Искам да подаря на децата си папагал

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Идеи, критики, похвали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

loopi
Нов
Нов


Години: 36

Offline
Регистриран на: 09 Дек 2012
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Декември 2012, 11:13:37    Заглавие: Искам да подаря на децата си папагал Отговорете с цитат

Привет на всички!

Искам да направя подарък на децата си да ги зарадвам с едно папагалче!
Но не съм много на ясно с птиците, ако може малко съвети от сорта:
-Какви птици да взема
-Една или две
-Кои се гледат по-лесно
-Изискват ли по-специални грижи

Не искам да вземем животинки и да ги умориме от незнание!

Благодаря ви предварително!
_________________
Забавление със страхотни топ игри за топ играчи!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Декември 2012, 11:13:37    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

nezabravimata92
Нов
Нов


Години: 32
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 30 Авг 2012
Мнения: 18
Местожителство: Благоевград/Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Декември 2012, 16:38:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз ИМАМ вълнисти папагали, гледам ги от няколко години (4,5) и мога да кажа, че са лесни за отглеждане. Според мен, това е най-подходящата птица за дома... Малко шумни, много красиви - Вълнисти папагали... Колкото до бройката- вземете два. Когато едно папагалче е самичко, то е тъжно и не се чувства много добре... Отидете в някой зоомагазин- и вземете двойка... Като ги избирате гледайте да имат добро оперение, да са жизнени и да нямат наранявания... Оперението да бъде подредено, лъскаво и красиво... Спрямо цвета няма значение, но ако искате вземете си мъжко и женско Smile Наблюдавайте ги и нека да си се харесват още от магазина, защото после е възможно да се породи агресия между тях. Лесни са за гледане, гледат се на стайна температура, не се препоръчва да са в студени, влажни и помещения предразположени към течения... Лятото може да ги изкарвате и на вън ( на тераса, двор) като ги пазите от котки и други птици. По принцип не боледуват, но ако се случи лечението е лесно ... Хранят се с просо, плодове (ябълки, круши) и зеленчуци ( краставица, морков, чушка (сладка) ) , не бива да им се дава влажно просо , понеже е възможно да се появят проблеми с дихателните пътища( като се има предвид кихане), не трябва да се гледат в опушени места( цигари) понеже и тук ще има проблеми с дихателните пътища... Аз като ги взех ми изглеждаше много сложно, но с течение на времето е много приятно и лесно.При добро отглеждане, живеят около 10-15 години.
Най-важното: чисти, топли, сухи и проветриви помещения, сухи и пресни храни(съхранявани на сухо и тъмно, с цел предотвартяване на поява на буболечки и плесен в храната), никакви цитросови плодове, никакво течение и запрашени места...Разбират се добре с други животни, по-отношение на пускането в стайте е добре, да се прави, но само ако птиците го пожелаят... Не ги насилвайте, тормозете и не им викайте... Чувствителни и страхливи, мили животинки. ПРЕДИ ПОКУПКАТА, НАБЛЮДАВАЙТЕ ПОВЕДЕНИЕТО НА ПТИЦАТА, КОЯТО СТЕ ИЗБРАЛИ!!!!(ЖИВА, ИГРИВА И РАДОСТНА)
Когато решите да ги хващате, правете го внимателно, защото са страхливи и това ги кара при опит за хващането да ви клъвнат.
ПРЕДИ ДА СТЕ РЕШИЛИ ДА ГИ ВЗЕМЕТЕ СЕ УБЕДЕТЕ, ЧЕ В СЕМЕЙСТВОТО ВИ НЯМА АЛЕРГИЧНИ!!! КОЛКОТО ДО ДЕЦАТА ТЕ ЩЕ БЪДАТ МНОГО ЩАСТЛИВИ ОТ ПОДАРЪКА....!!!



Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

loopi
Нов
Нов


Години: 36

Offline
Регистриран на: 09 Дек 2012
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Декември 2012, 17:55:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси за изчерпателната помощ! Наистина ми звучи малко страшно, но ще опитам и ще следвам съветите дано да не умориме животинките!

Благодаря и поздрави!
_________________
Забавление със страхотни топ игри за топ играчи!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

nezabravimata92
Нов
Нов


Години: 32
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 30 Авг 2012
Мнения: 18
Местожителство: Благоевград/Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Декември 2012, 23:26:13    Заглавие: Отговорете с цитат

НЯМА КАК ДА ГИ УМОРИТЕ!!! Стига да имат, храна, вода, да им е топло, да не са на течение, и да им е светло- проблеми няма да има! Забравих да ви предупредя само че: Пряката слънчева светлина може да навреди на вашите любимци!!! Успех!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Декември 2012, 23:40:15    Заглавие: Отговорете с цитат

nezabravimata92 каза почти всичко. Това се отнася, както за вълнистите, така и за всички други папагали. Най-разпространени са вълнистите и корелите (корелите са малко по-скъпи), като грижите, които изискват са еднакви. Въпрос на вкус и финанси е вече, тъй като и корелите ще имат нужда от една идея по-голяма клетка (все пак са по-големи). Основната разлика е, че може би вълнистите са малко по-тихи, а и имат по-голямо разнообразие от цветове.
Искам да обърна внимание и на още два вида: какарики (папагал) и амадинки. Какарикито е малко по-едър от корелата и още малко по-скъп (около 50-60лв). Ето малко снимки. Доста е енергичен, игрив и има нужда по-често да се пуска да лети из стаята (това, разбира се, е необходимо за всички птици). От около половин година имам какарики и е доста забавен. Няма почти никакъв певчески репертоар, но това понякога може и да е плюс (особено, ако не обичаш да се будиш с изгрева на слънцето, което е неизбежно при корелите). За този папагал трябва да имаш предвид, че особено си пада по цветя. На мен лично ми изяде няколко, включително теменужки и кактуси.
А за амадинките...коренно различни птички. Съвсем малки са (значително по-малки то врабче, например), тихички и евтини (до около 10лв). Ето снимки! Има доста мутации, но по магазините ще откриеш предимно от по-тъмните нюанси, както и бели. Тези с ярките светли цветове са доста по-скъпички и разбираемо. Специално за тях, не ти препоръчвам да си вземаш само едно. Не се нуждаят от особени грижи, само имай предвид, че са наистина малки и трябва да внимаваш клетката да не е с по-широки от нормалното решетки, защото на мен вече 3 пъти са ми излизали през решетките.

Доста дълго стана... Накрая, преди да си вземеш птичка, хвърли един поглед и на тази тема: Отглеждане на папагал (настаняване, клетка, хранене, къпане)
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

nezabravimata92
Нов
Нов


Години: 32
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 30 Авг 2012
Мнения: 18
Местожителство: Благоевград/Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Декември 2012, 1:51:13    Заглавие: Отговорете с цитат

nezabravimata92 каза почти всичко, а misho( админ) допълни... дано да съм била полезна! Отново успех Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

loopi
Нов
Нов


Години: 36

Offline
Регистриран на: 09 Дек 2012
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Декември 2012, 19:14:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет,

Мерси много, аз послушах съвета ви и децата се радват вече на две папагалчета. Освен това са и много красиви! Само че се доверих на едно приятелче да ги избере, тъй като се оказа, че той също имал!

Поздрави!
_________________
Забавление със страхотни топ игри за топ играчи!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

nezabravimata92
Нов
Нов


Години: 32
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 30 Авг 2012
Мнения: 18
Местожителство: Благоевград/Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Декември 2012, 19:27:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Много се радвам! Колкото до децата, сигурна съм, че са много щастливи Smile Ще чакаме снимки на малките сладури Smile Успех и да ви бъдат живи и здрави, и вие още повече, че да им се радвате Smile Весели празници!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

barmil
Нов
Нов


Години: 38

Offline
Регистриран на: 24 Фев 2014
Мнения: 1

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Февруари 2014, 11:53:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам един въпрос - вредно ли е за новородено ако е в една стая с папагал?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

val2107_
Нов
Нов


Години: 34

Offline
Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 22

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Август 2014, 17:09:39    Заглавие: Отговорете с цитат

според мен не!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

mihaela.nedyalkova
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 15 Фев 2018
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Февруари 2018, 12:41:02    Заглавие: Re: Искам да подаря на децата си папагал Отговорете с цитат

loopi написа:
Привет на всички!

Искам да направя подарък на децата си да ги зарадвам с едно папагалче!
Но не съм много на ясно с птиците, ако може малко съвети от сорта:
-Какви птици да взема
-Една или две
-Кои се гледат по-лесно
-Изискват ли по-специални грижи

Не искам да вземем животинки и да ги умориме от незнание!

Благодаря ви предварително!




Вълнистите папагалчета, според мен, са добър избор. Относително тихи и спокойни домашни любимци са Very Happy НО трябва да внимаваш като ги купуваш, защото съм чувала за случай, в които търговците лъжат за години или пол, което не е никак приятно. Ако, си решила да си вземеш 2, трябва да имаш предвид, че си е малко нож с две остриета. Ако са 2 от един пол, например, като пораснат, има голям шанс да не се разбират. Обратното също важи.
Успех!

SEOоптимизация<o></o>
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

YassBG
Напредва
Напредва


Години: 33

Offline
Регистриран на: 19 Юни 2018
Мнения: 28

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Ноември 2018, 17:55:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Папагалите са много забавни животни, така че няма да сгрешите с такъв подарък
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Идеи, критики, похвали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети