Защо канарчето ми не мъти?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Канарчетата : Развъждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Hulio
Нов
Нов


Години: 47
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Мар 2008
Мнения: 5

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Март 2008, 18:10:44    Заглавие: Защо канарчето ми не мъти? Отговорете с цитат

Здравейте!
Имах истинска одисея с моите канарчета. Миналата есен си купих мъжко, което се развива чудесно, всеки ден лети из стаята, гледам го правилно, пее много. Реших да му купя женска, но като се прибрах вкъщи се оказа, че в магазина са ми дали друго мъжко канарче (не мисля, че са ме излъгали, защото мъжките са по-скъпи от женските, явно просто и те не са знаели какво е). Наложи се по спешност да го сменя с женска от един познат и тази женска се оказа най-лошо гледаното канарче, което съм виждал - имаше рогови образувания по краката, огромни изкривени нокти, почти никаква опашка, рехави закърнели крила, учестено дишане, почти не можеше да лети.

В продължение на 1 седмица всеки ден й давам разнообразна храна, изрязах й ноктите, по няколко пъти на ден я пускам да лети. В резултат на моите усилия женската малко живна, храни се много, диша по-спокойно, вече успява да прелети стаята, но все още не проявява желание да свие гнездо. Държа я с мъжкия, разбират се добре, той й пее много, но не виждам никакви признаци на привързаност от нейна страна. Поставил съм им външно гнездо, тя влиза в него, но не го строи, не знам как да стимулирам инстинкта й за мътене (тя е полово зряла - на около 2 години).
Да ги разделя ли за известно време или да махна гнездото за няколко седмици? Може ли да направя нещо в такъв случай или просто природата си знае работата и да се въоръжа с търпение?
Благодаря предварително за съветите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Март 2008, 18:10:44    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

shikata
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 30 Яну 2008
Мнения: 16

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Март 2008, 20:21:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи моето лично мнение е че една седмица е  малко време за да се развие една женска, още повече че казваш , че е била доста изтормозена.Раздели ги ако имаш възможност и захранвай и двете птици.Наблюдавай женската за признаци на готовност -  късане на хартия,  носене на перце и най вече тя ще започне да отговаря на всеки призив на мъжкия.Дори и след това, като ги събереш може да има малък период в който тя няма да започне да строи гнездо, след това природата би трябвало да си каже думата.
_________________
Пернати.ком
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

sandan
Напредва
Напредва


Години: 48
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 19 Мар 2008
Мнения: 31
Местожителство: Сандански

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Март 2008, 23:05:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Hulio не трябва да очакваш чудеса от едно недобре гледано канарче.Една седмица грижи немогат да компенсират две години безотговорно гледане.
Поради тази причина продължавай да се грижиш добре за птиците и с малко късмет може и да снесе.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

lgdani
Нов
Нов


Години: 46
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 24 Мар 2008
Мнения: 8
Местожителство: гр.София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Март 2008, 0:31:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Честно си признавам, че не съм кой знае колко наясно, но ние имахме същият проблем и го разрешихме с вътрешни гнезда. Нито една от трите ни женски не пожела да прави гнездо докато не им осигурихме място вътре в клетката. Сигурна съм обаче, че трябва да вземеш и предвид това което са ти писали другите преди мен, защото то също е от голямо значение. Успех и да се похвалиш какво е станало.
_________________

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Март 2008, 11:37:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Напълно съм съгласна с колегите, женската е занемарена, трябва да се засили и развие по-добре. В случая е желателно да се засили даването на варено яйце и кълнове, които да "напомпат" изтощения и организъм. Дори да снесе и започне да мъти, резултатът при сегашните условия, вероятно няма да е задоволителен....
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Hulio
Нов
Нов


Години: 47
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Мар 2008
Мнения: 5

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Март 2008, 19:16:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за съветите. Единственото, което не ми се иска да правя е да ги разделям, защото клетката винаги е отворена и мъжкият е свикнал да лети наволя (през повечето време стои върху клетката си и пее, така че няма проблем с цапането, а женската никога не излиза сама навън), но ако кажете, че е много важно да са разделени, ще ги сложа в различни клетки. Давам им всеки ден варено яйце, листа от глухарче, ябълка, имат пясък, яйчени черупки и кост от сепия, мисля, че се хранят пълноценно. Ако стоят заедно дали ще им мине тръпката да свиват гнездо или повикът на природата ще си каже думата и когато са в една клетка непрекъснато?

Благодаря отново за съветите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

lgdani
Нов
Нов


Години: 46
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 24 Мар 2008
Мнения: 8
Местожителство: гр.София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Март 2008, 23:40:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Нека те посъветват по-знаещите и опитни от мен, но аз ще споделя опита си. Ние не държим канарчетата разделени - всички са в една клетка. Около месец преди да ги съберем, за размножителния процес ги разделихме и сега вече имаме две канарчета на около 10- ина дни и още 6 яйца които чакаме да се измътят около 1/2 април.
_________________

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

inok_dimitrii
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Мар 2008
Мнения: 13
Местожителство: гр.Сунгурларе

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Март 2008, 22:18:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте приятели,канарката ми снесе 4 яйца и следвайки съветите  ви вадих яйцата.След снасянето на 4-то отново ги върнах в гтездото,но канарката почти не ляга върху тях.Виждам,че мъжкия я гони но тя не.Трябва ли да ги разделя и да извадя яйцата,или само даизвадя яйцата?Храня ги с зеленина,клонки и смески за канари.Да неби да е от храната?Моля дайте ми съвет.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Руси.Атанасов
Потребител
Потребител


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Яну 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Март 2008, 22:54:10    Заглавие: Отговорете с цитат

inok_dimitrii написа:
Здравейте приятели,канарката ми снесе 4 яйца и следвайки съветите  ви вадих яйцата.След снасянето на 4-то отново ги върнах в гтездото,но канарката почти не ляга върху тях.Виждам,че мъжкия я гони но тя не.Трябва ли да ги разделя и да извадя яйцата,или само даизвадя яйцата?Храня ги с зеленина,клонки и смески за канари.Да неби да е от храната?Моля дайте ми съвет.
Спри зеленината и отдели мъжкият .
_________________
http://canaryfanclub.forumi.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

sandan
Напредва
Напредва


Години: 48
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 19 Мар 2008
Мнения: 31
Местожителство: Сандански

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Март 2008, 22:55:55    Заглавие: Отговорете с цитат

inok_dimitrii написа:
Здравейте приятели,канарката ми снесе 4 яйца и следвайки съветите  ви вадих яйцата.След снасянето на 4-то отново ги върнах в гтездото,но канарката почти не ляга върху тях.Виждам,че мъжкия я гони но тя не.Трябва ли да ги разделя и да извадя яйцата,или само даизвадя яйцата?Храня ги с зеленина,клонки и смески за канари.Да неби да е от храната?Моля дайте ми съвет.

Ако мислиш че мъжкият пречи на женската го извади.Не разбирам,пак искаш да вадиш яицата или?
не си се изразил много ясно
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

inok_dimitrii
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Мар 2008
Мнения: 13
Местожителство: гр.Сунгурларе

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Март 2008, 16:04:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Руси.Атанасов написа:
inok_dimitrii написа:
Здравейте приятели,канарката ми снесе 4 яйца и следвайки съветите  ви вадих яйцата.След снасянето на 4-то отново ги върнах в гтездото,но канарката почти не ляга върху тях.Виждам,че мъжкия я гони но тя не.Трябва ли да ги разделя и да извадя яйцата,или само даизвадя яйцата?Храня ги с зеленина,клонки и смески за канари.Да неби да е от храната?Моля дайте ми съвет.
Спри зеленината и отдели мъжкият .

Благодаря  Руси

sandan написа:
Ако мислиш че мъжкият пречи на женската го извади.Не разбирам,пак искаш да вадиш яицата или?
не си се изразил много ясно


Мисля,че мъжкия я гони да влезе в гнездилката.Гледам,че дърпа т.е.къса вестник и вкарва в гнездото и не лежи върху яйцата.Затова попитах дали да ги махна и да не ги слагам вече.

Админ: ползвай функцията edit!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Развъждане Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети