Внезапно умърлушване заболяване на корела ?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели : Болести / Здравословни проблеми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

dragonaz
Напредва
Напредва


Години: 45
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Фев 2008
Мнения: 33
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Март 2008, 22:39:55    Заглавие: Към алекс Отговорете с цитат

Ако отглеждаш папагали или имаш идея от къде да купя писал съм по-горе, пиши на лична.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Март 2008, 22:39:55    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

sladkotototo
Напредва
Напредва


Години: 37
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Фев 2008
Мнения: 34

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Март 2008, 23:36:30    Заглавие: Re: мога подробно да опиша Отговорете с цитат

alex написа:
dragonaz написа:
Мога подробно да опиша, за жалост в мен от край време има някаква "медицинска" жилка.
Изпражненията също дават огромна информация.
А от как ми се разболя папагала и почнах да се интересувам, за жалост, научих доста за кратко време.

Диагнозата е поставена въз основа на видоизменения на новопоратсващите пера, които не завършват разстежа си нормално.

Това е основният симптом на вируса.

Другите симптоми са вследствие на развили се инфекции и тн.



Оффффффффффф ти тая корела не я ли прежали вече-орева  орталъка.
30 лева е,ако нямаш да съберем и да ти купим.мен толкова много птици и цветя са ми умирали,сега какво да тръгна да се гръмна ли?Друго е ако вземе да ти умира ятото,или да ти се гътне я Какаду я Ара....да цивриш че са ти изгорели поне 2-3 хилядарки и да ти съчувстваме




Той сигурно е дал 2 пъти цената на папагала си за лекарства, витамини (като изключим храните, клетката и другите неща). Въпросът е както казва бубулинка, това животинче да го приемаш като част от теб, то е в сърцето ти, когато то е добре и ти си добре, когато то е зле и ти си зле. То те радва, то те кара да страдаш. Примерно мойто е зле, определено и не виждам подобрения, но се боря и ще се боря да оживее, ако вече не виждам изход ....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Март 2008, 23:39:48    Заглавие: Re: мога подробно да опиша Отговорете с цитат

dragonaz написа:
Мога подробно да опиша, за жалост в мен от край време има някаква "медицинска" жилка.
Изпражненията също дават огромна информация.
А от как ми се разболя папагала и почнах да се интересувам, за жалост, научих доста за кратко време.

Диагнозата е поставена въз основа на видоизменения на новопоратсващите пера, които не завършват разстежа си нормално.

Това е основният симптом на вируса.

Другите симптоми са вследствие на развили се инфекции и тн.



Можеш ли да ми кажеш КАКВА Е ДИАГНОЗАТА? Стана ми интересно и понеже далече не съм запозната с всичко ще ми е интересно да науча.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

david_67
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Сеп 2007
Мнения: 84
Местожителство: Кюстендил

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Март 2008, 23:50:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте !Искам да попитам при корелите имали пясък? Защот всички птици смелят хранатаси посретством него.И когато сменят ператаси израсходват много енергия и минерални вещества. Може и тва да причина за състоянието на корелата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Prodawam_korela
Напредва
Напредва


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Фев 2008
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Март 2008, 23:52:47    Заглавие: Отговорете с цитат

да  при сяка причка трябва пясък или миниатюрни камъчета Smile
_________________
глупости правят умните хора , за останалите е ежедневие.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

sladkotototo
Напредва
Напредва


Години: 37
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Фев 2008
Мнения: 34

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Март 2008, 9:22:27    Заглавие: Отговорете с цитат

david_67 написа:
Здравейте !Искам да попитам при корелите имали пясък? Защот всички птици смелят хранатаси посретством него.И когато сменят ператаси израсходват много енергия и минерални вещества. Може и тва да причина за състоянието на корелата.



Не знам дали по време на линеенето трябва да има пясък, но иначе до колкото знам - не трябва изобщо да има пясък.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

dragonaz
Напредва
Напредва


Години: 45
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Фев 2008
Мнения: 33
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Март 2008, 18:05:57    Заглавие: Папагалът умря. Отговорете с цитат

Ето и статията за вируса.

http://www.theparrotsocietyuk.org/index.php/Veterinary_Advice/8

Както и преди казах - Спасение няма.

Друг е въпроса, че сега трябва да му   мисля дали и другият няма да се разболее.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

sladkotototo
Напредва
Напредва


Години: 37
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Фев 2008
Мнения: 34

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Март 2008, 18:26:51    Заглавие: Отговорете с цитат

До колкото разбрах от статията (не разбрах много) и видях от снимките, Чочко не е болен от това, поне оперението му не пада, значи ще го тормозя до край!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

alex
Активен
Активен


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Дек 2007
Мнения: 79
Местожителство: софия

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Март 2008, 19:20:35    Заглавие: Отговорете с цитат

..

Последната промяна е направена от alex на 20 Май 2008, 12:49:19; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

dragonaz
Напредва
Напредва


Години: 45
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Фев 2008
Мнения: 33
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Март 2008, 9:53:17    Заглавие: Снимките от статията показват три птици Отговорете с цитат

Снимките от статията показват три птици
Едната в начален стадий едната в "среден" и напреднъл.
Напредналият е х-н с "оголването" на пилето.
В случая е важно за чочко дали има видоизменени пера (новоизрастнали) или стари.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Болести / Здравословни проблеми Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети