Един новак ... малко помощ ...
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

happy_end
Напредва
Напредва


Години: 35

Offline
Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 32

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Юли 2009, 15:04:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Изчакай определено време бавно , не го насилвай папагалчето, по-малко всеки ден се приближавай, бързо няма да стане. Ноктите не му ги режи!!! Първо че може да отрежеш повече от нокътя и да потче кръв и другото, че ще го стресираш, има специални пръчки, виж в някой зоомагазин, използвай тях.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Юли 2009, 15:04:26    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Papagalа
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 13 Юни 2009
Мнения: 41

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Юли 2009, 9:43:10    Заглавие: Отговорете с цитат

здрасти искам да попитам имам 1 мажка корела иска една женска ще си пречат ли ????
_________________
каква корела да си взема
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

dianab
Нов
Нов


Години: 59

Offline
Регистриран на: 18 Юли 2009
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Юли 2009, 19:05:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте всички  Аз също от скоро имам корела - от две седмици - но от няколко дни седи все омърлушен, не иска да пее, даже не крещи, а седи на люлката си и дреме постоянно. Перушинката му е настръхнала. Храни се добре и пие вода. Вчера за пръв път излезе от клетката и полетя малко из стаята. Днес повторихме излизаянето  .. но от сутринта  не е издал никакъв звук и  сега пак дреме... Има ли проблем и какво да правя ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Savador
Активен
Активен


Години: 55
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 106

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Юли 2009, 17:34:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Топло му е.
    Сложи му някакъв по-голям съд с вода, за да се къпе или пробвай да го напръскаш.
    Ако не е мъжки не очаквай да пее.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

happy_end
Напредва
Напредва


Години: 35

Offline
Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 32

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Юли 2009, 0:36:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе, защо казвате, че само мъжките пеят, аз си имам едно женско съкровище, то си пее, пищи вилнее навсякъде, какво като е женско Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Юли 2009, 11:27:43    Заглавие: Отговорете с цитат

happy_end написа:
Абе, защо казвате, че само мъжките пеят, аз си имам едно женско съкровище, то си пее, пищи вилнее навсякъде, какво като е женско Smile

Между пищене и пеене има разлика. Имам две момчета, които пеят, пеят...а женската само вика. Сигурен ли си, че е женска?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

dianab
Нов
Нов


Години: 59

Offline
Регистриран на: 18 Юли 2009
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Юли 2009, 20:43:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря  на Мишо... Днес  обаче посетих местния ветеринар и се консултирах с него. Той се изрази кратко и точно - "Ще мре ! " . Направо ми прилоша... Даде ми някакви витамини и антибиотик, но не смея да му ги давам.  Дано  да се оправи, че ми е много сладко пиленцето !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

мимито
Нов
Нов


Години: 50
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 14 Май 2009
Мнения: 11
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Юли 2009, 12:22:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Може би е стресиран.Моят беше така 2 години не 2 седмици.И накрая знаеш ли какво направих-взех му жена и в момента се радвам на 3 бебета.Сигурно ще има и още две.Така че ако искаш вземи му другарче или му обръщаи повече внимание.Те са много чувствителни птици.Когато нямат другарче приемат хората за себеподобни
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

happy_end
Напредва
Напредва


Години: 35

Offline
Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 32

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Юли 2009, 19:19:01    Заглавие: ... Отговорете с цитат

Абе, честно казано, май-май найстина много си пищи, направо ми продухва ушите, обаче е научила няколко подсвирквания и си ги тананика Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Papagalа
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 13 Юни 2009
Мнения: 41

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Юли 2009, 19:39:16    Заглавие: Отговорете с цитат

извенете приятели искам да попотам аз имам женска но в магазина ми казаха че е мъжки ама под перата има жалто на валнички женнската е свикнала с мене ама ако си ема 1 маж няма ад спе да идва при мен нали ????
_________________
каква корела да си взема
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

ersow
Нов
Нов


Години: 26
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 28 Фев 2011
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Февруари 2011, 17:06:09    Заглавие: И моя Отговорете с цитат

И моя преди 2 дена го купих и седи на едно място но яде и пие но като се доближа до него съска от страх ли
_________________
ersow
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес

pav4o
Нов
Нов


Години: 26
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 22 Май 2012
Мнения: 4
Местожителство: Габрово

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Май 2012, 15:08:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди 15мин си купих корела и тя само стои и вобще не мърда сложил съм и храна и вода. Искам да попитам някои който знае да ми каже какво да правя докато свикне!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Май 2012, 16:51:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Нормално да е малко стресирана. До утре трябва да се е пораздвижила малко, да хапне. За сега я остави на спокойствие. Не съвсем сама, просто не я закачай, докато не почувства клетката като своя. Wink
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

pav4o
Нов
Нов


Години: 26
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 22 Май 2012
Мнения: 4
Местожителство: Габрово

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Май 2012, 21:32:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Той вече се по успокуи разходи се в клетката и хапна малко но неще да яде от мястото където трябва а му сложих малко на земята . И искам да попитам какво трябва да правя за да може по нататък да го пускам свободно извън клетката и да ми идва на раката ??
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

fallon_fallon
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2011
Мнения: 72

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Май 2012, 2:23:45    Заглавие: Отговорете с цитат

pav4o написа:
Той вече се по успокуи разходи се в клетката и хапна малко но неще да яде от мястото където трябва а му сложих малко на земята . И искам да попитам какво трябва да правя за да може по нататък да го пускам свободно извън клетката и да ми идва на раката ??



Eто това ще ти помогне много в опитомяването на твоята корела - не не нужно да знаеш английски, за да разбереш за какво става въпрос в клипа. Аз така опитомих моя папагал. Но първоначално не го пускай от клетката, когато се научи да стъпва, тогава ти трябва да го изведеш, а не той сам да решава кога му се стои вътре и кога - не. Нужно е обаче и малко време - първо да го опитомиш, а после още  може би около месец, докато започне да стъпва на ръка уверено и всеки път, когато му я подадеш. Съветът ми е да не бързаш, и да си постоянен - всеки ден по малко и резултатите бързо ще дойдат.

И не му слагай храна на земята, там, където ака. Може да заболее.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

pav4o
Нов
Нов


Години: 26
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 22 Май 2012
Мнения: 4
Местожителство: Габрово

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Май 2012, 22:58:51    Заглавие: Отговорете с цитат

благодаря за инфото !!   но тя е на 3дни кога да започна да я опитомявам ??
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

fallon_fallon
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2011
Мнения: 72

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Юни 2012, 0:25:30    Заглавие: Отговорете с цитат

pav4o написа:
благодаря за инфото !!   но тя е на 3дни кога да започна да я опитомявам ??


Ами аз започнах на 3-я ден. Никога не е прекалено рано.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

pav4o
Нов
Нов


Години: 26
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 22 Май 2012
Мнения: 4
Местожителство: Габрово

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Юни 2012, 17:58:14    Заглавие: Отговорете с цитат

ами този вторник ще направи 3 седмици и вече ми идва на раката и я пускам да лети свободно но неще да се прибиа и трябвада я хвана с раце за да я прибера . За сега според мен всичко е наред какво да правя по нататък?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

fallon_fallon
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2011
Мнения: 72

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Юни 2012, 22:32:16    Заглавие: Отговорете с цитат

pav4o написа:
ами този вторник ще направи 3 седмици и вече ми идва на раката и я пускам да лети свободно но неще да се прибиа и трябвада я хвана с раце за да я прибера . За сега според мен всичко е наред какво да правя по нататък?


Браво за напредъка. Тренирай прибиране в клетката като корелата ти стои на пръста. Може след като я прибереш, да и дадеш нещо, което харесва - плод или друго лакомство, за да не приеме прибирането в клетката за нещо лошо, но в никакъв случай не я подкупвай с храна да се прибере, ще ти се качи на главата! В YouTube има много клипове с трикове, на които можеш да научиш корелата, но като за начало я научи да идва, когато я повикаш по име и вдигнеш ръка.

Започни от много близо, все едно искаш да се качи на пръста ти, подай и ръка (но не само един пръст, а четирите заедно), повикай я по име, кажи "Ела" и я остави да прекрачи разстоянието. После я похвали, награди я с нещо вкусно и увеличи разстоянието и пробвай отново.  Така упражненията не трябва да са по-дълги от 10 минути, по-добре по-кратки, но по на често.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети