


Години: 35

Offline
Регистриран на: 30 Май 2011
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Май 2011, 18:01:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Много благодаря за бързия отговор. Доколкото разбрах е голямо. Ще го снима. Днес ще го прибере вкъщи, та въпросът ми е какво може да му даде да хапне?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Май 2011, 18:18:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Като за начало можеш да му дадеш вода и твърдо сварен жълтък (по равно и от двете). Иначе лястовиците са насекомоядни и ще се наложи да му обогатиш менюто. Мисля, че това ще ти е много полезно - Бебета лястовици и бързолети. Прочети го непременно!
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети