Влага

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Опасности : Болести
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Perta
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 02 Фев 2008
Мнения: 53
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Ноември 2008, 17:41:49    Заглавие: Влага Отговорете с цитат

Искам да попитам защо е опасна влагата за птиците?
Чета на много места, че държането през зимата на птиците в неотоплявано помещение е по-опасно заради повишаване на влажността, отколкото заради ниските температури.
Може ли някой да ми каже какво точно може да стане и как да разбера дали влагата е прекалено?  
_________________
Не бива са слушаш.
За да чуеш нещо, не бива да слушаш.
За да видиш нещо, не бива да гледаш.
За да схванеш нещо, не бива да мислиш.
За да кажеш нещо, не бива да слушаш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Ноември 2008, 17:41:49    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

nEpOTo_
Потребител
Потребител




Offline
Регистриран на: 05 Апр 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Ноември 2008, 14:09:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Доколкото съм запознат с нещата,влагата в помещението,където се отглеждат птиците нетрябва да бъде над 60 %!Чувал съм,че 50-55 % в дадено помещение е добра влага за отглеждане на птиците!Ако бъркам нещо с данните,моля някой да ме поправи! Иначе продават влагомери!Много практични уреди!Отчита ти температурата и влагата в помещението,а някой имат и часовници!

Приятен ден!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Ноември 2008, 0:04:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Aз ще направя това.  Първо всеки вид от птиците които отглеждаме имат различни изисквания към въздушната влага и е супер грешно тези неща да се слагат под общ знаменател.В  зависимост от кой континент е,геогравският пояс,сезонът и ред други фактори ,всички те обуславят условията на живот на затворено.Африканските папагали имат едни изисквания,Австралийските други,Южноамериканските трети.Азиатските птици четвърти.Влага от 50% е супер малко и би затруднила изюпването на 90% от видовете птици.Не трябва да се пренебрегва факта ,че в нашите домове отглеждаме птици предимно произлизащи от горски местности.Като техният живот в диво състояние винаги е свързан с държетата и храстите.Там  влагата е по-голяма от колкото  на открито място в същият район.Дори в пустините в сутрешните часове въздуха носи по голяма влажност от 50%.   В  България тя много рядко пада под 65.   Изводите оставям на вас.  Ako някой има съмнения в думите ми, нека когато птицата му сменя пера да  пробва да я държи на такива характеристики на въздуха.Или поне да се поинтерисува в инкубаторите каква влага се изисква.Може пък да му стане интересно и от къде духат ветровете в пустините и защо на такива места има живот когато дъжд вали  понякога на 15-16 години. И защо птиците избират  дъждовният сезон за размножаване.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Болести Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети