„Качи се!”*: Първата стъпка в тренировката на птиците
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Още... : Обучение и полезни съвети
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Февруари 2008, 10:22:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Prodawam_korela написа:
И сега кво да го праим този папагал....колко време трябва да го обучавам поне да ми има доверие?

Много се извинявам, ама ти този папагал, не го ли продаваш? За какво обучение тогава, става на въпрос?
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Февруари 2008, 10:22:50    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Февруари 2008, 11:00:59    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз вече почвам да се отчайвам...старото ни вълнисто папагалче въобще не беше "обучавано" - самичка си свикна с нас, а с новите полагам невероятно старание и нищо не се получава...на пръста ми се каца само в клетката и това задължително е придружено с кълване /понякога до кръв/. Като давам храна от ръката си също - особено по-малкото папагалче кълве храната, после мен...накрая и по-голямото, за да е сигурно, че всички са окълвани....добре поне, че сами се прибират в клетката, защото ако трябваше и да се гоним всеки път....
Бях сигурна, че ще се справя, защото много ги обичам...обаче наистина почвам да се отчайвам...не искам да се страхуват от мен, ако това въобще е страх, щото май вече мен ме е страх, а не тях...и сега като мисля и нови да си взема ме е страх да не се научат и те да кълвът...
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Prodawam_korela
Напредва
Напредва


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Фев 2008
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Февруари 2008, 12:30:10    Заглавие: Отговорете с цитат

да , защото не спира да пищи  и не мога да го накарам да не вика .....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Февруари 2008, 13:58:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Нормално е да пищи и да вика, когато или не му се обръща достатъчно внимание или въпросното внимание не е каквото трябва. Казваш, че дядо ти не го иска и предполагам, че не се държи кой знае колко добронамерено и мило с папагалчето.....а пък ако и му се карате като вика.....няма шанс да спре горкото!
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Февруари 2008, 14:06:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Кажете ми,    защо е толкова важно , да превръщате папагалите в кученца? Никога не съм се опитвала да тренирам моите, живеят си в двойка чудесно, не изпитват страх, в повече от допустимото. Средните и дребни видове, се обучават много по-трудно от едрите, това е ясно. Не става за ден-два.Става с много търпение, желание и любов. Ако го нямате-просто оставете папагала да си бъде папагал.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Февруари 2008, 15:51:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не искам кученце /всъщност искам, ама няма как да го гледам/, искам просто да се сприятеля с папагалчетата си така, както съм правила преди. Просто едното ми папагалче е доста злобничко и кълве, а така подвежда и другото. Аз пак си ги обичам и така или иначе не бих тръгнала да ги продавам, подарявам, изхвърлям на улицата или каквото още там правят някой "стопани".  Освен това едното го имам от близо година, а другото от половин година....свикнали са с мен, не изпадат в ужас като ме видят и знаят, че аз съм тази с храната, водата, разходките извън клетката и тази, която могат да кълват, защото знаят, че няма да им направя нищо, най-много да изпищя от болка ако се стигне до кръв. Не знам защо оставаш с впечатление, че ако не се държим като теб , значи не се държим както трябва. Знам, че се грижа добре за животните си, имам достатъчно "търпение, желание и любов" и освен това малко папагалче не означава глупаво или неразбиращо папагалче - не е по-трудно да се сприятелят, а просто също като хората си имат характери !
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Февруари 2008, 16:26:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Мария написа:
Не знам защо оставаш с впечатление, че ако не се държим като теб , значи не се държим както трябва.

Това въпрос ли е? Къде видя да казвам подобно нещо?Или считаш, че аз нямам право на лично мнение?


Мария написа:
Знам, че се грижа добре за животните си, имам достатъчно "търпение, желание и любов" и освен това малко папагалче не означава глупаво или неразбиращо папагалче - не е по-трудно да се сприятелят, а просто също като хората си имат характери !

Видя ли също така, някъде да се обръщам към теб?Говоря по принцип. Инстинкта на кълването, е инстинкт на самозащита. Ако не бъркаш в клетката, няма как да те ухапе, нали?Злобни папагали няма, както няма и злобни кучета. Има страхливи- те проявяват агресия.Никога не съм твърдяла, че малките и средни видове са  ПО-ГЛУПАВИ /или ще ме цитираш?/, а че се обучават по-трудно и това е всеизвестно. Не си прави труда, да ми пъхаш в устата думи, които не съм казала.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Февруари 2008, 16:46:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Не ти пъхам думи в устата, просто не знаех, че трябва само да те цитирам. Всеки има право на лично мнение, но не и да го натрапва на останалите. Под "всеки" имам предвид и себе си, за това не предвидих, че мога да пиша във форума само ако си се обърнала лично към мен. Ако беше така нямаше ли да използваме само ЛС?
Не виждам смисъл да спорим, на различно мнение сме, но НЕ СЕ НАЛАГА да си общуваме. Ако все пак искаш да ми кажеш още нещо /което не е свързано с птиците/ не мисля, че е задължително да го гледа целия форум, едва ли ще им е приятно, за това по-добре ЛС.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Prodawam_korela
Напредва
Напредва


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Фев 2008
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Февруари 2008, 21:18:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Изкарах папагалчето със 300 зора....Той сан излезе ама доста исках да го привлека и не ще най-накрая само си го гледах и излезе...полетя ( много трудно летеше) и се прибра сам в клетката Smile много яко папагалче :]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Февруари 2008, 0:00:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Мария според мен твойте папагалчета изпитват ревност Sad под някаква форма .
Имам познат , който има зоомагазин и той така съветва ако искате по - бързо да свикне един папагал
,то той трабва да е сам !!! А за ревност по-вечето хора знаят ,че котките и кучетата я проявяват мноого повече , но това и при птиците го имам
та старото ви хапи заради младото защото ,когато ви хапи то по някакъв начин сега другото се опитва
да го защети Smile .
Аз неразбирам много но ,ако ги отделите в отделни клетки и отделни стай може би по - лесно
ще свикнат с вас Smile. Но ако са прекалено социализирани може след това да проявяват тази агресия
помежду си !!!
Но това е пак строго индивидуално ,аз гледам канари и от 28 канара всеки е различен по свой начен
макар ,че са една порода и жълти на цвет Wink та имам канари на 4 години и всеки път като ги храня
се държат като диваци ,а имам млади на по 1 вече и кротки души без да се опитвам да ги дрисирам Smile
Все пак няма спор канарите и папагалите са доста различни ,та съветът ми е да не се отказва никой
от птиците си дори и да са диви !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Февруари 2008, 11:10:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Старото ни папагалче наистина беше самичко и ни ревнуваше от всичко и всички Smile а всъщност от новите по-младото кълве яко. Там вече не е ревност, ами и аз не знам какво....тя освен, че кълве нас понякога кълве и другото папагалче...а пък иначе се обичат, пощят се, целуват се...луда работа Smile Пробвах за 5 мин да ги разделя след последното кълване, ама те изглеждаха толкова тъжни и провиснаха на решетката на клетката и не издържах и ги събрах.....вече много се обичат и не мога да ги разделя....даже мисля да си взема още двечки, защото моите се оказаха женски...
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Февруари 2008, 15:02:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен трабва да си вземете 3 мъжки най - добре ,а по принцип някой казват ,че женските
са по- мили и по- добри , но мисля ,че специялно при папагалите не е така и това може да се дължи
на майченският им инстинкт!!!според мен трябва да побързате да си вземете мъжки може и малки
да имате Smile .. От мен успех !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Февруари 2008, 15:38:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Много благодаря Smile Само да попитам защо на 2 женски - 3 мъжки? Няма ли мъжките да се бият после за женските? От това много не разбирам, защото до сега не сме създавали поколение
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Февруари 2008, 23:11:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей те ,
Мария то и аз не разбирам много от папагали и затова ,ако греша хората който знаят повече
по този въпрос нека да ме корегират !!!
Та все пак дамите са суетни и искат да имат по- голям избор от кавалери , а излишният мъкар
ще си го отделите в отделна клетка ,ако искате и дори ако е млад може и да проговори с много
тренировки а и ще е този ,който ще ви отдаде цялото внимание да го обучавате но все пак
трябва да е в друга стая , за да него притесняват другите папагали та ,когато свекни само с вас мисля че няма да му правят много голямо впечатление останалите папагали ,а те от своя страна ще ви дарят поколение Smile !!!
Това е от мен ,ако имам греши пак моля хората който разбират да ме корегират !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Prodawam_korela
Напредва
Напредва


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Фев 2008
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Февруари 2008, 9:15:28    Заглавие: Отговорете с цитат

имал съм в голяяяяма клетка 10 вълнисти папагалчета....Де да ги зная кви бяха мъжки женски......бях на 4 се пак. избяга 1(жълто) и 2 (зелени умряха) после избягаха пореда си останалите папагалчета...НО като бяха заедно не се биеха , а 6 от папагалчетата викаха... само 4 не викахакат тях...та може би
todpetrov е прав

_________________
глупости правят умните хора , за останалите е ежедневие.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Февруари 2008, 10:48:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще изчакам да ми минат очните, за да съм си постоянно в София и ще действам Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

ladyyy
Нов
Нов


Години: 30

Offline
Регистриран на: 01 Апр 2008
Мнения: 6

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Април 2008, 12:40:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!Имам папагал Корела казва се "Чати"..Вече може да си казва името както и "Дай главичка" също и "Чатинко" ...Имам го от 1 година , дори съм го пускала из къщи , но понеже изяде много учебници и др неща Razz го прибрахме..Понякога е много разговорлив свири ..дори си правим дует Very Happy ,но както при другите проблеми по горе във форума той също е много страхлив и понякога пищи силно (и както не е редно нашите му се карат ...)Още не е свикнал с мен ще опитам методите, които  сте предложили...Дано подействат (Имам негови снимки само дето нз как да ги кача )

Админ: Тук е описано как се слагат снимки!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Април 2008, 14:07:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Искам да се похваляяя Smile Снощи Коки за пръв път ми кацна на пръста извън клетката SmileЩях да припадна от радост Smile Още е плах и седи на пръста ми само като сме в близост до клетката, но мисля, че скоро ще се успокои съвсем Smile
Ето и снимки Smile
http://img257.imageshack.us/img257/360/picture033qt6.jpg
http://img246.imageshack.us/img246/1788/picture037lc6.jpg<xml><o></o>


С него съм се държала както с Нинка и Жожи, но те не поддават...явно наистина си е до пилето.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

piqnica
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Мар 2008
Мнения: 72
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Април 2008, 11:35:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Я кажи как точно го излъга да се качи там? Мойто зелено папагалче веднъж кацна на леглото ми, където бях седнал, доста близо до мен и почна да ме гледа и да прави някакви физиономии.Беше много яко, направо си умрях от кеф. Иначе като са в клетката и се гонят и не ми обръщат внимание..
Само като седна и почна да им говоря някви врели некипели сядат мирно и почват да ме слушат и да ме гледат с очудване
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Април 2008, 16:19:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Да лъжа? Нее, просто бях нахална Smile Не го оставих на мира....обикалях около него непрекъснато, в един момент му писна и....ей го на ръката ми Smile Само дето продължава да се страхува като се отдалечаваме от клетката и литва, но ще се оправи.
Естествено каца на ръката ми когато е пуснат само той. Ако са пуснати и другите няма никакъв шанс.
Стискам ти палци скоро и върху теб да кацнат Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Обучение и полезни съвети Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети