Хващане на папагала

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

realniki
Активен
Активен


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 20 Авг 2008
Мнения: 116
Местожителство: Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Октомври 2008, 21:58:14    Заглавие: Хващане на папагала Отговорете с цитат

Преди месец си казах дай да пусна папагала да полети из стаята. После едвам го хванах гоних го 3 часа и му паднаха 2 пера. Много ми стана гадно. Ако някой може да ми кайе как по-лесно да го хващам.
_________________
Тук може да качвате снимки на вашите птици или каквото искате.

<object></object
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Октомври 2008, 21:58:14    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

galinzu
Нов
Нов


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Сеп 2008
Мнения: 9
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Октомври 2008, 22:03:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе примами го с нещо а пък като огладнее сам ще се прибере ако не се прибере сам почакай да огладнее даже от ръката ти може да вземе ама трябва да внимаваш да не го стреснеш от колко време го имаш???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

yuli
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Сеп 2008
Мнения: 14

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Октомври 2008, 22:07:48    Заглавие: Re: Хващане на папагала Отговорете с цитат

Здравей

Бих ти препоръчал да не го ловиш много с ръце,най-добре е да го оставиш гладен и тогава да го пуснеш и след като искаш да го пребереш му слагаш храната в клетката и сам ще се прибере.Ако ли не го пускаш вечер по тамно и когато искаш да го прибереш запомняш каде е кацнал и гасиш осветлението (в тъмното той не лете)и го ловиш спокойно.Препоръчвам ти парвият начин .
_________________
www.parfumi-market.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Октомври 2008, 22:10:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е най-голамата грешка, който съм правил с папагалите си. Не го хращай! Стресираш го МНОГО. З часа! Представи си някой да те гони толкова време, пък било то и само няколко минути. Нека поживее малко в клетката (око е от скоро), за да свикне, че там ще виее и тогава го пусни. Не го прибирай - ще се прибере сам. Хвайщай го само в краен случай, ако се налага (по-добре на тъмно, за да не го гониш).
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

realniki
Активен
Активен


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 20 Авг 2008
Мнения: 116
Местожителство: Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Октомври 2008, 22:11:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам го от една година. За двата начина се сетих, но ми казаха да го потплаша и да го хвана с кърпа. За 1 път го пусках. Следващия път ще внимавам.
_________________
Тук може да качвате снимки на вашите птици или каквото искате.

<object></object
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Todor
Напредва
Напредва


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Сеп 2008
Мнения: 26

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Октомври 2008, 22:34:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако ти се наложи хващане пробвай с покривка на маса от ония мрежестите (дантелени някакви май ), аз така ги хващах моите преди, поне не отнема време и ги побъркваш само за малко , иначе това с лампата не е хубаво да го пробваш, защото аз съм пробвал и не се овенчах с особен успех, папагала ме усети и литна в тъмното, след което се удари в стената и аз веднага изтичах и светнах. Според мен метода с мятането на покривката е по-добър от това с лампата. Сега някой сигурно ще ме нападне ама не съм от много търпеливите да го чакам да огладнее, че да пожелае да си влезне в клетката.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Октомври 2008, 22:42:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Пускай го вечер та ако се наложи да го хващаш да можеш да го направиш на угасена лампа .Така няма да се стресира .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

watson
Потребител
Потребител


Години: 38
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Апр 2008
Мнения: 54

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Октомври 2008, 0:28:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Моите като ги пускам по-късно винаги остават да спят навън, върху клетката. Един път трябваше да ги хвана и на тъмно не се съпротивляваха. Когато ги пускам през деня, винаги се прибират след около два часа да ядат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

realniki
Активен
Активен


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 20 Авг 2008
Мнения: 116
Местожителство: Пловдив

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Октомври 2008, 9:58:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Много ви благодаря за съветите. В петък ще взимам женска и може да кача снимки.
_________________
Тук може да качвате снимки на вашите птици или каквото искате.

<object></object
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети