Корели - помощ за пола?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Todor
Напредва
Напредва


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Сеп 2008
Мнения: 26

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Септември 2008, 13:37:55    Заглавие: Корели - помощ за пола? Отговорете с цитат

Здравейте на всички! Нов съм и искам да помоля за малко помощ относно корелите ми и по-точно техния пол. По принцип трябва да са мъжки и женски, поне за такива са ми ги дали, обаче не вярвам много в компетентността на магазинера и опирам до вас. Ето и снимки...


Това е Папагалчо:


http://i487.photobucket.com/albums/rr238/toshko_fil/02092007.jpg

А това Папагалка:



А това са двамата заедно


http://i487.photobucket.com/albums/rr238/toshko_fil/SP_A0631.jpg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Септември 2008, 13:37:55    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Септември 2008, 14:03:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля, че продавача е прав. Мъжките са с по-ярки цветове от женските, включително и бузките им са по-ярко оранжеви. Има тема за пола на папагалите. Виж я, може да ти е полезна - темата.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Todor
Напредва
Напредва


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Сеп 2008
Мнения: 26

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Септември 2008, 15:38:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Чел съм много теми, обаче искам да съм сигурен, че наистина е така. Дали клетката е подходяща за разможаване? Ръчно производство е и много се гордея с нея
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Септември 2008, 15:42:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако кутийката за мътене се закачи от външната страна на клетката, няма значение каква е. Ако има втора вратичка може там да се сложи.

П.П.: Клетката не е купена скоро, нали?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Todor
Напредва
Напредва


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Сеп 2008
Мнения: 26

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Септември 2008, 16:00:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Това ще го приема като комплимент. Казах по-горе, че клетката съм си я правил аз от решетки на 3-4 хладилника и са в нея от 4-5 месеца ( макар че съм ги пуснал свободно да си обикалят по стаята и най-обичат да седят върху нея ) . Все още нямам кутийка за мътене и се чудя дали да купувам или да си направя сам, макар че незнам как точно трябва да изглежда и с какви размери.

Ето снимка на клетката

http://store2.data.bg/refuge/kartinki/Papagal/papagalikletka.jpg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Септември 2008, 17:11:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Клетката е хубава и най-важното - просторна. Питах, защото преди имах една клетка със същата вратичка, а по магазините такива не съм виждал.

А кутийката можеш да си я направиш сам. По магазините трудно се намира (скоро видях за пръв път да се продават по-големи - като за корели). Аз използвах кашонче, но по-добре си направи по-здрава, защото мъжкия беше на път да я изгризе. Размерите и бяха приблизително 30х20х20см и се чувстваха добре в нея. Входа трябва да е с диаметър 8см.

Ето и как изглеждаше моята!
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Todor
Напредва
Напредва


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Сеп 2008
Мнения: 26

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Септември 2008, 17:28:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Хм ще видя скоро да измайсторя някаква, защото до колкото разбрах в интернет им е започнал размножителния период, обаче моите не показват с нищо, че имат намерение да правят деца и незнам какво ще стане.


П.П. Да не отварям друга тема...случайно да се намира някъде в интернет да си дръпна пеене на канар или на други птици, за да може да им го пускам докато ме няма в къщи, за да ги заучават. Преди време като имах само мъжкия му пусках в продължение на 2-3 седмици по няколко часа на ден и започна да ги заучава и да ги повтаря. Та исках и сега да им пускам да учат нещо, обаче изгубих предишните ми записи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Септември 2008, 17:38:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Размножителния им период е обикновено през пролетта. Някъде пише, че е през септември-ноември, защото тогава идва пролетта в родината им - Австралия.

А песни на канарчета можеш да си вземеш от тази тема - http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=45
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Todor
Напредва
Напредва


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Сеп 2008
Мнения: 26

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Септември 2008, 20:42:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря много за информацията.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

lilisuper
Нов
Нов


Години: 50
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 3
Местожителство: Русе

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Септември 2008, 11:34:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Тодор!Здравей!Клетката ти е превъзходна за самостоятелна изработка!Имам само една  забележка- махни тези зелени пластмасови пръчки  и им сложи няколко клона от плодно дръвче- слива,кайсия,праскова,ябълка,круша...Трябва да са толкова дебели , че като кацнат двата им праста да не се допират от долната страна- т.е. около 1-1.5см.диам.Това е необходимо за да имат здрави крака и да могат да си "изтриват"върховете на ноктите.Казвам ти го от опита който имам - вече 20 години се занимавам с развъждане на корели и вълнисти.А ти ме послушай ако искаш.Иначе мога да помогна със съвети как да си излюпиш бебета...До скоро...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Todor
Напредва
Напредва


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Сеп 2008
Мнения: 26

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Септември 2008, 12:47:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще се радвам на всякаква помощ. Ще потърся подходящи дървени кацалки. Имам и голям мерак и да изклюпя пиленца, как може да стане тая работа, защото като гледам не се обичат много...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

lilisuper
Нов
Нов


Години: 50
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 3
Местожителство: Русе

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Септември 2008, 14:33:37    Заглавие: Връзка с мен! Отговорете с цитат

Здр.Тодор!Т.к. не съм свикнала да ползвам кирилица и се тормозя на 100% да пиша ако искаш ме потърси на skype - lilisuper1973.Ще се радвам да мога да ти помогна.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Todor
Напредва
Напредва


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Сеп 2008
Мнения: 26

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Септември 2008, 17:16:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Така и така неможах да те намеря в скайп. Вероятно си объркала нещо. Ако ти е удобно пробвай ти, моя е toshko_fil
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

lilisuper
Нов
Нов


Години: 50
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 3
Местожителство: Русе

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Септември 2008, 18:55:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Заявих пълномощно!И те очаквам!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети