Канарчета - мътене
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Канарчетата : Развъждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

alex4505
Нов
Нов


Години: 35

Offline
Регистриран на: 07 Фев 2008
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Февруари 2008, 18:00:38    Заглавие: Отговорете с цитат

А има ли нячин да си направя нещо като инкубатор? И по-трудното... бих ли могъл да ги храня по някакъв начин?... Без помощ на канарката.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Февруари 2008, 18:00:38    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

shikata
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 30 Яну 2008
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Февруари 2008, 20:26:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз лично не бих се занимавал с това като знам колко малки и крехки се излюпват, дори по време на опръстеняването което е към седмия осмия ден как със страх ги държа за да им сложа пръстените.Хранил съм на ръка след като е навършило12-13 дена.Но може някой и да е пробвал незнам?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Руси.Атанасов
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Яну 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Февруари 2008, 20:41:48    Заглавие: Отговорете с цитат

shikata написа:
Аз лично не бих се занимавал с това като знам колко малки и крехки се излюпват, дори по време на опръстеняването което е към седмия осмия ден как със страх ги държа за да им сложа пръстените.Хранил съм на ръка след като е навършило12-13 дена.Но може някой и да е пробвал незнам?
А би ли споделил с какво ги храниш? На мен ми е много интересно Smile . А и мен също ме е страх да опръстенявам.. Незнам, тази пролет ще видя
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

shikata
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 30 Яну 2008
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Февруари 2008, 21:06:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Бяха ми дали малко от тези  специалните храни за ръчно хранене,  като прах е нещо подобно слагаш му малко вода да стане каша, слагаш в спринцовка, аз ползвах от 2 кубика и храниш, а да ти кажа си мисля че и от готовите яйчени храни като ги объркаш с вода и направиш каша ще стане ама не съм пробвал
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Руси.Атанасов
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Яну 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Февруари 2008, 21:42:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Май ще трябва аз предварително да се подготвя... За да няма гафове
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Февруари 2008, 1:52:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Много е лошо да се стига до там ,направо ужас аз не съм хранил на ръка защото всеки път имам свободна двойка да храни в тези случай,
все някоя не е заработела макар ,че на едно и също място ги гледам това се случва !!!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

naik
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 27 Яну 2008
Мнения: 6

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Февруари 2008, 9:16:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Моето канарче снесе едно яйце вчера на всякаде пише че яйцата са синкави, но нашето е чисто бяло  чаках тази сутрин пак да снесе но нищо днес няма нищо, една приателка ми каза да извадя яйцето и даа сложа едно фасулче всичко тва направих, тя ми каза че днес трябва да имам второ яйце ама нямя.Вие какво ще кажете по въпросите ми?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Февруари 2008, 16:04:43    Заглавие: Отговор Отговорете с цитат

Здраве те !!!
Искам да кажа ,че се случва да прескочи един - два дена , това е по някога от стрес или от това ,че не е в добро състояние канарката !!!
НЯКОЙ ДЕН снася и по късно дори и по обяд то това е относително има много странечни фактори ,както и при хората така и при тях не е само едно и също само !!!
Това за всеки ден снесено яйце е ,когато канарката е в 100%кондикция!!!
Та няма проблем според мен ,че не е снесла днес !!!На този етап няма от какво да се притеснява те !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

alex4505
Нов
Нов


Години: 35

Offline
Регистриран на: 07 Фев 2008
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Март 2008, 20:37:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се предварително. Може ли да ми кажете в коя тема пишеше за храненето на малките канарчета и на кой ден трябва да се излюпят.
П.С. Много рядко ми се случва да успея да вляза във форума с потребителското си име и парола. Пиша ги и след това страницата се презарежда и сякаш не съм ги въвеждал.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Март 2008, 21:01:57    Заглавие: Отговорете с цитат

alex4505 написа:
Извинявам се предварително. Може ли да ми кажете в коя тема пишеше за храненето на малките канарчета и на кой ден трябва да се излюпят.
П.С. Много рядко ми се случва да успея да вляза във форума с потребителското си име и парола. Пиша ги и след това страницата се презарежда и сякаш не съм ги въвеждал.


ТУК
в тази тема има по върпоса, ако те интересува още нещо, можеш да ме питаш и на ЛС. Относно проблема с логването, ако не е грешна парола, се обърни към Админа.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Dakata
Нов
Нов


Години: 47
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 12 Яну 2008
Мнения: 14
Местожителство: Plovdiv

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Март 2008, 19:52:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Колеги , имам вече яйца от малиноата,но имам един два въпроса
Значи на 29.02 снесе първото яйце и така всяка сутрин до 3-тото,в момента са три
женската ги лежи но като излезне от люпилката да се храни ,мъжкия продалжава да е "яри-опложда" а третото яйце го снесе вчера сутринта 02.03 нормално ли е това нещо?
"ярат" са като все едно тепърва и предстои снасяне ???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Март 2008, 20:36:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Dakata написа:
Колеги , имам вече яйца от малиноата,но имам един два въпроса
Значи на 29.02 снесе първото яйце и така всяка сутрин до 3-тото,в момента са три
женската ги лежи но като излезне от люпилката да се храни ,мъжкия продалжава да е "яри-опложда" а третото яйце го снесе вчера сутринта 02.03 нормално ли е това нещо?
"ярат" са като все едно тепърва и предстои снасяне ???


Колега, явно ще има още яйца, мъжкия продължава да ги опложда.Всяко яйце се опложда самостоятелно, за това таткото продължава да "работи"
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Март 2008, 12:47:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Даката честито за яйцата ,а това е нрмално защото така или иначе тя ще снесе най - малко
5 яйца Smile като гледам днес май е най - добре да се върнат яйцата и за започне излюпването им !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

канарейка
Нов
Нов


Години: 56
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 12 Яну 2008
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Март 2008, 16:01:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Досега следвах точно напътствията, нали съм новак Вчера на обяд погледнах в гнездилката и нямаше яйца, а днес на обяд има вече две
Сега какво!? Да вадя ли двете яйца. Канарката не ги мъти, явно ще легне след като снесе 3-4 (мътила е преди това и винаги е лягала да мъти след третото яйце)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Март 2008, 0:37:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Да няма проблем случвасе някой път да снесе канарката две за един ден!
Най - добре да ги отнемеш и да ги върнеш ,когато приключи със снасянето не бързай
Smile и успех от мен Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

alex4505
Нов
Нов


Години: 35

Offline
Регистриран на: 07 Фев 2008
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Март 2008, 0:07:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Канарката ми бе снесла яйца, но само едно от тях се излюпи. Но... преди 2 дни забелязах че е умряло. Мисля че от както се излюпи до смъртта минаха около 4,5 дни. Като го изаждах от гнездото забелязах, че на  едната задна страна(от тази на която бе6е легнало) кожичката му беше нещо като изгнила и то не беше точно кожата ами и на вътре. Какво би могло да му се е случило?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Март 2008, 7:34:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Жалко за пилето !!! Какво може да се е случело никой неможе да си каже без иследване може
да са много причините , аз лично нямам идея Sad при мен се е случвало също на най - малките
пилета в люпилото здрави и жизнени и така някъде около 4-5 дена е някой път и повече и умират защото най - вероятно майката спира да ги храни . А при теб
е било само едно и незнам Sad това по тялото може да е от това ,където е лежала майката върху него Sad след като е умряло.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

fridolina
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 103

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Март 2008, 11:28:01    Заглавие: Отговорете с цитат

БАН

Последната промяна е направена от fridolina на 19 Април 2008, 22:02:04; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Dakata
Нов
Нов


Години: 47
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 12 Яну 2008
Мнения: 14
Местожителство: Plovdiv

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Март 2008, 14:56:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Колеги, освен малиноата имам и два бакърени канара чифт,
докато се двоумях какво да правя със тях женската взе че снесе,днес погледнах че е снесла второто яйце,та изкам да питам ако ги преместя в друга стая ще продължи ли да снася и да ги лежи ? или ще изостави яйцата ? защото са в непосредствена близост със малиноата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

христо топа
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Дек 2007
Мнения: 22

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Март 2008, 22:52:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Достатъчно е да се смени местоположението на клетката зада остави гнездото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Развъждане Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети